TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jahti i braktisur në Shëngjin, gruaja e kapitenit të zhdukur kërkon ndihmë nga shteti

Alsat - 11.09.2019

Mister mbetet zhdukja e kapitenit të jahtit, që u gjet i braktisur në mes të detit në afërsi të Shëngjinit. Për mediet turke gruaja e shqetësuar e kapitenit Sevgin Yavuz, Vesile Yavuz ka thënë se ...

Zhdukja e kapitenit të “Atik Bey”, “thyen” heshtjen pronari i jahtit

Botasot - 11.09.2019

U bënë disa ditë tashmë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, i cili ende rezulton i zhdukur.

Zhdukja e kapitenit të “Atik Bey”, “thyen” heshtjen pronari i jahtit

Top Channel - 11.09.2019

U bënë disa ditë tashmë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, i cili ende rezulton i zhdukur.

Asnjë gjurmë nga kapiteni i jahtit që u gjet në Shëngjin, bashkëshortja apel për ndihmë

Top Channel - 11.09.2019

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk, raporton ...

“Do të të telefonoj sërish pas dy ditësh”, flet gruaja e kapitenit turk të jahtit të braktisur në Shëngjin: Më ...

SOT - 11.09.2019

Bashkëshortja e kapitenit turk të jahtit të braktisur në Shëngjin, Sezgin Yavuz, i cili është i zhdukur prej disa ditësh, ka dhënë një intervistë për mediat turke ku ka rrëfyer bisedën e fundit me ...

Miliarderi turk tregon bisedën e fundit me kapitenin e jahtit: Më tha jam afër Durrësit, pastaj...

SOT - 11.09.2019

Nedim Akyuz ka dhënë deklaratën e tij para Oficerëve të Policisë Gjyqësore në lidhje me jahtin e tij që u gjet bosh në ujërat territoriale shqiptare pak ditë më parë.

Jahti i braktisur në Shëngjin, flet gruaja e kapitenit të zhdukur turk: Vajza pyet për babain dhe…

BalkanWeb - 11.09.2019

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk.

“Vajza pyet për babain”, flet gruaja e kapitenit turk të zhdukur

Tetova Sot - 11.09.2019

Kapiteni Sezgin Yavuz, dokumentet e të cilit u gjetën në jahtin e braktisur, fillimisht çoi në Shqipëri pronarin e jahtit, Nedim Akyüz, ndërsa më pas u nis për në Greqi Tashmë disa ditë nga gjetja e ...

“Vajza pyet për të atin”/ Flet gruaja e kapitenit turk të jahtit të braktisur në Shëngjin: Në 4 shtator fola për herë ...

Java News - 11.09.2019

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk.

Prokuroria dhe Policia e Lezhës nisin verifikimet për biznesmenin turk

ABC News - 11.09.2019

Prokuroria e Lezhës kërkon që të verifikohet vërtetësisë e dëshmisë së pronarit të mjetit lundrues Nedim Akyuz që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare.

?Më tha jam afër Durrësit, pastaj...?, miliarderi turk tregon bisedën e fundit me kapitenin e jahtit

Albeu.com - 11.09.2019

Nedim Akyuz ka dhënë deklaratën e tij para Oficerëve të Policisë Gjyqësore në lidhje me jahtin e tij që u gjet pa askënd në ujërat territoriale shqiptare pak ditë më parë.

Milioneri turk i kërkon jahtin luksoz që u gjet i braktisur në Portin e Shëngjinit, Prokuroria shqiptare i vendos kusht

SOT - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

“Telefonata e fundit me kapitenin” Biznesmeni turk përplaset me Prokurorinë për jahtin e braktisur në Shëngjin

BalkanWeb - 11.09.2019

“Sevgin Yavuz është kapiten i jahtit tim. Ishte nisur nga Budva për të marrë vëllanë tim në ishullin e Korfuzit, ku ndodhej me pushime. Hera e fundit që e kam telefonuar është kur ai ndodhej në ...

Vihet nën hetim pronari i jahtit luksoz turk, që u gjet i braktisur në brigjet shqiptare

Gazeta Express - 11.09.2019

Policia dhe Prokuroria e Lezhës nisin verifikimet për biznesmenin turk Nedin Akyuz, njëherazi edhe pronari i jahtit luksoz tashmë i bllokuar nga grupi hetimor në portin e Shëngjinit.

