TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dua Lipa merr Çelësin e Prishtinës

Lajmi.net - 10.08.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka marrë “Çelësin e Prishtinës” për promovimin që i ka bërë kryeqytetit me Festivalin “Sunny Hill”. Këtë çelës asaj ia dhuroi kryetari i Prishtinës, ...

U argëtuan deri në orët e vona, Dua Lipa sjell imazhet nga ndeja në Prishtinë

Lajmi.net - 10.08.2018

Festë para koncertit. Dua Lipa pritet të performojë sonte në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, shkruan lajmi.net. Bashkë me të këndojnë edhe disa prej emrave të njohur të estradës shqiptare, por ...

Dua Lipa publikon momentet më të mira në Kosovë

Zeri - 10.08.2018

Këngëtarja e njohur kosovare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa tash e dy ditë është duke qëndruar në Kosovë së bashku me familjen, miqtë dhe të dashurin e saj, shkruan “Zëri.info”.

Ndalohen veturat gjatë “Sunny Hill Festival”, përdoret vetëm transporti publik

Lajmi.net - 10.08.2018

Sot fillon zyrtarisht edicioni i ri i "Sunny Hill Festival". Festivali do të zgjat tri ditë dhe mbahet në ambientet e parkut të Gërmisë, shkruan lajmi.net.

Pacolli mirëpret Dua Lipën me familje në shtëpinë e tij

Zeri - 10.08.2018

Dua Lipa e shoqëruar nga familja, ekipi dhe i dashuri i saj tash e dy ditë janë duke qëndruar në Prishtinë e ku kanë qenë mysafirë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të punëve të Jashtme, Behgjet ...

Ndalohen veturat për në Gërmi gjatë “Sunny Hill Festival”

Telegrafi - 10.08.2018

Festivali më i madh i muzikës në vendin tonë do të startojë gjatë ditës së sotme. “Sunny Hill Festival” do të nisë sonte në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë gjersa do të zgjasë për tre ditë.

Këto rrugë do të ndalohen për qarkullim gjatë festivalit "Sunny Hill"

Gazeta Express - 10.08.2018

Policia e Kosovës ka njoftuar së për shkak të festivalit ‘Sunny Hill’ i cili mbahet në parkun e Gërmisë, ka marrë masa për ndalim të rrugëve për qarkullim të veturave, kufizimet, bllokimet në ...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

Lajmi.net - 14.10.2018

Për ditën e dielë janë paraparë vetëm dy aktivitete. Mbahet edicioni i tretë i Maratonës së Malësisë së Gjakovës. Gara fillon prej orës 09:00 në qytetin e Bajram Currit, ndërsa përfundon në Gjakovës.

Dua Lipa e ‘kall’ atmosferën me këngën “Kuq e Zi”

Zeri - 10.08.2018

Me të ardhur në Kosovë këngëtarja e njohur Dua Lipa filloi të flas shqip dhe të vallëzoj me këngë shqipe. Por në videon e fundit të publikuar nga i dashuri i saj Isaa Crew ajo shihet duke vallëzuar ...

Ndalohen veturat për në Gërmi për shkak të “Sunny Hill Festival”

Koha.net - 10.08.2018

“Sunny Hill Festival” do të nisë sonte në Prishtinë, me Dua Lipën që udhëheq ditën e parë të këtij festivali. Ky festival do të mbahet në Parkun e Gërmisë, dhe KP raporton se veturat do të jenë të ...

Skena e “Sunny Hill Festival” gati për yjet

Koha.net - 10.08.2018

Në 41 hektarë do të shtrihet ngjarja me emrat e mëdhenj të muzikës botërore, që do të ngjiten të performojnë në skenën e paralajmëruar si më të madhen të ngritur ndonjëherë në rajon, së cilës tashmë ...

Ndalohen veturat në Gërmi, shkak Festivali Sunny Hill

Botasot - 10.08.2018

Festivali i muzikës, Sunny Hill fillon sonte. Ata që duan të jenë pjesë e festivalit, munden përmes biletave individuale por edhe grupore. Festivali mbahet në Parkun Gërmia në Prishtinë.

Je se çfarë do të ndodhë sot në Kosovë

Gazeta Express - 10.08.2018

Sot, pasdite, në Prishtinë do të nisë festivali "Sunny Hill". Në orët e vona të mbrëmjes së sotme, në këtë festival do të përformojë Dua ...

