TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ky është kryetari “i çmendur” që shpenzoi 46 mijë dollarë për një gaforre (FOTO)

Portalb - 08.11.2019

Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg, transmeton OraNews .

“Gaforrja e borës” shitet për një shifër rekord

Zeri - 08.11.2019

Një gaforre e veçantë, e quajtur “gaforrja e borës” u shit në Japoni për 5 milionë jen, ose 46 mijë dollarë, një shifër që vendos rekord botëror, sipas autoriteteve të peshkimit në Totori.

Presidenti “i çmendur” shpenzon 46 mijë dollarë për një gaforre

Alsat - 09.11.2019

Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg. Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, ...

Presidenti shpenzon 46 mijë dollarë për një gaforre

Zhurnal - 09.11.2019

Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg. Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, ...

Presidenti “i çmendur” shpenzon 46 mijë dollarë për një… gaforre

Gazeta Tema - 09.11.2019

Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg. Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, ...

Presidenti "i çmendur" shpenzon 46 mijë dollarë për një gaforre

Durres Lajm - 09.11.2019

Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg. Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, ...