TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I komanduar në emergjencë te Bayern, Flick: Fitojmë ndaj Dortmund dhe festojmë

Botasot - 08.11.2019

Trajneri i komanduar në drejtimin e Bayern Munich, Hans-Dieter Flick, pasi kaloi me sukses testin e parë, atë në Champions League ndaj Olympiacos, të fituar me rezultatin 2-0, tashmë ka analizuar ...

Perisic optimist mbi të ardhmen tek Bayern

Lajmi.net - 08.11.2019

Ylli kroat po luan si i huazuar nga Inter tek Bayern Munich, dhe duket se aty po kalon kohë mjaft të mirë. Perisic, i cili aktivizohet në krahë, është shprehur optimist kur është pyetur nëse do të ...

Perisic, optimist se do të qëndrojë në Bayern

Gazeta Express - 08.11.2019

Perisic shpreson që të qëndrojë në Bayern edhe sezonin 2020/21 Futbollisti në formë huazimi nga Interi, Ivan Perisic, është optimist se Bayern Munich do të blejë kartonin e 30-vjeçarit.

Wenger te Bayern Munich? Francezi zbulon tratativat

Mapo - 08.11.2019

Arsene Wenger nuk do të jetë trajneri i ri i Bayern Munich. Të paktën këtë ka lënë të kuptohet vetë francezi, i cili në një deklaratë për “Bild” ka mohuar të ketë pasur tratativa me drejtuesit e ...

Wenger tregon “bisedimet” me Bayernin: As vetë nuk e di nëse do të kthehem

SuperSport - 08.11.2019

Arsene Wenger është përmendur shpesh në ditën e fundit si pasuesi i mundshëm i Niko Kovacit në stolin e Bayernit të Mynihut, pasi kroati e mbylli aventurën e tij me bavarezët një javë më parë për ...

Formacioni më i shtrenjtë i Bundesligës, dominim absolut i Bayernit

Gazeta Express - 08.11.2019

Bundesliga është njëri nga pesë kampionatet e futbollit më të fortë në Europë. Kuptohet, në Gjermani dominon Bayern Munich, në tërësi. Ndonjëherë ka ndodhur që Borussia Dortmund apo ndonjë tjetër t’i ...

Bayern refuzon Wenger, zbulohet trajneri i ri, deri në fund të sezonit!

BalkanWeb - 08.11.2019

Nuk do të jetë Arsene Wenger zëvendësuesi i Niko Kovac në stolin e Bayern Munich. Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, francezi kishte telefonuar Karl-Heinz Rummenigge duke iu ofruar por shefi ...

Tre trajnerët që mund të marrin drejtimin e Bayern Munich

Lajmi.net - 08.11.2019

‘Bild’ të enjten në mbrëmje ka raportuar se Bayern Munich kanë refuzuar Arsene Wenger, me këtë të fundit që i është vetëofruar kampionëve të Bundesligës.

Gjiganti evropian e refuzon Arsene Wengerin

Zeri - 08.11.2019

Bayern Munich ka hequr një emër tjetër nga lista e tyre e zëvendësimeve të mundshme për Niko Kovac. Arsene Wenger raportohet se ka kontaktuar me gjigantët gjermanë pa menaxher për të shprehur, ku vet ...

Bild përgënjeshtron veten, Bayern i thotë jo Wenger-it!

SuperSport - 07.11.2019

Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit 70-vjeçar do t’i pëlqente të ulej në stolin e kampionëve të Gjermanisë ka ardhur ...

Bayern Munich i thotë ‘JO’ Arsene Wengerit

Lajmi.net - 07.11.2019

Gjigantët e Bundesligës janë në kërkim të një trajneri të ri, pas shkarkimit të Niko Kovac, që u poshtërua me një humbje 5:1 nga Eintracht Frankfurt. Sipas një botimi ekskluziv të BILD, Wenger e ka ...

Bayern e kërkon, reagon trajneri legjendar

Albeu.com - 07.11.2019

Pankina e Bayern Munich është e lirë që prej largimit të Niko Kovac. Tekniku gjerman nuk mori maksimumin nga skuadra dhe gjithçka u këput pas humbjes, 5-1 ndaj Eintracht Frankfurt në kampionat.

Allegri mbetet favorit për postin e trajnerit te Bayerni

Koha.net - 07.11.2019

Massimiliano Allegri mbetet favorit për të marrë postin e kryetrajnerit te Bayerni. Sipas “Bild”, klubi bavarez ka refuzuar mundësinë që Arsene Wenger të jetë trajner i kampionit.

Wenger tregon arsyen pse Hazard e nisi keq aventurën te Real Madrid

Lajmi.net - 07.11.2019

Ish ylli i Chelsea në verën e fundit iu bashkua Real Madridit në një vlerë rreth 120 milionë euro, pasi trajneri Zinedine Zidane dëshironte fillimin e një epoke të re në skuadrën e tij.

Wenger e pranon: Nuk mund të refuzoj dot bisedimet me Bayern-in!

Tetova Sot - 07.11.2019

Zyrtarizimi është vetëm çështje orësh pasi Arsene Wenger do të marrë drejtimin e Bayern Munich. Tekniku francez nuk ka mohuar pëlqimin e tij për klubin bavarez madje ai thotë se nuk mund të refuzojë ...

Formacioni i Wengerit si trajner i Bayernit – tri transferime të reja nga francezi

Telegrafi - 07.11.2019

Arsene Wenger është emri më i përfolur për të marr drejtimin e klubit gjerman, Bayern Munich. Bavarezët shkarkuan para disa ditësh trajnerin kroat, Niko Kovac, shkaku i rezultateve jo të mira.