Artistët që do të ngjiten në të njëjtën skenë me Dua Lipën nesër

Lajmi.net - 09.08.2018

Nesër nis festivali "Sunny Hill" në Prishtinë. Këtë vit, ky festival sjell emra të njohur të industrisë së muzikës nga e mbarë bota, shkruan lajmi.net.

Emrat që këndojnë të premten në natën e parë të festivalit “Sunny Hill”

Telegrafi - 09.08.2018

Festivali “Sunny Hill” është gati të nis edicionin e tij të sivjetmë me natën e parë të tij, atë të datës 10 gusht. Jo të paktë janë emrat që do të ngjiten të premten në skenë për të argëtuar ...

Prezantohet skena e festivalit “Sunny Hill”

Telegrafi - 09.08.2018

Na ndan vetëm një ditë nga festivali i madh “Sunny Hill”, i cili organizohet në Prishtinë. Artistë të shumtë do të perfomrojnë për tre netë me radhë në datat 10, 11 dhe 12 gusht 2018.

Fotografi e rrallë e Duas me babanë e saj

Zeri - 09.08.2018

Dua Lipa çdo herë ka treguar se është mjaft e lidhur me familjen e saj, përcjell “Zeri.info”. Madje ajo në çdo intervistë ka thënë se zërin e ka të trashëguar nga babai i saj, Dukagjini.

Dua Lipa të mërkurën arrin në Prishtinë

Antpress - 10.08.2018

Ajo do të qëndrojë për tri ditë rresht në kryeqytet, deri më datën 10 gusht, kur do të performojë në natën e parë të Festivalit Sunny Hill. Me të mbërritur në Kosovë, Dua fillimisht do të akomodohet ...

Dua Lipa dhuron 100 mijë euro, ja kush i merr paratë

SOT - 09.08.2018

Vetëm një ditë na ndan nga koncerti gjigand që do të mbahet në Kosovë, për tre ditë me radhë, ku do të performojnë artistët më të njohur shqiptarë dhe të huaj.

Dua Lipa dhe Sunny Hill përkrahin Institutin ATOMI

Telegrafi - 09.08.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa dhe Fondacioni Sunny Hill kanë përzgjedhur Institutin ATOMI si njërën nga organizatat e Kosovës, të cilat ky fondacion do t’i përkrahë me një donacion.

Dua shkëlqen me këtë paraqitje në Prishtinë

Lajmi.net - 09.08.2018

Ylli kosovar me famë botërore, Dua Lipa ka arritur dje në Prishtinë. Ky udhëtim i këngëtares është bërë për koncertin që do ta mbajë nesër (e premte), në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, shkruan ...

Dukagjin Lipa: Faleminderit që e bëtë ëndrrën realitet!

Lajmi.net - 09.08.2018

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka sjell pamje nga konferenca e mbrëmshme. Ai së bashku me të bijën, Duan mbrëmë organizuan një konferencë drejtuar mediave shqiptare, shkruan lajmi net.

Sunny Hill Festival: Vetëm edhe 2,000 bileta janë në shitje!

Telegrafi - 09.08.2018

Festivali i parë ndërkombëtar i muzikës, Sunny Hill ka njoftuar se ka kërkesë të jashtëzakonshme për bileta nga audiencat që vijnë nga gjithë rajoni. Lexo po ashtu: Dua Lipa: Është vetëm fillimi i ...

Dua Lipa shkëlqen me fustanin e qepur nga kreatorja, Krenare Rugova

Telegrafi - 09.08.2018

Dua Lipa tashmë gjendet në kryeqytetin tonë, Prishtinë dhe po merr pjesë në aktivitete të ndryshme. Këngëtarja jonë së fundi ka ndarë 100 mijë së bashku me fondacionin e krijuar të bamirësisë “Sunny ...

Serbja e provokon Dua Lipën, reagon i dashuri i saj (FOTO)

Tetova Sot - 09.08.2018

Këngëtarja me origjinë kosovare, Dua Lipa, ka mbërritur dje në Prishtinë, teksa pritet të japë koncert këtë të premte në Prishtinë, në festivalin ‘Sunny Hill”, që do të zgjasë 3 ditë.

Rivale të përhershme? Dua Lipa flet për herë të parë për Rita Orën

Mapo - 09.08.2018

Dua Lipa këngëtarja me origjinë kosovare mbërriti dje në Prishtinë,për të përformuar ne festivalin “Sunny Hill”. Sapo ka mbërritur ajo ka dalë në një konferencë për mediat,ku ka treguar diçka më ...

