TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FOTO/ “Njeriu që bie!”, 200 personat që u hodhën nga Kullat Binjake

Java News - 11.09.2019

Kjo foto është një ndër imazhet më të shikuara në botë. Ky imazh është shkëputur nga ngjarja tronditëse e 11 Shtatorit 2001, kur Kullat Binjake në New York u goditën nga dy avionë.

Rrëzimi i Kullave Binjake

Botasot - 11.09.2019

Rrëzimi i Kullave Binjake më dukej si në filmat e tmerrit. Një ngjarje e papritur, e thekshme që të lë pa frymë e s’di si ta shpjegosh. Kur më dolën pamjet fillestare të goditjes së aeroplanit në ...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

Top Channel - 11.09.2019

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë ...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit pas 11 shtatorit

Top Channel - 11.09.2019

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë ...

Si ndryshoi vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit

Koha.net - 11.09.2019

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë ...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

RTSH - 11.09.2019

Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 ...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

Gazeta Express - 11.09.2019

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave.

FOTO/ Si ndryshoi qielli i New York-ut pas sulmeve të 11 shtatorit

Java News - 11.09.2019

Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në New York, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë ...

18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

Durres Lajm - 11.09.2019

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake u krye më 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash ...

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

Tetova Sot - 11.09.2019

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave.

Historia e njeriut që ra nga kullat binjake menjëherë pas sulmit terrorist

Zeri - 11.09.2019

Imazhet më të njohura nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në SHBA janë ato të avionëve dhe kullave. Por vëmendje ka tërhequr edhe një njeri që bie nga lartësia e njërës prej kullave.