Miliarderi turk kërkon jahtin: Mund të dëmtohet (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2019

Autoritetet shqiptare nuk lejojnë që biznesmeni turk të tërheqë jahtin e tij nga Porti i Shëngjinit . Mësohet se Nedim Akyuz , pronari i jahtit të gjetur në det 12 milje larg portit të Shëngjinit ka ...

Milioneri turk kërkon jahtin e tij, prokuroria shqiptare nuk e lejon

Zeri - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Milioneri turk kërkon jahtin e tij, prokuroria shqiptare nuk e lejon

Koha.net - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Milioneri turk kërkon jahtin, prokuroria shqiptare nuk e lejon

Telegrafi - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Si u zhduk pas kthimit nga Korfuzi kapiteni i jahtit luksoz; Prokuroria refuzon kërkesën e pronarit turk

Botasot - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Zhdukja e turkut në jahtin luksoz, mbërrin letër-porosia nga Mali i Zi, dyshohet se u fik pajisja për radarët

SOT - 11.09.2019

Kur kanë kaluar 5 ditë nga gjetja e jahtit luksoz të biznesmenit turk në brigjet shqiptare, ditën e djeshme autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas ...

Biznesmeni turk “braktis” në Shëngjin jahtin me vlerë 2 milionë euro

Zeri - 10.09.2019

Një jaht luksoz me vlerë 2 milionë euro është gjetur i braktisur rreth 12 milje larg bregut në Shëngjin. Mjeti lundrues me flamur turk, me motorë të ndezur, është pikasur nga disa peshkatarë, të ...

Jahti i humbur në Shëngjin, vijojnë kërkimet për humbjen e kapitenit turk

ABC News - 10.09.2019

Edhe pse në hetim janë përfshirë tre shtete për humbjen e kapitenit turk, i cili drejtonte një jaht luksoz pranë portit të Shëngjinit përsëri, asgjë e re nuk është zbuluar.

“Dua Jahtin, kushton 20 milionë euro”, biznesmeni turk tregon telefonatat dhe bisedat me kapitenin që humbi kontaktet: ...

SOT - 10.09.2019

Jahti i ankoruar dhe braktisur në mënyrë të mistershme në Shëngjin është kthyer në mollë sherri mes Prokurorisë dhe ambasadës turke. Pronari i saj, Nedim Akyuz, i cili rezulton të jetë një biznesmen ...

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk, dyshime se kapiteni fiku radarët

Gazeta Express - 10.09.2019

Autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për intinerarin e jahtit luksoz në pronësi të një biznesmeni turk e që u gjej ...

Misteri i jahtit, biznesmeni turk dëshmon në polici, nuk i jepet mjeti

Mapo - 10.09.2019

As dëshmia e pronarit të vërtetë të jahtit të gjetur në ujërat tona territoriale nuk e ka shuar misterin e zhdukjes së kapitetit dhe lundrimit në Adriatik.

Jahti i braktisur në Shëngjin, zbardhet dëshmia e pronarit turk

Mapo - 09.09.2019

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e ...

Zbardhet dëshmia e pronarit të jahtit turk të gjetur në Shëngjin

Albeu.com - 09.09.2019

Policia dhe prokuroria e Lezhës gjatë pasdites së sotme ka marrë në pyetje pronarin e jahtit Nedim Akyuz , i cili rezulton të jetë një biznesmen në fushën e tekstileve në Turqi.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

Gazeta Express - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Zbulohet intenerari që ndoqi pronari i jahtit luksoz të braktisur në Shëngjin

SOT - 09.09.2019

Nedim Akyuz është pronari i jahtit ‘Atik Bey’ i cili u gjet i braktisur në Shëngjin. Ende nuk është zbuluar nëse ka qenë pikërisht ai që po drejtonte jahtin në ditën që u gjet i braktisur, apo ka ...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

Tetova Sot - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

“Vajza kërkon babanë”, me lot në sy e fotografitë në duar, flet gruaja e kapitenit turk të zhdukur

Gazeta Express - 11.09.2019

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk.

Zhdukja e kapitenit të “Atik Bey”, “thyen” heshtjen pronari i jahtit

Lajmi.net - 11.09.2019

Jahti me emrin “Atik Bey”, në pronësi të Metin Akyuz, u gjet i braktisur disa ditë më parë në ujërat ndërkombëtar në Detin Adriatik, 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit, ndërsa gjatë kontrollit ...

Zhdukja e kapitenit të jahtit në Shëngjin, flet gruaja shtatzënë: Vajza kërkon babain

Albeu.com - 11.09.2019

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz , ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk, raporton ...

