TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush është Goce Dellçev, heroi që mund të rrënojë marrëveshjen mes Shkupit dhe Sofjes?!

Ina - 12.06.2019

Goce Dellçev që konsiderohet si një hero kombëtar në Bullgari,si dhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku thuhet se ai ishte ndër themeluesit e lëvizjes kombëtare maqedonase ka vënë në pikëpyetje ...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

Ina - 12.06.2019

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve.

E pranojnë bullgarët: Kosova turpëroi një komb të tërë

Zeri - 12.06.2019

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes kishte tifozë nga e gjithë gjeografia shqiptare, madje disa dhjetëra kishin ardhur edhe nga Anglia e nga Skocia, shkruan sot, gazeta ...

Faktet që dëshmojnë rritjen e madhe të Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Në 14 ndeshje ka shkuar seria e Kosovës pa humbje. E 14-ta vlerësohet bindshëm më e rëndësishmja deri më tash. Të hënën mbrëma në Sofje, përfaqësuesja e Kosovës në futboll fitoi 3:2 ndaj Bullgarisë ...

Presidenti i FFK-së: Djemtë tonë të artë po e shkruajnë historinë, kualifikimi s’është më vetëm ëndërr

Gazeta Express - 11.06.2019

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, këmbëngul se synimi i Kombëtares dardane për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian nuk është më vetëm një ëndërr, sepse beson se djemtë, ...

Veseli merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Bullgari

Zeri - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë vizitës zyrtare në Sofje, ka marrë pjesë në shënimin e kremtës zyrtare për shënimin e 10 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe ...

UEFA përgëzon ekipin e Kosovës, 14 ndeshje pa humbje

Top Channel - 11.06.2019

Mbrëmjen e së hënës, Kosova regjistroi një fitore shumë të rëndësishme për kualifikueset e Euro 2020 teksa mposhti në Sofje skuadrën bullgare me rezultatin 3-2 në një sfidë ku në një moment skuadra e ...

Mundësitë e Kosovës për t’u kualifikuar në EURO 2020

Portalb - 11.06.2019

Reprezentacioni i Kosovës për herë të parë merr pjesë në kualifikimet për kampionatin evropian. Përkundër kësaj, ajo nuk po luan si fillestar. Kosova ka 14 ndeshje zyrtare radhazi pa humbje, duke ...

Kapiteni i Bullgarisë pas humbjes nga Kosova: Unë po qaj...

Botasot - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, autor i golit të parë të Bullgarisë, është i mërzitur nga humbja prej Kosovës me rezultat 3:2 në kuadër të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian ...

Zakharieva: Goce Dellçev është bullgar, Maqedonia e Veriut nuk duhet të edukohet me nacionalizëm të rrejshëm

Telegrafi - 11.06.2019

“Nuk do të bëjmë kompromis me të vërtetën. Nga Maqedonia e Veriut nuk duam asgjë tjetër përveç të vërtetës”, ka thënë ministrja për Punë të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva, me rastin e ...

Tifozët bullgarë të poshtëruar, tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës

Lajmi.net - 11.06.2019

Kosova bëri hap të rëndësishëm drejt Euro 2020, pasi triumfoi në stadiumin ‘Vasil Levski’ me rezultat 3-2, falë golit të Elbasan Rashanit në fundin e ndeshjes.

“Edhe Anglia do ta ketë problem me Kosovën”

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-mbrojtësi kosovar, Alban Dragusha, beson se me këtë formë, Kombëtarja e Kosovës do të ishte problematike edhe për Anglinë, veçanërisht në Prishtinë, ku e ka mbështetjen e madhe të “Dardanëve”.

Festa e madhe e futbollistëve të Kosovës, e shndërrojnë aeroportin në 'klub nate'

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës kishte arsye të madhe të festonte pas ndeshjes së djeshme kundër Bullgarisë në Sofje. Në ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020”, Kosova ‘nënshtroi’ ...

