TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Studimi konfirmon: Gratë shofere më të mira se burrat

Botasot - 08.11.2019

Gratë për vite me radhë i janë nënshtruar vërejtjeve seksiste në lidhje me ngasjen e veturave, por hulumtimet e reja kanë vërtetuar se ato janë më të mira në drejtimin e timonit sesa burrat.

Gratë kujtojnë gjithçka dhe ja pse kanë gjithmonë të drejtë, burrat jo

Portalb - 07.11.2019

Edhe shkenca e konfirmon: gratë kanë gjithmonë të drejtë. Për më tepër nuk është rastësi që burrat gjithmonë këshillohen të mos grinden me partnerin e tyre: është një betejë e humbur, shkruan Bota.al ...

Tashmë zyrtare: Femrat vozisin më mirë se meshkujt

Lajmi.net - 06.11.2019

Përkundër faktit se më shumë gra dështojnë për herë të parë në testin e vozitjes, sapo të vozisin në rrugë zonjat janë shoferë më të sigurta, sipas hulumtimeve të reja, transmeton lajmi.net.