TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Një rus arrestohet në Tiranë për terrorizëm

Botasot - 12.07.2019

Policia e Shtetit në Shqipëri në bashkëpunim me agjencitë ligjzbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, ka vënë në pranga një 34-vjeçar rus të kërkuar për terrorizëm.

Arrestohet në Shqipëri, ish-luftëtari rus i ISIS

ABC News - 12.07.2019

Një 34-vjeçar rus i shpallur në kërkim nga Interopol Moska është arrestuar në Shqipëri, me qellim ekstradimin drejt Rusisë. I shumëkërkuari për “Pjesëmarrje në organizatë terroriste” u lokalizua dhe ...

VIDEO/ Policia: Kapet në Shqipëri terroristi rus

Mapo - 12.07.2019

Një 34 vjeçar rus që luftonte për ISIS është kapur në vendin tonë. Lajmi u bë i ditur nga Policia e Shtetit. Ai është i dënuar për “Pjesëmarrje në organizatë terroriste”.

Luftoi për ISIS në Siri, arrestohet në Tiranë terroristi rus

BalkanWeb - 12.07.2019

TIRANE Policia e Shtetit bën me dije se ka arrestuar një shtetas rus, me qëllim ekstradimi drejt shtetit të Rusisë. R.M 34 vjeç është dënuar nga gjykata ruse për pjesëmarrje në organizatë kriminale, ...

VIDEO: Arrestohet në Tiranë 34-vjeçari rus i kërkuar për terrorizëm

Gazeta Tema - 12.07.2019

Drejtoria e Antiterrorit në policinë e shtetit ka arrestuar në Tiranë një 34-vjeçar rus i kërkuar për “Pjesëmarrje në organizatë terroriste”. Kapja e tij u bë pas një pune disamujore.

Arrestohet në Shqipëri luftëtari rus i ISIS-it, erdhi si emigrant i paligjshëm

Top Channel - 12.07.2019

Policia e Shtetit ka arrestuar një shtetas rus, luftëtar i ISIS-it, që ishte fshehur në Shqipëri. Në pranga ka rënë shtetasi R. M., 34 vjeç, lindur dhe banues në Norilsk, Rusi, me qëllime ekstradimit ...

Arrestohet në Shqipëri terroristi rus (VIDEO)

Albeu.com - 12.07.2019

Policia e Shtetit shqiptar ka vënë në pranga një 34 vjeccar rus, i dyshuar si terrorist. Ky shtetas ka ardhur si emigrant i paligjshëm në Shqipëri dhe ishte shpallur në kërkim nga Interpol Moska, ...