‘Dardanët’ i dhanë shkollë, tifozët e Bullgarisë ‘ngushëllehen’ me barkun e sulmuesit të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Humbja e fundit e Bullgarisë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020 nga Kosova është njëra prej ngjarjeve sportive më të komentuara së fundmi.

Kryeparlamentarja e Bullgarisë ia konfirmon Veselit mbështetjen për Kosovën në të gjitha fushat

Lajmi.net - 11.06.2019

Në takim u diskutua për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve dhe parlamenteve respektive, si dhe për mundësitë e forcimit të bashkëpunimit në fushat me interes reciprok.

Tifozët bullgarë tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Gazeta bullgare e sportit, Sportal.bg, raporton se tifozët e Kombëtares së Bullgarisë kanë gjetur ngushëllim për disfatën e së enjtes kundër Kosovës, duke u tallur me sulmuesin Atdhe Nuhiu, për ...

Serbia me xhelozi të madhe raporton dhe numëron sukseset e Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Kombëtarja e Kosovës bëri senzacion me fitoren me rezultat 3:2 në Sofje kundër Bullgarinë, në ndeshjen e vlefshme të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2020.

Mbrojtësi i Bullgarisë tregon arsyet pse humbën kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Ivan Goranov, ishte i zhgënjyer me disfatën 3:2 kundër Kosovës në stadiumin “Vasil Levski”, në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020.

Kosova e pamposhtur/ Festë në Prishtinë për fitoren ndaj Bullgarisë

Top Channel - 11.06.2019

Në pamundësi për ta ndjekur ndeshjen Bullgari- Kosovë direkt nga stadiumi, tifozët e kombëtares kosovare zgjedhin ambientet e hapura. E pavarësisht barazimit nga loja e fundit me Malin e Zi, ...

Ish-ylli i Man Unitedit: Bullgaria humbi sepse Kosova s’e lejoi të fitojë

Gazeta Express - 11.06.2019

Golashënuesi më i mirë në historinë e Bullgarisë dhe ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov, e lavdëroi Kosovën për paraqitjen në fitoren 3:2 kundër Bullgarisë në Sofje, duke thënë se ...

Gazeta bullgare: ”Kosova tronditi Bullgarinë në Sofje”

Lajmi.net - 11.06.2019

Suksesi i parë historik në historinë e shkurtër të Kosovës erdhi në minutën e 92-të. Rashica i pari i dha një avantazh të “verdhëve” në minutën e 7-të.

Mbrojtësi i Bullgarisë: Disfata kundër Kosovës është një shuplakë e rëndë për të gjithë

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Bullgarisë, Strahil Popov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës. Ai ishte shumë i zhgënjyer me paraqitjen e skuadrës, që e pësoi disfatën e dytë në ...

Ranglista e FIFA-s: Si ndikon fitorja kundër Bullgarisë në renditjen e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Përpos tri pikëve të rëndësishme në garën për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, Kosova i ka fituar edhe 18.9 pikë për ranglistën e FIFA-s nga fitorja kundër Bullgarisë.

Kosova 'godet' Bullgarinë midis Sofjes - mediumi bullgar 'eksplodon' pas humbjes turpëruese mbrëmë

Zeri - 11.06.2019

Kombëtarja e Bullgarisë pësoi humbje 2:3 nga Kosova në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020” në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” në Sofje, raporton Zëri.info.

Bastorja e famshme sportive, e mahnitur nga historia e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Bastorja e famshme sportive, Bet365, është njëra ndër llogaritë në rrjetin social Twitter që më së shumti e ka komentuar formën e mrekullueshme të Kosovës që nga tetori i vitit 2017, kur për herë të ...

Kritikat e ashpra të kapitenit të Bullgarisë pas disfatës ndaj Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, i ka kritikuar ashpër bashkëlojtarët e tij më të rinj në moshë për disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se disa prej tyre nuk janë gati për të ...