Wenger e krahason Hazardin me një kalë mbipeshë

Gazeta Express - 07.11.2019

Arsene Wenger beson se Eden Hazard po përballet me vështirësi në Real Madrid për shkak të gjendjes fizike. Ish-sulmuesi i Chelsea iu bashkua Madridit në verë gjatë verës dhe mbërriti në kryeqytetin ...

Wenger: Nuk kam folur me Bayernin

Lajmi.net - 07.11.2019

Por ish-trajneri i Arsenalit e la mundësinë e hapur për të qenë në stolin e ‘Bavarezëve’. Kampionët gjermanë janë në kërkim të një menaxheri të ri pasi shkarkuan Niko Kovac të dielën, pas një ...

Kush do të jetë pasuesi i Niko Kovac? “Bild” zbulon trajneri e ri të Bayern Munich

BalkanWeb - 07.11.2019

Me apo pa trajner, Bayern Munich di të jetë fitues në Champions, thyen pastër 2-0 Olympiacos duke siguruar një biletë për në fazën tjetër. Hansi Flick nuk dëshiron të flas as për të shkuarën e as për ...

Wenger-Bayern Munchen, avancojnë negociatat

Albeu.com - 07.11.2019

Bayern Munich është vendosur të bëjë një ofertë konkrete për trajnerin , Arsene Wenger . Pas largimit të Niko Kovac, tabloidi britanik "The SUN" shkruan se Wenger është kandidati favorit për të marrë ...

Bayern Munich do të bëjë ofertë për Wengerin

Telegrafi - 07.11.2019

Klubi i madh gjerman, Bayern Munichu është vendosur të bëjë një ofertë kontrate për trajnerin francez, Arsene Wenger. Bavarezët kanë vendosur të shkarkojnë trajnerin kroat, Niko Kovac, shkaku i ...

“Bild” e bën të kryer: Wenger, trajneri i ri i Bayernit!

SuperSport - 07.11.2019

Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayernit të Mynihut. Kështu raporton prestigjiozja gjermane Bild, që e bën thuajse të sigurt këtë lëvizje, e cila pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim.

Merr fund dilema, ky është trajneri i ri i Bayern Munchen

Java News - 07.11.2019

Prej ditësh po aludohet rreth pasuesit të Nico Kovac në stolin e Bayern Munchen. Emrat më të lakuar për të zëvendësuar trajnerin kroat janë Jose Mourinho, Massimiliano Allegri dhe Arsene Wenger.

'Bild' e bën të kryer punën e trajnerit të Bayernit

Botasot - 07.11.2019

Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayernit të Mynihut. Kështu raporton prestigjiozja gjermane Bild, që e bën thuajse të sigurt këtë lëvizje, e cila pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim.

"Nëse do që një kalë të humb garën, i shton kilogramë", Wenger bën krahasimin e çuditshëm për Hazard

Albeu.com - 07.11.2019

Arsene Wenger beson se Eden Hazard po përballet me vështirësi në Real Madrid për shkak të gjendjes fizike . Ish-sulmuesi i Chelsea iu bashkua Madridit në verë gjatë verës dhe mbërriti në kryeqytetin ...

Bild: Bayern ka zgjedhur Wenger

Top Channel - 07.11.2019

Sipas prestigjiozes gjermane “Blind” Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayern Munich. 70-vjeçari francez aktualisht është duke punuar në Katar, në kanalin TV beIN Sports, si ekspert i ...

Bayern Munich i thotë ‘JO’ Arsene Wengerit

Flaka - 07.11.2019

Bayern Munich raportohet se ka hequr dorë nga mundësia për të nënshkruar me Arsene Wenger. Gjigantët e Bundesligës janë në kërkim të një trajneri të ri, pas shkarkimit të Niko Kovac, që u poshtërua ...

Bild përgënjeshtron veten, Bayern i thotë jo Wenger-it!

Top Channel - 07.11.2019

Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit 70-vjeçar do t’i pëlqente të ulej në stolin e kampionëve të Gjermanisë ka ardhur ...

Bayern i thotë jo Wengerit!

Gazeta Express - 07.11.2019

Arsene Wenge është përjashtuar si mundësi për të marrë drejtimin e Bayern Munich Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit ...

Bild përgënjeshtron veten, Bayern i thotë jo Wenger-it!

Ina - 08.11.2019

Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit 70-vjeçar do t’i pëlqente të ulej në stolin e kampionëve të Gjermanisë ka ardhur ...

Tre trajnerët që mund të marrin drejtimin e Bayern Munich

Ina - 08.11.2019

‘Bild’ të enjten në mbrëmje ka raportuar se Bayern Munich kanë refuzuar Arsene Wenger, me këtë të fundit që i është vetëofruar kampionëve të Bundesligës.

Formacioni më i shtrenjtë i Bundesligës, dominim absolut i Bayernit

Zhurnal - 08.11.2019

Bundesliga është njëri nga pesë kampionatet e futbollit më të fortë në Europë. Kuptohet, në Gjermani dominon Bayern Munich, në tërësi. Ndonjëherë ka ndodhur që Borussia Dortmund apo ndonjë tjetër t’i ...

Perisic, optimist se do të qëndrojë në Bayern

Tetova Sot - 08.11.2019

Perisic shpreson që të qëndrojë në Bayern edhe sezonin 2020/21 Futbollisti në formë huazimi nga Interi, Ivan Perisic, është optimist se Bayern Munich do të blejë kartonin e 30-vjeçarit.