TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Murati: Edhe në të kaluarën ka pasur ankesa për votat e ardhura nga Serbia, nuk janë marrë parasysh

Telegrafi - 08.11.2019

Njohësi i çështjeve politike Artan Murati, ka thënë se stërzgjatja e shpalljes së rezultateve përfundimtare është njollë në procesin e mirë zgjedhor. Murati në “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë ...

Dorëzohen 100 ankesa në PZAP nga subjektet politike dhe kandidatët

Telegrafi - 08.11.2019

Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë politike ...

Gjithsej 100 ankesa dorëzohen në PZAP

Medial - 08.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për ...

Rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, 67 ankesa deri tani në PZAP

Lajmi.net - 08.11.2019

Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar edhe Mul Desku nga ky institucion, shkruan lajmi.net. Ai ka bëtrë të ditur se numrin më të madh të ankesave e kanë parashtruar partitë minoritare në Kuvendin e ...

Rezultati i zgjedhjeve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

Gazeta Express - 08.11.2019

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë paknaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP).

Dorëzohen 67 ankesa në PZAP lidhur me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve

Telegrafi - 08.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dje bëri shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit për subjektet politike dhe kandidatët për deputet.

73 ankesa dorëzohen në PZAP pas rezultateve përfundimtare

Medial - 08.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor dje shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhje të 6 tetorit 2019. Pas kësaj të gjitha partitë garuese kanë afat 24 orë të paraqesin ankesat e tyre në Panelin Zgjedhor për ...

67 ankesa deri më tani në PZAP, kjo parti dërgoi më shumë

Botasot - 08.11.2019

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Ankesat eventuale në Kushtetuese nuk e ndalin konstituimin e institucioneve

Koha.net - 08.11.2019

Rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit nuk do të marrë epilog as pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kjo pasi Nisma Socialdemokrate dhe disa subjekte të ...

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Botasot - 08.11.2019

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Cilat janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor dhe sa ditë ka afat për ankesa?

Gazeta Express - 07.11.2019

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nuk është përmbyllur i gjithë procesi zgjedhor. Ky proces përmbyllet tek pasi të jenë certifikuar rezultatet zgjedhore.

Rrustemi nga VV: Nuk ka bazë për rinumërim votash

Lajmi.net - 07.11.2019

”Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve bëri shpalljen e rezultateve. Shpallja e rezultateve do të ishte mirë të bëhej edhe më herët”. ”Rezultatet e zgjedhjeve i kanë përcaktuar qytetarët më 6 tetor.

KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit 07 nëntor, 2019

Portalb - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, shkruan ...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

Zeri - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit ...

VV 32 deputetë, LDK 29, PDK 25/ Shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve në Kosovë

Top Channel - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019.

KQZ shpalli rezultatin e zgjedhjeve, LDK tregon si do të veprojë tani për koalicionin me VV-në!

Zeri - 07.11.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon të hezitojë për të konkretizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, edhe pas shpalljes së rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ...

KQZ shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, LVV fituese

Kosova Live - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor 2019.

Zgjedhjet në Kosovë, sot shpallet rezultati përfundimtar

Mapo - 07.11.2019

Në Kosovë, tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve të parakoshme parlamentare të mbajtura një muaj më parë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka lënë të hapur mundësinë që sot ...

Në këtë orë KQZ-ja i shpall rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

Gazeta Express - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor, shkruan Gazeta Express.

Nuk dorëzohet asnjë ankesë në PZAP, KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

Telegrafi - 07.11.2019

Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Kjo për shkak se deri më tash asnjë ankesë nuk është ...

Sot në orën 10:30 KQZ-ja shpall rezultatet përfundimtare

Koha.net - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor, njofton se sot më 7 nëntor në orën 10:30, do të shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 6 tetor ...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

Botasot - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ...

Një muaj nga zgjedhjet e jashtëzakonshme, rezultatet ende të pa certifikuara

Botasot - 06.11.2019

Sot janë bërë një muaj që nga dita kur u zhvilluan zgjedhjet e jashtëzakonshme në vend. Qytetarë të shumtë iu drejtuan kutive të votimit që nga ora 07:00 deri në ora 19 në mbrëmje.