Kapiteni i Bullgarisë 'shpërthen' pas humbjes nga Kosova, i bën 'hor' bashkëlojtarët e tij

Zeri - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov ka reaguar ashpër ndaj bashkëlojtarëve të tij pas humbjes 2:3 nga Bullgaria. Popov i cili shënoi golin e parë për Bullgarinë mbrëmë, beson se futbollistët bullgarë ...

Politikani gjerman, Schwarz: UEFA t’i ndëshkojë tifozët bullgarë për fyrje raciste ndaj shqiptarëve

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova arriti ta mposht mbrëmë Bullgarinë 2-3 në Sofje në kuadër të kualifikime të Kampionatin Evropian (Euro 2020). Përfaqësuesja jonë aktualisht është në vendin e tretë më pesë pikë në Grupin A, ...

Takimet e radhës të Kosovës: Tri ndeshje si vendas, dy si mysafir

Telegrafi - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e mposhti mbrëmë Bullgarinë 2-3, duke u pozicionuar në vendin e tretë në Grupin A të kualifikimeve në Euro 2020. ‘Dardanët’ aktualisht janë në vendin e tretë me pesë pikë të ...

Gazeta bullgare: E merituam humbjen kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Gazeta bullgare, Sportal.bg, raporton se Kombëtarja e Bullgarisë e meritoi disfatën në ndeshjen kundër Kosovës, e cila përfundoi me rezultat 3:2 për “Dardanët” që po luanin si mysafirë në Sofje.

Bastorja e famshme sportive: Kurrë mos e nënvlerësoni Kosovën

Gazeta Express - 11.06.2019

Kosova shënoi fitore tejet dramatike, me rezultat 3:2, kundër Bullgarisë në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020. Mënyra e sigurimit të kësaj fitore e la të mahnitur bastoren e famshme sportive, ...

Emocione, shumë gola, spektakël dhe tre pikë - përmbledhje nga nata magjike e Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka regjistruar fitoren e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti ta mposhtë Bullgarinë me ...

Notat e lojtarëve për ndeshjen Bullgari – Kosovë

Gazeta Express - 11.06.2019

Kosova dje e shënoi fitoren e parë në histori në kuadër të kualifikimeve për një turne të madh futbolli, siç është Kampionati Evropian apo ai Botëror.

Dimitar Berbatov i zhgënjyer me humbjen, por është e papritur kjo që ka thënë për Kosovën pas ndeshjes

Zeri - 11.06.2019

Me suksesin e Përfaqësueses së Kosovës në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020” është shprehur edhe ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov.

Reagimet e mediave të rajonit dhe botës pas triumfit ndaj Bullgarisë: Kosova po bën mrekulli

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova ka shënuar fitoren e parë historike në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020. Përfaqësuesja jonë ka arritur të triumfojë si mysafir i Bullgarisë me rezultat 3-2 në ...

Bastorja e famshme sportive nuk i ndahet Kosovës, e përshkruan në mënyrë të jashtëzakonshme suksesin e 'Dardanëve'

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar sukses historikë kundër Bullgarisë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Mbrëmë në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti ...

Fitore e madhe e Kosovës sa malet e Bullgarisë – VIDEO

Shqipmedia - 11.06.2019

Ka përfunduar ndeshja midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Bullgarisë. Kombëtarja e shtetit tonë fitoi me rezultat 3-2, transmeton Klan Kosova. Ndeshja e kualifikimeve për Kampionatin Europian u ...

Festime në Prishtinë pas fitores së Kosovës ndaj Bullgarisë

Ina - 11.06.2019

Pas fitores së Kosovës kundër Bullgarisë me rezultat 2-3, në Prishtinë ka filluar festa, shkruan Perskopi. Qindra qytetarë kanë dalë rrugëve të Prishtinë për të festuar.

