TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maqedoni e Veriut/ Dështon takimi Zaev-Mickovski për marrëveshjen mbi ligjin për Prokurorinë Publike

Top Channel - 12.09.2019

Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

Kasami për reformat në drejtësi: Kërkojmë komision shtetëror me ekspertë nga SHBA-ja dhe BE-ja

Portalb - 11.09.2019

Në konferencë për media, kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka vlerësuar që për reforma në drejtësi, duhet të formohet Komision Shtetëror me ekspert nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës(SHBA) dhe ...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO (VIDEO)

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator, Zhurnal.mk – Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare.

Dështimi i takimit Zaev-Mickoski, reagojnë partitë shqiptare

ABC News - 11.09.2019

Në reagimin e tyre ndaj dështimit të takimit mes Zoran Zaev dhe Hristjan Mickoski, partia Aleanca Shqiptare dhe lëvizja Besa kanë deklaruar se në krye të Prokurorisë Speciale duhet të vendosen ...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO (VIDEO)

Tetova Sot - 11.09.2019

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të ...

Sela për takimin Zaev-Mickoski: Nuk pranojmë kurrfarë marrëveshje

Portalb - 11.09.2019

Ziadin Sela , lideri i Aleancës për Shqiptarët (ASH) sot reagoi në lidhje me mungesën e ftesës në takimin Zaev-Micskosi , që nisi dje në mbrëmje dhe zgjati deri në orët e para sot, transmeton ...

A do takohen liderët shqiptarë sikur Zaevi e Mickovski?

Ina - 11.09.2019

Fejzi Ajdari LIDERSHPI SHQIPTARË TA MËSOJË NGA ZAEV & MICKOVSKI: GATISHMËRINË PËR TU TAKUAR PËR ÇËSHTJE TË MËDHA SHTETËRORE Nëse nga anashkalimi, gjatë takimit të djeshëm Zaev-Mickovski, faktori ...

Sela: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje LSDM-VMRO

Alsat - 11.09.2019

Takimin e mbrëmshëm ndërmjet shefit të qeverisë Zoran Zaev dhe kreut të opozitës Hristian Mickovski e kritikuan ashpër partitë opozitare shqiptare. Nga Aleanca për Shqiptarët thanë se në takim të ...

Sela: Të ruhet PSP-ja, por në krye të saj të ketë prokuror të BE-së

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela për “TV21” deklaroi se Prokuroria Speciale Publike duhet të ruhet por në krye të saj të ketë prokuror nga Bashkimi Evropian.

Takimi Zaev-Mickoski i papranueshëm për ASH-në, BDI s’ndjehet pjesë e problemit

Telegrafi - 11.09.2019

Mosmarrëveshja mes pushtetit dhe opozitës për ligjin për Prokurorinë është e vetmja formë që të amnistohen krimet e së kaluarës, konsideron kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela.

“Reket” apo lëndët e PSP-së – Çka qendron pas fiaskos të takimit Zaev – Mickoski?

Flaka - 11.09.2019

Më shumë se shtatë orë në të njëjtën tryezë, jashtë saj me akuza identike ndaj njëri-tjetrit. Zoran Zaev dhe Hristijan Mickovski argumentojnë – ata të tjerët kanë ardhur për të mos arritur dakordësi, ...

Lëvizja Besa: U vërtetua se LSDM dhe OBRM-PDUKM nuk mund të vendosin për një sistem gjyqësor të pavarur dhe profesional

Botasot - 11.09.2019

Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “të shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet shteti u ...

Shkup: Pozita dhe opozita nuk arrijnë marrëveshje për PSP

DW - 11.09.2019

Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

Kasami kërkon komision shtetëror për reforma të kontrolluar nga ndërkombëtarët

Ina - 11.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami kritikoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe Mickoskit.

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

Tetova Sot - 11.09.2019

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë ...

Takimi i liderëve, Sela: Nuk jemi gomë rezervë, por pjesë e shtetit

Flaka - 11.09.2019

Lideri i ASh-së, Ziadin Sela, ka ngritur shqetësimin për mbajtjen e takimit të liderëve pa praninë e faktorit politik shqiptar, që sipas tij theu parimin e vendosur ndër vite që i ka kontribuar ...

Dështon takimi i liderëve për Ligjin e Prokurorisë Publike

Evropaelire - 11.09.2019

Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike, që konsiderohet si ...

Takimi Zaev- Mickoski, reagon Lëvizja BESA

Tetova Sot - 11.09.2019

Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë. Për fat të keq, gjitha shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ...

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së ...