Fondacioni “Sunny Hill” ndanë 100 mijë euro për kulturën e shkollat e Kosovës

Ina - 09.08.2018

ondacioni “Sunny Hill” ndanë 100 mijë euro për kulturën e shkollat e KosovësF Fondacioni i themeluar nga Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjini, ka ndarë të mërkurën 100 mijë euro për disa shkolla të ...

këta janë artistët që do të ngjiten në të njëjtën skenë me Dua Lipën nesër

Zeri - 09.08.2018

Nesër nis festivali "Sunny Hill" në Prishtinë. Këtë vit, ky festival sjell emra të njohur të industrisë së muzikës nga e mbarë bota. Dua Lipa ka arritur në Prishtinë gjatë ditës së djeshme, pikërisht ...

Dua Lipa falënderon të gjithë për përkrahjen e ‘Sunny Hill Festival’, sjell pamje nga konferenca

Lajmi.net - 09.08.2018

Dua Lipa së bashku me ekipin e saj dhe me të dashurin dje kanë arritur në Prishtinë. Para performancës në koncertin “Sunny Hill Festival”, Dua mbajti një konferencë drejtuar mediave ku ka folur rreth ...

Dua Lipa në Prishtinë, ndan 100 mijë euro për bamirësi

Zeri - 09.08.2018

Argjenda Selmani Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa ka mbërritur pasditen e së mërkurës në Prishtinë. Ajo ka ardhur në kryeqytetin kosovar për të marrë pjesë në festivalin “Sunny Hill”, të ...

Dua Lipa po vjen më ndryshe në videoklipin e ri

Telegrafi - 09.08.2018

Dua Lipa ka zbuluar më shumë rreth bashkëpunimit me Mark Ronsonin dhe Diplon. Artistja shqiptare tashmë ndodhet në Prishtinë, ku gjatë ditës së nesërme do të performojë në festivalin “Sunny Hill”.

Serbja e provokon Dua Lipën, reagon i dashuri i saj

Gazeta Express - 09.08.2018

Këngëtarja me origjinë kosovare, Dua Lipa, ka mbërritur dje në Prishtinë, teksa pritet të japë koncert këtë të premte në Prishtinë, në festivalin ‘Sunny Hill”, që do të zgjasë 3 ...

Me “Sunny Hill Festival” Dua Lipa do që bota ta njohë ndryshe Kosovën

Koha.net - 09.08.2018

Kur Dua Lipa – 22-vjeçarja që i dëshmoi botës se nga një vend i vogël mund të dalin emra të mëdhenj – flet për prejardhjen e saj, duke përmendur Kosovën a Prishtinën, i merr dy reagime, shkruan sot ...

Dua shkëlqen me këtë paraqitje në Prishtinë

Tetova Sot - 09.08.2018

Ylli kosovar me famë botërore, Dua Lipa ka arritur dje në Prishtinë. Ky udhëtim i këngëtares është bërë për koncertin që do ta mbajë nesër (e premte), në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, shkruan ...

Dukagjin Lipa: Faleminderit që e bëtë ëndrrën realitet!

Botasot - 09.08.2018

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka sjell pamje nga konferenca e mbrëmshme. Ai së bashku me të bijën, Duan mbrëmë organizuan një konferencë drejtuar mediave shqiptare.

Dua Lipa shkëlqen me fustanin e qepur nga kreatorja, Krenare Rugova

Botasot - 09.08.2018

Dua Lipa tashmë gjendet në kryeqytetin tonë, Prishtinë dhe po merr pjesë në aktivitete të ndryshme. Këngëtarja jonë së fundi ka ndarë 100 mijë së bashku me fondacionin e krijuar të bamirësisë “Sunny ...

Rivale të përhershme? Dua Lipa flet për herë të parë për Rita Orën (FOTO)

Tetova Sot - 09.08.2018

Dua Lipa këngëtarja me origjinë kosovare mbërriti dje në Prishtinë,për të përformuar ne festivalin “Sunny Hill”. Sapo ka mbërritur ajo ka dalë në një konferencë për mediat,ku ka treguar diçka më ...

Dua Lipa përmend Era Istrefin, Rita Orën e Majlinda Kelmendin: Kosova ka shumë talentë!

Lajmi.net - 08.08.2018

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ka arritur sot në Kosovë. Ajo do të perfomojë në Prishtinë të premtën (10 gusht), në kuadër të festivalit “Sunny Hill”, i cili mbahet për tri ditë ...