Trajneri i Bullgarisë, Balakov: Publikisht duhet ta pranojmë se Kosova ishte më e mirë se ne

Telegrafi - 11.06.2019

Bullgaria ka pësuar humbje para shikuesve të vetë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, ka shfaqur përshtypjet e para pas ...

Kapiteni bullgar kritikon ashpër bashkëlojtarët pas humbjes ndaj Kosovës

Telegrafi - 11.06.2019

Bullgaria ka pësuar humbje para shikuesve të vetë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. Kapiteni i ekipit bullgar, Ivelin Popov ishte mjaft kritik ndaj shokët pas humbjes ...

Kadri Veseli u futë në dhomën e zhveshjes, gazetari reagon ashpër

Botasot - 11.06.2019

Pas fitores spektakulare të Kosovës ndaj Bullgarisë, në zhveshtore kishte shkuar edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, me ç’rast ka nxitur edhe reagime të shumta.

Kadri Veseli e prish protokollin e ndeshjes Kosovë-Bullgari

Gazeta Express - 11.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka bërë që të prishej protokolli pas ndeshjes Bullgaria – Kosova. Veseli, i cili ishte në Sofje për ta përcjellë nga afër takimin e Kosovës në kuadër të kualifikimeve ...

Kosova, Kosova, Kosova! Bullgaria gjunjëzohet në Sofje

BalkanWeb - 10.06.2019

Kosova është e madhe në Sofje! Djemtë e Shaland kanë triumfuar ndaj Bullgarisë pas një 90 minutëshi të dominuar me një lojë mjaft të bukur në pjesën dërrmuese të tij.

Trajneri i Bullgarisë 'çmendet' pas humbjes, e pranon këtë fakt për Kosovën

Zeri - 10.06.2019

Trajneri i Bullgarisë, Krasimir Balakov ka reaguar pas humbjes nga Kosova në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020". Në ndeshjen e vlefshme për grupin A, e zhvilluar në Sofje, Kosova arriti ...

Momenti kur tifozët e Bullgarisë fillojnë t'i sulmojnë 'Dardanët' pas humbjes turpëruese

Zeri - 11.06.2019

Në ndeshjen eliminatore për Kampionatin Evropian, të zhvilluar zhvilluar në Sofje, Kosova arriti fitore dramatike me rezultat 3:2, raporton Zëri.info.

Veseli këndon bashkë me lojëtarët, pas fitores në Bullgari

Lajmi.net - 10.06.2019

Veseli e ka publikuar një video në Facebook, ku shihet duke festuar. Ai sonte ka qëndruar në Bullgari dhe e ka përcjellur ndeshjen nga afër. ...

Rrahmani flet pas fitores ndaj Bullgarisë

Koha.net - 10.06.2019

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka komentuar fitoren e “Dardanëve” ndaj Bullgarisë në Sofje, në kualifikimet për “Euro 2020”. Kosova fitoi 2 me 3 në Sofje me një gol të Elbasan Rashanit që erdhi ...

Agim Ademi: Tashmë jemi kandidat për t'u kualifikuar, jemi bërë për lakmi

Zeri - 10.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-2 ndaj Bullgarisë në një ndeshje që dhuroi shumë emocione. Fitorja e parë e Kosovës në grupe, por e dominuar me shumë raste, shkruan ...

Bullgari 2, Kosovë 3 - notat e lojtarëve, portieri i Bullgarisë më i dobëti, por kush ishte më i miri sonte në 'Vasil ...

Zeri - 10.06.2019

Kosova ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-2 ndaj Bullgarisë në një ndeshje që dhuroi shumë emocione. Fitorja e parë e Kosovës në grupe, por e dominuar me shumë raste.

Rashkaj: I lumtur me rikthimin, por edhe më tepër me fitoren

Telegrafi - 10.06.2019

Kosova ka shënuar fitore historike në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian të vitit 2020. “Dardanët” triumfuan si mysafir në stadiumin e Sofjes kundër kombëtares bullgare me rezultat 3-2.