TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmërohet NISMA pas anëtarësimit të Bajram Hasanit në AAK, ka një mesazh për të!

Botasot - 12.07.2019

Nisma Socialdemokrate ka komentuar largimin e ish-ministrit Bajram Hasani nga partia e tyre dhe anëtarësimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Flet ish-ministri Hasani: Ja pse iu bashkova AAK-së

Botasot - 12.07.2019

Bajram Hasani, ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë pasi që u largua nga partia e Nismës ka vendosur të i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ish-ministri Hasani dhe 3 zyrtarë të Nismës kalojnë në AAK – tash merret vesh për çka u kapën dy partitë

Gazeta Express - 12.07.2019

Ish ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, pak ditë pasi që ishte larguar nga partia e Nismës ka vendosur të i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ish-ministri i NISMA-s, Bajram Hasani i bashkohet AAK-së

Telegrafi - 12.07.2019

Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, i cili javë më parë është larguar nga të gjitha pozitat në Nismën Socialdemokrate, sot ka aderuar në AAK.

Haradinaj mbron zyrtarët e tij me aktakuza, nëse Veseli i ka shkarkuar, pse ta bëjmë ne?

Lajmi.net - 12.07.2019

Ai nuk do që të marr shembull kreun e PDK’së, Kadri Veseli për largimet e zyrtarëve që kanë qenë me aktakuza, transmeton Periskopi. “Po presim, gjithkush vendimin e vet.

Ish-ministri i Nismës e zyrtarizon kalimin në AAK

Koha.net - 12.07.2019

Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i kësaj partie dhe kryeministri i Kosovës, Ramush ...

Haradinaj për përplasjet me NISMA-n: Çka do që kanë le t’i thonë në tavolinë, jo tjetërkund

Gazeta Express - 12.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për Frontal të T7, ka folur rreth raporteve që ka me NISMA-n e Fatmir Limajt. Ai ka thënë se ata e kanë derën hapur për t’ia ...

Haradinaj thotë se nuk e ndjekë shembullin e Veselit për t’i shkarkuar ministrat që kanë aktakuza

Gazeta Express - 12.07.2019

Haradinaj ka folur edhe për ministrat që kanë aktakuza e që janë pjesë e Qeverisë së Kosovës si dhe për largimet e zyrtarëve që kanë qenë me aktakuza e që kreu i PDK’së, Kadri Veseli i ka shkarkuar.

Haradinaj në Frontal flet për raportet e kohëve të fundit me Thaçin, Limajn e Veselin dhe bisedën me komikët rusë

Gazeta Express - 12.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë ekskluzive dhënë për emisionin Frontal në T7 ka folur për marrëdhëniet e tij të acaruara me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, derisa për ...

Shala: NISMA Socialdemokrate sipas të gjitha sondazheve fiton 10 deputetë

Telegrafi - 12.07.2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë dhe anëtari i Kryesisë së NISMA Socialdemokrate, Endrit Shala ka thënë se kjo parti në të gjitha sondazhet qëndron në shifrat 8% dhe sipas tij kjo përqindje i ...

Shala: Nisma e ka mërzi të flas me ciceronë

Lajmi.net - 11.07.2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka theksuar se zyrtarët e partive të koalicionit qeverisës nuk është e udhës të dalin dhe të flasin llafe të çarshisë.

Sherifi: Limaj me Veselin nuk i ka shkrirë e as ngrirë raportet, me Thaçin ka pasur një intensifikim të kontakteve

Telegrafi - 11.07.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se raportet politike me AAK-në nuk janë si më parë. Sherifi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...

Deputeti i NISMA-s përplaset me gazetarin në debat: Mos ma qel gojën, ti e din që…!

Botasot - 11.07.2019

Një debat me tona të larta është zhvilluar në TV Dukagjin, në emisionin “Debat +” Deputeti i Nisma-s Social Demokrate, Bilall Sherifi është përplasur me gazetarin dhe analistin e Dukagjinit, Arben ...

Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK-së, Ramushi e luti Fatmirin të bëhemi bashkë me PDK-në

Telegrafi - 11.07.2019

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. Sherifi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

A po shkrihet Nisma në PDK? Flet Bilall Sherifi

Botasot - 11.07.2019

Bilall Sherifi nga Nisma SocialDemokrate sonte në Debat Plus ka folur rreth raporteve brenda koalicionit qeverisës, në veçanti të atyre Nisma-AAK. Sherifi thotë se raportet s’janë sikurse në fillim, ...

Sherifi për takimin sekret në Berlin: E pyeta Limajn: Kryetari jem, a ke qenë i informuar? Më tha jo

Botasot - 11.07.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi sonte në ‘Debat Plus’ ka folur për shkuarjen e njerëzve të Ramush Haradinajt në një takim sekret në Berlin, që kishte ndodhur në muajin e kaluar.