Takimi Zaev- Mickoski, reagon Lëvizja BESA

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar qytetarë. Për fat të keq, gjitha shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

SOT - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP.

Sela: Në takimin e liderëve duhet të marrin pjesë katër partitë më të mëdha politike

Tetova Sot - 11.09.2019

Aleanca për Shqiptarët sot reagoi se si parti politike nuk është ftuar të marrë pjesë në takimin e liderëve të kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski.

Maqedoni, Mickoski: Lufta e Zaev ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

SOT - 11.09.2019

Kreu i opozites maqedonase OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori ...

Lëvizja Besa: U vërtetua se LSDM dhe OBRM-PDUKM nuk mund të vendosin për një sistem gjyqësor të pavarur dhe profesional

Telegrafi - 11.09.2019

Nëpërmjet një njoftimi të Lëvizjes Besa thuhet se “të shqetësimet tona që i kemi paraqitur në opinionin publik rreth takimit të liderëve dhe problemeve në sferën juridike që ballafaqohet shteti u ...

Mickoski: Zaev nuk dëshiron marrëveshje për PTHP-në që të mos japë përgjegjësi për “Reket 2, 3, 4, 5”

Portalb - 11.09.2019

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se bisedimet e mbrëmshme për Ligjin për Prokurori Publike nuk kanë pasur sukses pasi që kryeministri Zoran Zaev dëshiron që ta mbajë kontrollin ndaj ...

Mickoski: Kur i’a përmenda Zaevit rastin “Reket”, filloi të skuqet dhe djersitet

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në pres konferencën e sotme pas takimit të liderëve, theksoi se kryeministri Zoran Zaev në takim është djersitur dhe është ...

Mbyllet pa rezultat takimi Zaev-Mickoski për ligjin për prokurorinë speciale

ABC News - 11.09.2019

Takimi mes kryeministrit Zaev dhe kreut të partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, Mickoski, për ligjin për prokurorinë speciale nuk ka dhënë asnjë rezultat.

Besa kërkon komision shtetëror për reforma në drejtësi

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Besa Bilal Kasami kërkoi që të formohet një komision shtetëror për profesionalizimin e sistemit gjyqësor në vend. Kasami po ashtu akuzoi partinë shqiptare në pushtet BDI-në se me ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos ...

Reforma në drejtësi, Besa kërkon komision shtetëror të kontrolluar nga ndërkombëtarët

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i Lëvizjes Besa në opozitë, Bilal Kasami në një konferencë për shtyp akuzoi liderët e LSDM-së, VMRO-së, por edhe BDI-në, për atë çfarë ndodhi mbrëmë në takimin e liderëve mes Zaevit dhe ...

Zaevi tregon prapaskenat e takimit me Mickoskin

Ina - 11.09.2019

“Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve”, theksoi kryeministri Zoran Zaev lidhur me takimin e ...

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

Telegrafi - 11.09.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

Botasot - 11.09.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së ...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 ...

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje (video)

Alsat - 11.09.2019

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që ...

Mickoski: Lufta kryesore e Zaevit ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në koherencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike.

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

Alsat - 11.09.2019

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me ...

Zaev dhe Mickovski mes deklaratash për kriminalitet dhe keqpërdorime

Flaka - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Hristijan Mickoski sot nga distanca kanë akuzuar njëri tjetrin për dështim të marrëveshjes për shkak të interesve dhe mbrojtes së krimit, njofton Flaka.

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, kemi lënë hapësirë negociatat të vazhdojnë

Medial - 10.09.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev: Jam i dëshpëruar me kërkesat e opozitës, kundër çdo logjike

Alsat - 11.09.2019

Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot ka filluar ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Alsat - 11.09.2019

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Tetova Sot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

“Milloshovski dhe Mickovski deri në orët e mëngjesit mundoheshin të arsyetonin krimin e regjimit”

Gazeta Express - 11.09.2019

LSDM ka reaguar në lidhje me qëndrimin e VMRO-DPMNE-së, gjegjësisht të Kristjan Mickoskit dhe Antonio Milloshovskit në takimin e mbrëmshëm mes pushtetit dhe opozitës, për të gjetur zgjidhje në lidhje ...

LSDM: Mickoski po luan në stil “gruevistik”, ne u ofruam që ata të propozojnë Prokurorin e ri por…

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mes dy liderëve më të mëdhenj maqedonas, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, përsëri nuk ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Telegrafi - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Milloshoski tregon arsyen pse nuk u arrit marrëveshja, kërkuan diçka “të pa pranueshme” nga Zaev

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe mes dy liderëve të partive maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Ligji për Prokurori Publike ende ...