TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk sundon shteti i së drejtës

Almakos - 14.01.2018

VMRO-DPMNE-ja vazhdon që përmes kumtesave të kërkoj lirimin e deputetëve dhe aktivistëve të saj, siç thonë, të mbrojtësve të Kushtetutës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni nuk sundon shteti i së drejtës

Lajm - 14.01.2018

VMRO-DPMNE-ja vazhdon që përmes kumtesave të kërkoj lirimin e deputetëve dhe aktivistëve të saj, siç thonë, të mbrojtësve të Kushtetutës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nikolloski: VMRO-DPMNE gjithmonë ka qenë e përkushtuar në integrimet evropiane

Zhurnal - 13.01.2018

Nikolloski: VMRO-DPMNE gjithmonë ka qenë e përkushtuar në integrimet evropiane Shkup, 13 janar - VMRO-DPMNE gjithmonë ka qenë e përkushtuar në integrimet evropiane dhe ka dëshiruar një Maqedoni të ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Alsat - 13.01.2018

Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe të tjerë nuk pranuan sot që të flasin dhe të sqarojnë se cili do të ...

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale

Zhurnal - 13.01.2018

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale Shkup, 13 janar - Analisti Agim Jonuz vlerëson se komiteti i ri ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ofrojë asgjë spektakolare.

Mickoskit nuk i kujtohen burgosjet në kohën e qeverisjes së VMRO-DPMNE-së

Lajm - 13.01.2018

Kryetari VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij në Tv Telma tha se nuk i kujtohet dhe nuk di se si ka qenë në të kaluarën sa i përket çështjes së arrestimeve dhe paraburgimeve në ...

Nikolovski: VMRO të mësojë nga e kaluara dhe të korigjohet për të ardhmen

Lajm - 13.01.2018

Para nesh janë sfida të mëdha, partia duhet të mësojë nga e kaluara dhe të përmirësohet në të ardhmen, është mirë të vazhdohej të përmirësohej, dhe nga ajo që ishte e gabuar të mësohej, mos përsërit ...

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale

Alsat - 13.01.2018

Analisti Agim Jonuz vlerëson se komiteti i ri ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ofrojë asgjë spektakolare. Duke analizuar ekipin e anëtarëve të rinj dhe të bagazhin e tyre politik përshtypja e ...

5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është politikani shqiptar në Maqedoni? (FOTO)

Ina - 13.01.2018

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e partive shqiptare pa Prokurorinë Speciale, për të formuar ...

Mickoski flet pas emërimeve të reja në kreun e VMRO-DPMNE-së

Albeu.com - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

VMRO në mbrojtje të dhunuesve të kuvendit

Flaka - 13.01.2018

VMRO-DPMNE nëpërmjet një kumtese për media ka akuzuar institucionet për zbatimin e padrejtësisë duke refuzuar ankesat për lirimin e të arrestuarve për ngjarjet e 27 prillit në kuvend.

Nga VMRO-ja përgjigjen: Muhamedin e kemi?!

Ina - 12.01.2018

Lajmi i agjencisë INA që pushtoi të gjitha mediat se Muhamed Ahmetin, anëtari i saj shqiptar tejet i proklamuar në zgjedhjet lokale ka qenë temë debati edhe në disa forume maqedonase dhe në facebook.

« Kreu i ri i VMRO-së » Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovs..

Zhurnal - 12.01.2018

Kreu i ri i VMRO-së Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovski jashtë liste Shkup, 12 janar - Igor Janushev ish drejtor i ndërmarjes publike për ...

VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv

Alsat - 12.01.2018

VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë. Igor Janushev, ish drejtor i NTP-së do të jetë sekretar gjeneral i partisë. Nënkryetar do të jenë Aleksandër Nikollovski, kryetari i ...

Kreu i ri i VMRO-së Janushev sekretar gjeneral, Misajlovski, Jancev e Nikolovski nënkryetar, Miloshoski e Dimovski ...

