TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosova në sekondën e fundit mbetet pa fitore ndaj Polonisë

Telegrafi - 12.06.2019

Një paraqitje të jashtëzakonshme ka pasur Kosova në hendboll të mërkurën para rreth 1400 shikuesve në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në kryeqytet ku është përballur me Poloninë, superfuqinë botërore ...

Kosova lëshon fitoren nga duart ndaj Polonisë

Koha.net - 12.06.2019

Kosova nuk ka arritur që të ruajë epërsinë në sekondat e fundit të ndeshjes me Poloninë dhe Kosova është dashur të kënaqet me një barazim me Poloninë në hendboll në eliminatoret për Evropianin 2020.

SHBA – Trump: Polonia do të ngrejë një bazë për trupat amerikane dhe do të blejë avionë F-35

Medial - 12.06.2019

UASHINGTON, 12 qershor /MEDIAL-DPA/ – Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Polonia ka pranuar të ngrejë një bazë për 1000 trupa amerikane, që do të paguhet krejtësisht nga Varshava.

Kosovës e lëshon nga duart në sekondat e fundit fitoren ndaj Polonisë

Gazeta Express - 12.06.2019

Polonia ia ka mohuar Kosovës fitoren e dytë në kualifikime për Kampionatin Evropian të Hendbollit 2020, duke e ndalur me një barazim në sekondat e fundit në ndeshjen e rundit të pestë të Grupit 1 ...

Kosova barazon me Poloninë

Botasot - 12.06.2019

Kombëtarja e Kosovës bëri lojë të madhe dhe barazoi me rezultat 23:23 (14:13) me Poloninë, në ndeshjen e vlefshme të grupit 1 të kualifikueseve për Euro 2020 në hendboll (meshkujt).

Trump: SHBA do të dërgojnë 1000 trupa shtesë në Poloni

VOA - 12.06.2019

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me ...

Uashingtoni dërgon trupa shtesë dhe dronë në Poloni

Gazeta Express - 12.06.2019

SHBA-ja pritet të njoftojë sot dërgimin e gati 1000 ushtarëve të tjerë dhe të një skuadroni me dronë të tipit “Reaper” në Poloni për të përforcuar aftësitë e mbrojtjes së Varshavës nën sfondin e ...

Trump: SHBA mund të dërgojë 2 mijë trupa nga Gjermania në Poloni

Java News - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të mërkurën se ai është duke konsideruar dërgimin e 2,000 trupave amerikane nga Gjermania në Poloni, hap i kërkuar nga Varshava për të ndalur agresionin ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në ...

Thirrja e presidentit: Ejani tifozë, familjarë, hendbollistë

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini i ka bërë thirrje adhuruesve të hendbollit dhe sportit në përgjithësi, që të përkrahin sonte Kombëtaren e Kosovës në hendboll, në ...

SHBA’të po vendosin trupa në Poloni, Rusia i përgjigjet

Gazeta Express - 11.06.2019

Polonia ka kohë që ka kërkuar një prezencë më të madhe ushtarake nga SHBA-ja në mënyrë që kjo të shërbejë si pengesë nga ndikimi rus. Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e ...

Ramadani: E njohim mirë Poloninë

Botasot - 11.06.2019

Kosova dhe Polonia kanë bilanc të njëjtë, një fitore e 3 humbje apo nga dy pikë në grupi 1 të kualifikueseve për Euro 2020 në hendboll (meshkujt). Kosova synon t‘i revanshohet për humbjen me 37:13 ...

Trump: SHBA do të dërgojnë 1000 trupa shtesë në Poloni

BalkanWeb - 12.06.2019

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me ...

Uashingtoni dërgon trupa shtesë dhe dronë në Poloni

Zeri - 12.06.2019

SHBA-ja pritet të njoftojë sot dërgimin e gati 1000 ushtarëve të tjerë dhe të një skuadroni me dronë të tipit “Reaper” në Poloni për të përforcuar aftësitë e mbrojtjes së Varshavës nën sfondin e ...

Trump: SHBA mund të dërgojë 2,000 trupa nga Gjermania në Poloni

Evropaelire - 12.06.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të mërkurën se ai është duke konsideruar dërgimin e 2,000 trupave amerikane nga Gjermania në Poloni, hap i kërkuar nga Varshava për të ndalur agresionin ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në ...