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

BalkanWeb - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa ...

KQZ sot shpall rezultatet përfundimtare

Medial - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet t’i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Kështu ka deklaruar kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, mbrëmë në emisionin Analiza ...

Sot shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Gazeta Express - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ...

​KQZ shpallë rezultatet përfundimtare

Medial - 07.11.2019

07:19 | 7 Nëntor 2019 Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar ...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Telegrafi - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

Lajmi.net - 07.11.2019

Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ndodhur, me zyrtarët e KQZ-së të cilët kanë paralajamëruar se një gjë e tillë ...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

Java News - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa ...

Zgjedhjet në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

RTSH - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa ...

Kosovë, KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

Alsat - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme ...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot shpallen rezultatet përfundimtare

Durres Lajm - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të shpallë sot rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Shpallja e rezultateve do të bëhet nëse Gjykata Supreme nuk ka pranuar ankesa ...

Në këtë orë KQZ shpallë rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit

Botasot - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor sot në ora 10:30 do t’i shpallin rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji më 6 tetor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka konfirmuar se në ora ...

KQZ në këtë orë shpall rezultatet përfundimtare

Zeri - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë ...

KQZ në ora 10:30 shpall rezultatet përfundimtare

Lajmi.net - 07.11.2019

Pas një muaji nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të shpallë rezultatet përfundimtare. Kjo për shkak se deri më tash asnjë ankesë nuk është ...

Rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit do të shpallen në këtë orë nga KQZ-ja

Albeu.com - 07.11.2019

Komisioni Qendror Zgjedhor, sot, në orën 10:30, do t’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve që janë mbajtur para një muaji, më 6 tetor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka konfirmuar për ...

KQZ pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare

Tetova Sot - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që sot t’i shpallë rezultatet përfundimtare. Edhe pse ishte paralajmëruar se shpallja e rezultateve përfundimtare mund të bëhej gjatë ditës së djeshme kjo nuk ka ...

Nsima dorëzon ankesë në PZAP

Medial - 07.11.2019

Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit. Pas publikimit të rezultateve nga KQZ-ja, Endrit ...

Nisma dorëzon ankesë në PZAP

Zhurnal - 07.11.2019

Prishtinë, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Nisma Socialdemokrate ka dorëzuar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Rrustemi nga VV: Nuk ka bazë për rinumërim votash

Medial - 07.11.2019

20:10 | 7 Nëntor 2019 Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi, ka thënë se rezultatin e procesit të fundit zgjedhor në Kosovë, e përcaktuan qytetarët e saj më 6 tetor.

Cilat janë procedurat deri te certifikimi i rezultatit zgjedhor dhe sa ditë ka afat për ankesa?

Botasot - 07.11.2019

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nuk është përmbyllur i gjithë procesi zgjedhor. Ky proces përmbyllet tek pasi të jenë certifikuar rezultatet zgjedhore.

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Lajmi.net - 08.11.2019

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Zgjedhjet: Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Gazeta Express - 08.11.2019

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

​Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Medial - 08.11.2019

07:55 | 8 Nëntor 2019 Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Rezultatet përfundimtare, sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Telegrafi - 08.11.2019

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Sot mbyllet afati për ankesa në PZAP

Koha.net - 08.11.2019

Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të pakënaqur me rezultatet përfundimtare të KQZ-së kanë të drejtë të paraqesin ankesa deri në ora 10:00 të ditës së sotme.

Zgjedhjet në Kosovë/ Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, sot afati i fundit për ankesat

BalkanWeb - 08.11.2019

Në një kohë kur dje u shpallën rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, sot është afati i fundit për ankesat pranë PZAP. Subjektet politike dhe kandidatët të cilët janë të ...

Rezultati i zgjedhjeve, 67 ankesa dorëzohen në PZAP

Alb Portali - 08.11.2019

Shpallja e rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, ka sjellë paknaqësi te shumë subjekte politike, që për këtë proces janë ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP).

67 ankesa në PZAP

Koha.net - 08.11.2019

Pas shpalljes së rezultateve përfundimtare, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka deklaroi se subjektet dhe kandidatët kanë afat 24 orë të ankohen në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.