Lajm - 12.01.2018

Igor Janushev ish drejtor i ndërmarjes publike për komunikacion është sekretari i ri gjeneral i VMRO-së ka vendosur kështu komiteti qendrorë i partisë, transmeton Zhurnal.mk Për nënkryetar të partisë ...

Misajllovski, Jançev dhe Nikolloski janë nënkryetarët e rinj të OBRM-PDUKM-së

Telegrafi - 12.01.2018

Në mbledhjen e sotme të Komitetit qendror të OBRM-PDUKM-së për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.

Jançev: VMRO me forca dhe ide të reja do të rivendosë demokracinë dhe prosperitetin

Flaka - 12.01.2018

VMRO-DPMNE hyn në forca dhe ide të reja në veprim dhe përpjekje për të rikthyer demokracinë dhe prosperitetin e Maqedonisë, tha kryetari i komunës së Kavadarit Mitko Jançev pasi sonte u zgjodh ...

Mickovski: Anëtarët e rinj të KQ janë individë të motivuar fuqishëm

Flaka - 12.01.2018

Udhëheqësi i VMRO-DPMNE-së, pas zgjedhjes së Komitetit Qendror të partisë, në të cilën u zgjodhën anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv, tha se të zgjedhurit e rinj do t’i jepnin vlerë shtesë ...

Zgjidhen nënkyretarët dhe sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-së

Flaka - 12.01.2018

Në selinë qendrore të VMRO-DPMNE, sonte u zgjodh Komitetei i ri Ekzekutiv i partisë. Për sekretarë të ri gjeneral me vendim të Komitetit Qendorë është emëruar Igor Janushev, i cili para do kohe ishte ...

VMRO do zgjedh Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë

Flaka - 12.01.2018

VMRO-DPMNE-ja sonte do të zgjedhë Komitetin e ri Ek zekutiv të partisë. Anëtarët e ri të ekzekutivit partiak do të duhet të zgjidhen nga Komiteti Qendror.

Aleksandar Nikollovski dhe Vllatko Gjorçev do të jenë nënkryetarët e VMRO-DPMNE-së

Flaka - 12.01.2018

Udhëheqësi i ri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mikovski, do të propozojë deputetët e vjetër Aleksandar Nikollovski dhe Vlatko Gjorçev si zëvendëspresidente të partisë, merr vesh Fokus nga burime të larta ...

VMRO: Në Maqedoni nuk sundon shteti i së drejtës

Albeu.com - 14.01.2018

VMRO-DPMNE-ja vazhdon që përmes kumtesave të kërkoj lirimin e deputetëve dhe aktivistëve të saj, siç thonë, të mbrojtësve të Kushtetutës. Sipas tyre, gjykatësit janë bërë të dëgjuar partiak dhe ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Almakos - 13.01.2018

13 Janar Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe të tjerë nuk pranuan sot që të flasin dhe të sqarojnë se ...

Mickoskit nuk i kujtohen burgosjet në kohën e qeverisjes së VMRO-DPMNE-së

Almakos - 13.01.2018

Kryetari VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në intervistën e tij në Tv Telma tha se nuk i kujtohet dhe nuk di se si ka qenë në të kaluarën sa i përket çështjes së arrestimeve dhe paraburgimeve në ...

Nikolovski: VMRO të mësojë nga e kaluara dhe të korigjohet për të ardhmen

Almakos - 13.01.2018

Para nesh janë sfida të mëdha, partia duhet të mësojë nga e kaluara dhe të përmirësohet në të ardhmen, është mirë të vazhdohej të përmirësohej, dhe nga ajo që ishte e gabuar të mësohej, mos përsërit ...

Jonuz: Ndryshimet në VMRO, asnjë speciale

Almakos - 13.01.2018

Analisti Agim Jonuz vlerëson se komiteti i ri ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së nuk mund të ofrojë asgjë spektakolare. Duke analizuar ekipin e anëtarëve të rinj dhe të bagazhin e tyre politik përshtypja e ...

5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është politikani shqiptar në Maqedoni? (FOTO)

Lajm - 13.01.2018

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e partive shqiptare pa Prokurorinë Speciale, për të formuar ...