Zhdukja e kapitenit të “Atik Bey”, “thyen” heshtjen pronari i jahtit

Zeri - 11.09.2019

U bënë disa ditë tashmë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, i cili ende rezulton i zhdukur.

Asnjë gjurmë nga kapiteni i jahtit që u gjet në Shëngjin, bashkëshortja apel për ndihmë

Botasot - 11.09.2019

Tashmë disa ditë nga gjetja e një jahti të braktisur në Detin Adriatik dhe dokumenteve të kapitenit Sezgin Yavuz, ende nuk është gjetur asnjë gjurmë mbi vendndodhjen e shtetasit turk, raporton ...

Mister mbi zhdukjen e kapitenit të jahtit që u gjet në Shëngjin, bashkëshortja apel për ndihmë: Bija ime pyet për ...

Gazeta Tema - 11.09.2019

Jahti me emrin “Atik Bey” u gjet i braktisur disa ditë më parë në ujërat ndërkombëtar në Detin Adriatik, 12 milje larg bregdetit të Shëngjinit, ndërsa gjatë kontrollit policor u gjetën dokumentet e ...

Milioneri turk bëhet i “gjallë” dhe kërkon jahtin luksoz, reagon Prokuroria

Gazeta Tema - 11.09.2019

Raportohen gjithashtu detaje nga zhdukja e kapitetin mjetit lundrues, shtetasit Sevgin Yavuz. Pronari i jahtit, Akyuz mësohet se ia ka dhënë mjetin kapitenit të tij, Yavuz, për t’i dërguar të vëllanë ...

Milioneri turk kërkoi jahtin, Prokuroria shqiptare nuk e lejon: “Të përfundojë hetimi”

Flaka - 11.09.2019

Pronari i jahtit, Akyuz mësohet se ia ka dhënë mjetin kapitenit të tij, Yavuz, për t’i dërguar të vëllanë nga Bduva i Malit të Zi në Korfuz të Greqisë.

Si u zhduk pas kthimit nga Korfuzi kapiteni i jahtit luksoz; Prokuroria refuzon kërkesën e pronarit turk

Zhurnal - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Milioneri turk kërkoi jahtin, Prokuroria shqiptare nuk e lejon: “Të përfundojë hetimi”

Top Channel - 11.09.2019

Pronari i vërtetë i jahtit që u gjet i braktisur në ujërat shqiptare, Nedim Akyuz, dje dëshmoi para prokurorëve për ngjarjen se si kapiteni i anijes së tij u zhduk.

Misteret e zhdukjes në Shqipëri të turkut me jahtin luksoz

Gazeta Express - 11.09.2019

Edhe pse në hetim janë përfshirë tre shtete për humbjen e kapitenit turk, i cili drejtonte një jaht luksoz pranë portit të Shëngjinit përsëri, asgjë e re nuk është zbuluar.

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk

Zeri - 10.09.2019

Autoritetet malazeze i kanë kthyer përgjigje zyrtare autoriteteve të vendit tonë, pas kërkesës që këta të fundit u bënë për intinerarin e jahtit luksoz në pronësi të një biznesmeni turk e që u gjej ...

Mali i Zi i kthen përgjigje Shqipërisë për misterin e jahtit të milionerit turk

Lajmi.net - 10.09.2019

Nëpërmjet letërporosisë, porti detar i Tivarit në Malin e Zi ka pohuar se shtetasi turk Sevgin Yavuz ishte regjistruar i vetëm në bordin e jahtit më datë 2 Shtator.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë detit të Shëngjinit, pronari turk jep deponimin e tij në polici

Zhurnal - 10.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

Lajmi.net - 10.09.2019

Një nga pistat e mundshme tashmë mund të jetë që jahti është përdorur për trafik droge nga Shqipëria në Greqi dhe më andej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias.

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

Botasot - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Shtohet misteri i jahtit luksoz të gjetur pranë portit të Shëngjinit

Telegrafi - 09.09.2019

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit ...

Zbardhet dëshmia e pronarit turk të jahtit të braktisur: Biseda e fundit që bëra me kapitenin tim

Flaka - 09.09.2019

Një tentativë e mundshme e trafikut të drogës nga Shqipëria në Greqi dhe mandej në Turqi, në zonën turistike të Izmirit dhe Antalias, është pista kryesore ku është fokusuar policia dhe prokuroria e ...