TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Cakolli: Problemi kyç, sigurimi i votave për kryeparlamentarin

Zeri - 17.07.2017

Eugen Cakolli, hulumtues në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI), ka thënë se seanca konstituive duhet të thirret më së largu deri më 8 gusht. “Duke marrë parasysh dispozitat aktuale ligjore, ...

Përveç thirrjes së seancës konstituive, presidenti Thaçi obligohet të sjellë edhe një vendim tjetër

Telegrafi - 17.07.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të.

Haradinaj pret nga Thaçi caktimin e datës për konstituimin e Kuvendit

Evropaelire - 17.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i Presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do ...

Bahtiri: AKR-ja s’e voton as Kadri Veselin e as Qeverinë e PAN-it

Zeri - 17.07.2017

Pavarësisht raportimeve të fundit se deputeti nga radhët e AKR-së, Labinot Tahiri, do ta votojë Ramush Haradinajn për kryeministër, nënkryetari i AKR-së Agim Bahtiri ka thënë se asnjë deputet i ...

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

Zeri - 17.07.2017

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të ...

Seancë konstitutive e Parlamentit të Kosovës më së voni të mërkurën

Idividi - 17.07.2017

Prishtinë, 15 korrik 2017 (MIA) - Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të mbahet javën e ardhshme, me shumë mundësi të mërkurën, konfirmojnë zyrtarë të koalicionit fitimtar PAN (Partia ...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

Zeri - 17.07.2017

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë.

Presidenti Thaçi ende s’e ka caktuar datën e konstituimit të Kuvendit

Gazeta Express - 17.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do ...

Ende nuk dihet data e konstituimit të Kuvendit

Koha.net - 17.07.2017

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se ende nuk është vendosur për seancën konstituive por nuk ka dhënë arsye për vonesën.

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

Gazeta Express - 17.07.2017

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se ...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

Gazeta Express - 17.07.2017

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo ...

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

Gazeta Express - 17.07.2017

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që ...

Rruga drejt formimit të qeverisë nga LAA dhe Vetëvendosje

Zhurnal - 16.07.2017

Rruga drejt formimit të qeverisë nga LAA dhe Vetëvendosje Prishtinë, 16 korrik - Presidenti i vendit Hashim Thaçi ende nuk e ka caktuar datën për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

Zeri - 16.07.2017

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

Telegrafi - 16.07.2017

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me ...

Nga e hëna nis i nxehti politik në Kosovë (Video)

Gazeta Express - 16.07.2017

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë e Kuvendit të Kosovës, po presin edhe ftesën për seancën konstituive të ...

Nga nesër fillon java e nxehtë politike (Video)

Lajmi.net - 16.07.2017

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë ë Kuvendit të Kosovës, po presin edhe ftesën për seancën konstituive të tij. Por, kjo po del se varet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Kryesia e kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive

Koha.net - 16.07.2017

Kryesia e legjislaturës së kaluar pritet të mblidhet nesër për të caktuar seancën konstituive. Një burim brenda PDK-së i ka thënë KTV-së se mbledhja e kryesisë do të mbahet, të hënën në orën 11:00.

Përveç thirrjes së seancës konstituive, presidenti Thaçi obligohet të sjellë edhe një vendim tjetër

Almakos - 17.07.2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që të ju dërgojë ftesë deputetëve të zgjedhur për mbajtjen e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës për legjislacionin e VI-të.

Haxhiu: I kemi votat, do të jetë një Qeveri që do të mbahet mend

Lajmi.net - 17.07.2017

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, ka thënë se Qeveria do të votohet ditën kur do të mbahet seanca konstituive, me shumë gjasë gjatë kësaj jave. “Besoj se është në interes të vendit që sa më parë të ...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

Telegrafi - 17.07.2017

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se ...

Krijimi i qeverisë së re të Kosovës, të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit

BalkanWeb - 16.07.2017

Që nga publikimi i rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve nacionale në vend të mbajtura me 11 qershor ende nuk është caktuar data e mbajtjes së seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës.

Të mërkurën seanca për konstituimin e Kuvendit?

Almakos - 16.07.2017

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës, do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me ...

Nga e hëna nis i nxehti politik në Kosovë (Video)

Telegrafi - 16.07.2017

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë ë Kuvendit të Kosovës, presin ftesën për seancën konstituive të tij. Disa prej tyre besojnë se thirrja për fillimin e punimeve të parlamentit do të ...

Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite!

Almakos - 17.07.2017

Votimi i Qeverisë së re pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të cilët thonë se ...

Të mërkurën seanca për konstituimin e kuvendit

Albeu.com - 17.07.2017

Seanca për konstituimin e Legjislativit të ri të Kosovës , do të mbahet të mërkurën e javës që vjen. Indeksonoline mëson se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të enjten që shkoi është takuar me ...

Nga e hëna nis i nxehti politik në Kosovë (Video)

Almakos - 16.07.2017

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë ë Kuvendit të Kosovës, presin ftesën për seancën konstituive të tij. Disa prej tyre besojnë se thirrja për fillimin e punimeve të parlamentit do të ...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

Ina - 17.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do ...

Kuvendi dhe qeveria e re e Kosovës brenda një dite

Albeu.com - 17.07.2017

Votimi i qeverisë së re të Kosovës pritet të ndodhë në ditën kur do të mbahet seanca konstituive e kuvendit të Kosovës . Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), të ...

Nga nesër fillon java e nxehtë politike (VIDEO)

Zeri - 16.07.2017

Të gjithë ata që fituan votat për të qenë pjesë ë Kuvendit të Kosovës, po presin edhe ftesën për seancën konstituive të tij. Por, kjo po del se varet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, njofton ...

Thaçi nuk e ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit

Ora news - 17.07.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka caktuar ende datën e konstituimit të Kuvendit të Kosovës. Këshilltari i presidentit, Ardian Arifaj tha për Radion Evropa e Lirë se ende nuk dihet se kur do ...

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

Zhurnal - 17.07.2017

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive Administrate e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive.

Kësaj jave mbahet seanca konstituive, Kuvendi dhe Qeveria pritet të bëhen brenda një dite

SOT - 17.07.2017

Kësaj jave pritet të mbahet seanca e parë e Kuvendit të Kosovës ku do të votohet qeveria e re. Kështu bëjnë të ditur përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN).

Sekretari i Kuvendit flet për seancën konstituive

Lajmi.net - 17.07.2017

Administrata e Kuvendit të Kosovës është e gatshme kurdo që i kërkohet ta përgatisë seancën konstituive. Akoma nuk ka datë të saktë se kur do të ndodhë kjo gjë.