Habit Dua Lipa : E njoh Kosovën se Rita Ora vjen nga Kosova

SOT - 08.08.2018

Rita Ora dhe Dua Lipa nuk flasin me njëra-tjetrën dhe një krisje ka ndodhur në marrëdhënien e tyre. Kjo ka ardhur nga motra e Ritës, Elena, e cila nuk e ka ndihmuar Duan kur kjo e fundit kishte ...

Dua Lipa: Në koncert do të vishem kuq e zi!

Lajmi.net - 08.08.2018

Dua Lipa pasi arriti në Kosovë ka mbajtur konferencë për medie. Këngëtarja ka folur për emocionet e të qenit sërish në vendlindje për koncert si dhe për misionin e “Sunny Hill Festival”, shkruan ...

Pas konferencës, Dua me familjen dhe ekipin argëtohen me këngën “Kaçurrela”

Lajmi.net - 08.08.2018

Dua Lipa bashkë me të dashurin dhe anëtarët e ekipit të saj, sot ka arritur në Prishtinë. Pas orës 19:00 ajo bashkë me babain e saj, Dukagjin Lipa, i cili njëherësh është edhe menaxheri i saj, i janë ...

Dua Lipa: Është vetëm fillimi i karrierës, jam shumë me fat që kam mundësi të bëj diçka për të cilën vendi im është ...

Telegrafi - 08.08.2018

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka mbajtur sonte (e mërkurë) konferencën e saj për media në Prishtinë. Me të hyrë, këngëtarja tregoi se është shumë e emocionuar për performancën ...

Dua Lipa flet shqip dhe është e ndërgjegjshme që duhet të përmirësojë gjuhën (VIDEO)

Portalb - 08.08.2018

Dua Lipa do të jetë e pranishme në Prishtinë në datat 10, 11 dhe 12 gusht në festivalin Sunny Hill. Një festival bamirësie i organizuar nga ajo dhe i ati Dukagjin Lipa, që do të mbledh së bashku disa ...

Dua u dha fund dilemave rreth raportit me Ritën: Dëshiroj të më thonë e njoh Kosovën se Rita Ora vjen nga atje

Lajmi.net - 08.08.2018

Dua Lipa ka arritur sot në Kosovë. Këngëtarja ka mbajtur konferencë për medie ku foli për ndjesinë e të qenit e pranishme në Kosovë pas dy vitesh nga koncerti i fundit, shkruan lajmi.net.

Fondacioni “Sunny Hill” dhuron 100.000.00 euro për shkollat e muzikës

Lajmi.net - 08.08.2018

Dua Lipa sapo ka mbajtur konferencë për medie. Pas arritjes në Prishtinë, këngëtarja i është drejtuar medieve në një konferencë për shtyp, shkruan lajmi.net.

Nuk e ftuan Rita Orën në koncertin e Prishtinës, babai i Dua Lipës tregon arsyen

SOT - 08.08.2018

Në datat 10, 11 dhe 12 gusht do të mbahet në Prishtinë “Sunny Hill Festival” , ku do të jenë të pranishëm emra shumë të njohur të muzikës botërore. Por ajo që ka rënë në sy dhe është diskutuar, është ...

Dua Lipa flet para mediave, zbulon befasinë për sonte (Drejtpërdrejt)

Botasot - 08.08.2018

(E plotësuar) - Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa është paraqitur në një konferencë për media së bashku me babain e saj, Dukagjin Lipa. Dula Lipa ka thënë se sonte do të veshët kuq e zi në festivalin ...

Dua Lipa bashkë me babin në Kosovë, po duken si të ishin motër e vëlla

Ina - 08.08.2018

Dua Lipa ka arritur në Kosovë pak orë më parë. Ajo nga data 10 gusht do të përformojë në Prishtinë, në festivalin “Sunny Hill”, shkruan ORAinfo. Dua Lipa mbajti një konferencë ku u shfaq bashkë me ...

Dua Lipa tashmë është përfshirë në frymën vendore, publikon video duke kënduar hitin e madh “Kaçurrelja”

Telegrafi - 08.08.2018

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka arritur në Kosovë, ku do të jetë pjesë e Festivalit Sunny Hill, në të cilin do të interpretojnë emra të njohur të muzikës botërore dhe vendore.

Dua Lipa rikthehet në Kosovë

ABC News - 08.08.2018

Nga 10 Gushti për 72 orë, Parku Kombëtar i Gërmisë në Prishtinë do të presë “Sunny Hill Festival”. Këngëtarët pjesëmarrës janë emra të njohur të tregut të muzikës botërore dhe Kosovës si Dua Lipa, ...