TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ishulli Evia në flakë/ Greqia kërkon ndihmën e BE-së për shuarjen e zjarreve

Top Channel - 14.08.2019

Qindra banorë janë evakuuar dhe kryeministri grek ka anuluar pushimet pasi dhjetëra zjarrfikës po përballen me zjarret në ishullin e dytë më të madh të vendit, Evia.

Katastrofë ekologjike në ishullin grek të shkatërruar nga flakët

Gazeta Tema - 14.08.2019

Zjarrëfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe florës, në ishullin Eube, ku ...

Ishulli grek pëson zjarre shkatërrimtare

SOT - 14.08.2019

Qindra banorë janë evakuar teksa zjarrfikësit vijonin sot të luftojnë flakët gjigande që kanë përfshirë ishullin Evia, i dyti më i madhi në Greqi. Zjarret kanë mbuluar një pjesë të madhe të ishullit ...

Gjendje kaotike: Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive

Gazeta Express - 14.08.2019

Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër.

Betejë e vështirë me flakët në ishullin Evia, Greqia kërkon ndihmën e BE

Koha.net - 14.08.2019

Greqia po vijon luftën me flakët ndërsa qindra banorë të 4 fshatrave në ishullin Evia janë evakuuar. Autoritetet kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në ishull.

Rikthimi i zjarreve në Greqi, flakët përfshijnë ishullin e Evias

RTSH - 14.08.2019

Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në ishullin Evia të Greqisë pasi një zjarr ka shpërthyer që prej mëngjesit të së martës. Si pasojë e flakëve janë evakuuar rreth 300 banorë të fshatrave ...

Pas tërmeteve, një tjetër makth për Greqinë, kryeministri Mitsotakis ka ndërprerë menjëherë pushimet

SOT - 13.08.2019

4 fshatra në ishullin verior të Athinës, Evia janë evakuuar si pasojë e zjarrit i cili ka dalë jashtë kontrollit. Flakët u shfaqën në orën 3:00 të mëngjesit të së martës dhe rreth 300 banorë të ...

Prag tragjedie në Greqi, zjarri shkrumbon disa zona, 8 persona rëndë

BalkanWeb - 13.08.2019

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

BalkanWeb - 13.08.2019

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek

Gazeta Express - 14.08.2019

Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku ...

Gjendje kaotike: Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive

Botasot - 14.08.2019

Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër.

Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona

Albeu.com - 13.08.2019

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia , afër Athinës , duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

Alsat - 13.08.2019

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek

Zeri - 14.08.2019

Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku ...

Gjendje kaotike: Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2019

Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër.

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek

Tetova Sot - 14.08.2019

Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek

Botasot - 14.08.2019

Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe florës, në ishullin Eube, ku ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek

Zhurnal - 14.08.2019

Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek

Lajmi.net - 15.08.2019

Zjarri, që ka përfshirë një front prej 12 kilometrash, nuk ka shkaktuar viktima por ka sjellë evakuimin e katër fshatrave në ishullin Eube, ishulli i dytë grek më i madh pas Kretës, që ndodhet 100 ...