Mickoski flet pas emërimeve të reja në kreun e VMRO-DPMNE-së

Flaka - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Almakos - 12.01.2018

Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka ngelur jashtë organeve të larta partiake.

VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv

Almakos - 12.01.2018

12 Janar VMRO-DPMNE-ja zgjodhi Komitetin e ri Ekzekutiv të partisë. Igor Janushev, ish drejtor i NTP-së do të jetë sekretar gjeneral i partisë. Nënkryetar do të jenë Aleksandër Nikollovski, kryetari ...

Ja kush janë nënkryetarët dhe sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-së

Ina - 12.01.2018

Në mbledhjen e sotme të Komitetit qendror të VMRO-DPMNE-së për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.

VMRO: Në Maqedoni nuk sundon shteti i së drejtës

Alb Portali - 14.01.2018

Loading... VMRO-DPMNE-ja vazhdon që përmes kumtesave të kërkoj lirimin e deputetëve dhe aktivistëve të saj, siç thonë, të mbrojtësve të Kushtetutës. Sipas tyre, gjykatësit janë bërë të dëgjuar ...

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Lajm - 13.01.2018

Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe të tjerë nuk pranuan sot që të flasin dhe të sqarojnë se cili do të ...

Nikoloski: VMRO të mësojë nga e kaluara për të ardhmen

Zhurnal - 13.01.2018

Nikoloski: VMRO të mësojë nga e kaluara për të ardhmen Shkup, 13 janar - Para nesh janë sfida të mëdha, partia duhet të mësojë nga e kaluara dhe të përmirësohet në të ardhmen, është mirë të vazhdohej ...

Mickovski: VMRO do të ngritet në këmbë të forta

Ina - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

VMRO-DPMNE e la jashtë Muhamedin

Alb Portali - 13.01.2018

Loading... Profesori i Hasanbegut, Muhamed Ahmeti, i cili ishte i nominuar nga VMRO-DPMNE si zv/kryetar i Shkupit nëse do të fitonte në zgjedhjet lokale ka ngelur jashtë organeve të larta partiake.

Ja kush janë nënkryetarët dhe sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-s

Almakos - 12.01.2018

Në mbledhjen e sotme të Komitetit qendror të VMRO-DPMNE-së për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në

Zhurnal - 13.01.2018

Ish funksionarët “e zëshëm”, pa koment për VMRO-në Shkup, 13 janar - Njerëzit e afërt të ish-kryetarit të VMRO-DPMNE, Antonio Miloshovskit, Ilia Dimovskit, Trajko Veljanovskit, Nikolla Popovskit dhe ...

Mickovski: VMRO do të ngritet në këmbë të forta

Almakos - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

Nga VMRO-ja përgjigjen: Muhamedin e kemi?!

Lajm - 13.01.2018

Lajmi i agjencisë INA që pushtoi të gjitha mediat se Muhamed Ahmetin, anëtari i saj shqiptar tejet i proklamuar në zgjedhjet lokale ka qenë temë debati edhe në disa forume maqedonase dhe në facebook.

Në mungesë të Dimovskit dhe Milloshoskit, VMRO-DPMNE-ja zgjodhi nënkryetarët e rinj

Portalb - 13.01.2018

Në mbledhjen e sjeshme të Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, për nënkryetarë të partisë janë zgjedhur Vllado Misajllovski, Mitko Jançev dhe Aleksandar Nikolloski.

Mickovski: VMRO do të ngritet në këmbë të forta

Lajm - 13.01.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski ka deklaruar se përbërja e re e Komitetit Ekzekutiv të partisë që u zgjodh në seancën e sotme të Komitetit Qendror e përbëjnë njerëz të motivuar fuqimisht ...

Nga VMRO-ja përgjigjen: Muhamedin e kemi?!

Flaka - 13.01.2018

Lajmi i agjencisë INA që pushtoi të gjitha mediat se Muhamed Ahmetin, anëtari i saj shqiptar tejet i proklamuar në zgjedhjet lokale ka qenë temë debati edhe në disa forume maqedonase dhe në facebook.