Kosova, gati për Poloninë

Botasot - 11.06.2019

Deniz Terziqi ishte më efikasi te Kombëtarja e Kosovës në ndeshjen e parë ndaj Polonisë të luajtur në tetor të vitit të kaluar si mysafir. Kosova e kishte humbur thellë atë ndeshje, por ka marrë ...

Dedaj: Besoj dhe shpresoj që me ndihmën e publikut

Botasot - 11.06.2019

Në fitoren historike të muajit prill ndaj Izraelit, kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Valon Dedaj ishte i pandalshëm duke shënuar plot 10 gola. Prej Dedajt lojë e mirë pritet edhe të mërkurën nga ora ...

Saraçini: Një ditë e rëndësishme për Kosovën

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini i ka bërë thirrje adhuruesve të hendbollit dhe sportit në përgjithësi, që të përkrahin sonte Kombëtaren e Kosovës në hendboll, në ...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni, Rusia i përgjigjet

Lajmi.net - 11.06.2019

Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave në këtë vend. Por kjo ka ndërruar qe prej se Donald Trump ka ardhur në pushtet.

Hendbollistët e Kosovës presin me optimizëm sfidën ndaj Polonisë

Koha.net - 11.06.2019

Të martën Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka zhvilluar përgatitjet e fundit për ndeshjen e rëndësishme me Poloninë. Kosova takohet me Poloninë nesër (e mërkurë) në ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe ...

Trump: SHBA do të dërgojnë 1000 trupa shtesë në Poloni

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me ...

Uashingtoni dërgon trupa shtesë dhe dronë në Poloni

Tetova Sot - 12.06.2019

SHBA-ja pritet të njoftojë sot dërgimin e gati 1000 ushtarëve të tjerë dhe të një skuadroni me dronë të tipit “Reaper” në Poloni për të përforcuar aftësitë e mbrojtjes së Varshavës nën sfondin e ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të ShBA-së

Zeri - 12.06.2019

Presidenti i Polonisë, Andrzej Duda, do ta realizojë vizitën e dytë të tij në Shtëpinë e Bardhë brenda më pak se një viti. Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në ...

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni

Zhurnal - 12.06.2019

Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e trupave në këtë vend. Por kjo ka ndërruar qe prej se Donald Trump ka ardhur në pushtet.

Në kuadër të 'Euro 2020', Kosova përballet sonte me Poloninë

Zeri - 11.06.2019

Sot, duke filluar prej orës 20.00, Përfaqësuesja e Kosovës e pret Poloninë, në ndeshjen e parafundit të fazës së dytë kualifikuese për kampionatin evropian të hendbollit “Euro 2020”, shkruan faqja ...

Trump: SHBA do të dërgojnë 1000 trupa shtesë në Poloni

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë 1000 trupa të tjera në Poloni. Ai foli për dërgimin e trupave shtesë gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë me ...

Polonia kërkon bazë të përhershme ushtarake të SHBA-së

Lajmi.net - 12.06.2019

Ai po e kërkon një bazë të përhershme ushtarake të Shteteve të Bashkuara në vendin e tij në mënyrë që ta luftojë kërcënimin që Polonisë i vjen nga Rusia.

SHBA-të po vendosin trupa në Poloni, përgjigjet Rusia

Ina - 12.06.2019

Polonia ka kohë që ka kërkuar një prezencë më të madhe ushtarake nga SHBA-ja në mënyrë që kjo të shërbejë si pengesë nga ndikimi rus. Washingtoni ka bërë një strategji të kujdesshme për vendosjen e ...

Kosova sonte përballet me Poloninë për EURO 2020

Gazeta Express - 12.06.2019

Kosova takohet me Poloninë sonte në orën 20: 00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për Kombëtaren kosovare, kjo është ndeshja e parafundit e fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”.

Kosova tenton të shkruajë historinë, sonte përballet me Poloninë për Euro 2020

Lajmi.net - 12.06.2019

Kosova takohet me Poloninë sot (e mërkurë) në ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për Kombëtaren tonë është ndeshja e parafundit e fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”.