E konfirmon zyrtari i lartë i Nismës: Ky është vendimi i Ramush Haradinajt, që ne u “prishëm” me AAK-në

Botasot - 11.07.2019

Shefi i deputetëve të Nismës, Bilall Sherifi ka thënë se disa vendime të kryeministrit Ramush Haradinaj, krye në vete që të prishen raportet me AAK-në.

Shala: Jam marrë njëherë me Muharrem Nitajn, tash po pritoj

Botasot - 11.07.2019

Endrit Shala nga Nisma SocialDemokrate, duke komentuar deklaratën e deputetit të AAK’së, Muharrem Nitaj se ‘Fatmir Limaj do t’i bashkohet PDK’së”, ka thënë se nuk ka kohë të merret më me të.

Haradinaj i pranon debatet me Limajn, por thotë se qeveria s’do të bjerë

Koha.net - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pranuar se kohë më parë edhe ai kishte rënë pre e komedianëve rusë. Pas mbledhjes së Qeverisë, për këtë ai ka folur në një konferencë për media.

Shala në Frontal: Nuk ka krizë në mes AAK-së dhe NISMA-s

Gazeta Express - 11.07.2019

Deputeti nga radhët e NISMA-s Socialdemokrate, Haxhi Shala, të enjten në një lidhje direkte në emisionin Frontal të T7, e ka mohuar se ekziston një krizë në mes të dy partive AAK-së dhe NISMA-s.

Haradinaj pranon se ka përplasje mes Nisma-s e AAK-së por thotë se nuk e rrezikon koalicionin

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së rregullt të qeverisë, ka thënë se nuk ka prishje të partneritetit mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për ...

Haradinaj pranon përplasjet Nisma – AAK, por thotë që koalicioni është i sigurt

Gazeta Express - 11.07.2019

Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohje ndërmjet dy partnerëve të koalicionit.

Pas përplasjes AAK-Nisma deklarohet Haradinaj

Zeri - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar rreth përplasjeve të fundit mes zyrtarëve të AAK-së dhe Nismës, raporton “Zeri.info”. Me këtë rast, Haradinaj ka thënë se raportet e mira mes ...

Haradinaj shuan zërat për prishje raportesh, takohet me Limajn

Lajmi.net - 11.07.2019

Ditëve të fundit është raportuar për prishje të marrëdhënieve në mes të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate. Madje, sot u tha se Haradinaj dhe Limaj, ka dy muaj që nuk flasin ...

Pas përplasjeve NISMA-AAK, Haradinaj e pret në zyrë Fatmir Limajn

Gazeta Express - 11.07.2019

Vetëm pak ditë pas përplasjes ndërmjet Muharrem Nitajt të AAK-së dhe Haxhi Shalës së NISMA-së, dhe pas raportimeve për ftohje të raporteve mes dy partnerëve të koalicionit, kryeministri Ramush ...

Bajram Hasani: Bashkëpunimi i mirë e sjellja korrekte ndër arsyet që iu bashkova AAK-së

Telegrafi - 12.07.2019

Ish- ministri i Tregtisë, Bajram Hasani, i cili u largua nga NISMA për tu bërë pjesë e AAK-së, ka dalë me një njoftim. Përmes një statusi në Facebook, ai ka thënë se është i lumtur që iu bashkua ...

Haradinaj takohet me Limajn, flasin për zhvillimet e fundit politike në vend

Zeri - 11.07.2019

Pas raportimeve për një ftohje raportesh në mes Nismës Socialdemokrate dhe AAK-së, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në një takim pune të parin e Nismës, Fatmir Limaj Për këtë, vetë ...

Ish-ministri Hasani dhe 3 zyrtarë të Nismës kalojnë në AAK – tash merret vesh për çka u kapën dy partitë

Botasot - 12.07.2019

Ish ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, pak ditë pasi që ishte larguar nga partia e Nismës ka vendosur të i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ish-ministri i NISMA-s i bashkohet AAK-së

Zeri - 12.07.2019

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës iu bashkuan sot ish ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, asamblistja e Kuvendit Komunal të Gjilanit, profesoresha Anila Tusha-Kastrati, Abdyl ...

Haradinaj për përplasjet me NISMËN: Çkado që kanë le t’i thonë në tavolinë, jo tjetërkund

Lajmi.net - 12.07.2019

Ai ka thënë se ata e kanë derën hapur për t’ia adresuar Haradinajt problemet në tavolinë, dhe se nuk kanë nevojë që për gjëra të tilla të flasin me dikë tjetër.

Përplasjet brenda koalicionit - ky është reagimi i Nismës ndaj Nitajt

Zeri - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Deputeti i Nismës zbulon se Fatmir Limaj është ‘pajtuar’ me Hashim Thaçin

Ina - 12.07.2019

Shefi i Grupit Parlamentar të NISMA Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se raportet politike me AAK-në nuk janë si më parë. Sherifi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka ...

Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK’së

Gazeta Express - 11.07.2019

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. Sherifi ka thënë se deklarata e Nitajt për Limajn ...

Haradinaj pranon përplasjen në PAN, por saktëson se koalicioni është stabël

Albeu.com - 11.07.2019

Gjatë ditëve të fundit ka pasur një përplasje mes deputetëve të NISMA-s dhe AAK-së, ndërkohë është thënë që ka një ftohje ndërmjet dy partnerëve të koalicionit.

Hasani jep një deklaratë pasi ju bashkua AAK – së

Medial - 12.07.2019

Ish- ministri i Tregtisë, Bajram Hasani i cili braktisi Nismën dhe iu bashkua AAK-së, ka thënë me një njoftim. Ai ka theksuar se është i lumtur që iu bashkua AAK-së, derisa tha fjalë të mëdha për ...

Haradinaj takon Limajn, flasin për zhvillimet politike në vend

Telegrafi - 11.07.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka zhvilluar takim pune me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se me Limajn është diskutuar për zhvillimet e ...

Ish-ministri i NISMA-s zyrtarisht kalon në AAK

Medial - 12.07.2019

Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i kësaj partie dhe kryeministri i Kosovës, Ramush ...

Haradinaj deklarohet për përplasjet me Nismën

Zeri - 12.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Frontal të T7, ka folur rreth raporteve që ka me NISMA-n e Fatmir Limajt. Ai ka thënë se ata e kanë derën hapur për t’ia adresuar ...

Përplasje mes partisë së Haradinajt dhe asaj të Limajt

Gazeta Express - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Sherifi: Haradinaj e luti Limajn të bëhemi bashkë me PDK-në

Zeri - 11.07.2019

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se nuk kanë pritur që lideri i tyre të goditej nga zyrtarë të AAK-së. Sherifi, në RTV Dukagjini ka thënë se deklarata e ...

Ish-ministri i Nismës tregon pse iu bashkua AAK-së

Gazeta Express - 12.07.2019

Ish- ministri i Tregtisë, Bajram Hasani, i cili u largua nga NISMA për tu bërë pjesë e AAK-së, ka dalë me një njoftim. Përmes një statusi në Facebook, ai ka thënë se është i lumtur që iu bashkua ...

Haradinaj takohet me Limajn, flasin për zhvillimet e fundit politike në vend

Medial - 11.07.2019

Pas raportimeve për një ftohje raportesh në mes Nismës Socialdemokrate dhe AAK-së, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në një takim pune të parin e Nismës, Fatmir Limaj.

Ish-ministri i NISMA-s i bashkohet AAK-së

Lajmi.net - 12.07.2019

Interesimi për t’iu bashkuar vizionit të AAK-së për shtetin e fortë, është i jashtëzakonshëm dhe kjo na inkurajon që të punojmë pandalshëm në shërbim të vendit.

Haradinaj për përplasjet me NISMËN: Çka do që kanë le t’i thonë në tavolinë, jo tjetërkund

Botasot - 12.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë ekskluzive për Frontal të T7, ka folur rreth raporteve që ka me NISMA-n e Fatmir Limajt. Ai ka thënë se ata e kanë derën hapur për t’ia ...

Përplasje mes partisë së Haradinajt dhe asaj të Limajt

Botasot - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

​Sherifi: Nuk kemi pritur goditje nga zyrtarë të AAK-së

Lajmi.net - 11.07.2019

Sherifi në RTV Dukagjini, ka thënë se deklarata e Nitajt për Limajn është një tentim për të hedhur diçka në çarshi. “Të thuash flet çarshia, është tentim për të hedhur diçka në çarshi.

Hasani tregon përse iu bashkua AAK-së

Zeri - 12.07.2019

Ish- ministri i Tregtisë, Bajram Hasani, i cili u largua nga NISMA për tu bërë pjesë e AAK-së, ka dalë me një njoftim. Përmes një statusi në Facebook, ai ka thënë se është i lumtur që iu bashkua ...

Pas debatit Nitaj-Shala, Haradinaj takon Limajn

Botasot - 11.07.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pasur një takim pune me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj. Kryetari i AAK-së dhe Nismas kanë diskutuar për zhvillimet e fundit politike në vend dhe për ...

Berisha: Ka ardhur koha që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme:

Zeri - 11.07.2019

Ndonëse në vazhdimësi kanë pohuar se koalicioni qeverisës është duke funksionuar siç duhet, zyrtarë të koalicionit PAN, gjegjësisht të AAK-së dhe të Nismës Socialdemokrate, ditëve të fundit janë ...

Kush janë tre zyrtarët e PAN që po kërkojnë me patjetër zgjedhje të parakohshme

Gazeta Express - 12.07.2019

Përplasja e fundit mes zyrtarëve të AAK-së dhe NISMA-s shtuan zërat për një dërgim të vendit në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare. Ishte fillimisht një deklaratë e deputetit të AAK-së, ...