TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Merkel: Konflikti izraelito-palestinez duhet të zgjidhet sipas modelit të dy shteteve

Alsat - 16.04.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar gjatë bisedës me kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanyahu se është e nevojshme të punohet në zgjidhjen e konfliktit izraelito-palestinez sipas ...

Në burgjet izraelite ndodhen 22 gazetarë palestinezë

Medial - 16.04.2019

Në burgjet izraelite ndodhen 22 gazetarë palestinezë nga të cilët 3 prej tyre janë femra, transmeton Anadolu Agency (AA). Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në ...

Merkel thekson zgjidhjen me dy shtete në telefonatën me kryeministrin izraelit

Portalb - 15.04.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, në një telefonatë të realizuar me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, ka riafirmuar angazhimin e Gjermanisë për “zgjidhjen me dy shtete” midis Izraelit dhe ...

“Zgjidhje dyshtetërore”, letra drejtuar BE-së: Refuzoni çdo marrëveshje të padrejtë për palestinezët

Top Channel - 15.04.2019

Ish-politikanë europianë të niveleve më të larta kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës “Trump” në lidhje me çështjen izraelito-palestineze, teksa përmes një letre i kërkojnë Bashkimit ...

BE pranon simbolet e Palestinës, por jo edhe të Kosovës

Gazeta Express - 15.04.2019

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka takime të shpeshta me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas. Takimet e Tusk dhe presidentit palestinez zhvillohen në prani të flamurit të BE’së dhe ...

Figurat evropiane kundërshtojnë planin e Trumpit për konfliktin Izrael-Palestinë

Gazeta Express - 15.04.2019

Ish-politikanë me pozita të larta në Evropë e kanë dënuar politikën e njëanshme të presidentit amerikan për zgjidhjen e çështjes mes Izraelit dhe Palestinës.

Evropës i kërkohet ta hedhë poshtë planin amerikan për Lindjen e Mesme, po qe se ai është i padrejtë ndaj palestinezëve

Koha.net - 15.04.2019

Zyrtarë të lartë evropianë e kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës Trump rreth konfliktit izraelito-palestinez, duke bërë thirrje përmes një letre në Evropë që të hidhet poshtë çfarëdo ...

“Zgjidhje dyshtetërore”, letra drejtuar BE-së: Refuzoni çdo marrëveshje të padrejtë për palestinezët

Botasot - 15.04.2019

Ish-politikanë europianë të niveleve më të larta kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës “Trump” në lidhje me çështjen izraelito-palestineze, teksa përmes një letre i kërkojnë Bashkimit ...

Evropës i kërkohet ta hedhë poshtë planin amerikan për Lindjen e Mesme, po qe se ai është i padrejtë ndaj palestinezëve

Alsat - 15.04.2019

Zyrtarë të lartë evropianë e kanë dënuar politikën e njëanshme të administratës Trump rreth konfliktit izraelito-palestinez, duke bërë thirrje përmes një letre në Evropë që të hidhet poshtë çfarëdo ...