TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tillerson: Vendet që luftuan ISIS të ndihmojnë në rindërtimin e Irakut

SOT - 13.02.2018

Shtetet e Bashkuara nxitën sot venet e koalicionit kundër Shtetit Islamik të ndihmojnë në rindërtimin e Irakut, në mënyrë që të ruhen avantazhet e fituara ndaj grupit terrorist.

Tillerson: Shteti Islamik mbetet kërcënim serioz

Evropaelire - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, u bëri thirrje vendeve të koalicionit shumëkombësh që lufton grupin ekstremist Shteti Islamik në Irak dhe Siri të angazhohen për mposhtjen e plotë të ...

Tillerson: Koalicioni të jetë i përqëndruar kundër ISIS-it

Alsat - 13.02.2018

Koalicioni ndërkombëtar kundër grupit xhihadist të Shtetit Islamik nuk duhet ta ulë presionin pavarësisht suksesit ushtarak në Irak dhe në Siri, deklaroi sot shefi i diplomacisë amerikan gjatë një ...

Pacolli do t’i adresohet me fjalim takimit të Koalicionit Botëror kundër ISIS-it në Kuvajt

Lajmi.net - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, po merr pjesë dhe do t’i adresohet me një fjalim takimit ministerial të Koalicionit Botëror kundër ...

Turqia, ultimatum Uashingtonit përpara vizitës së Tillerson-it

VOA - 12.02.2018

Ministri i jashtëm turk i kërkon SHBA-së të ndërmarrë hapa konkretë ose do të përballen me prishje të marrëdhënieve Ankaraja po rrit tensionet përpara vizitës këtë javë, të sekretarit amerikan të ...

Turqia paralajmëron SHBA për përmirësim ose prishje të lidhjeve

SOT - 12.02.2018

Turqia paralajmëroi sot Shtetet e Bashkuara se është kohë për përmirësim ose prishje të lidhjeve, mes dy vendeve aleate në NATO por në polemika mbi operacionin turk në Siri.

Tillerson fillon një turne në Lindjen e Mesme

Telegrafi - 12.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson filloi një turne në Lindjen e Mesme me një takim në Kajro me homologun egjiptian, Sameh Choukri, para një takimi me presidentin, Abdel Fattah al-Sissi.

Sekretari i Shtetit Tillerson komenton për Korenë e Veriut

VOA - 12.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson tha sot se çdo negociatë e mundshme me Korenë e Veriut mbi programet e saj të raketave bërthamore dhe balistike mund të ndodhë vetëm nëse Koreja e Veriut ...

Tillerson: Shteti Islamik mbetet kërcënim serioz

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, u bëri thirrje vendeve të koalicionit shumëkombësh që lufton grupin ekstremist Shteti Islamik në Irak dhe Siri të angazhohen për mposhtjen e plotë të ...

Pacolli do t’i adresohet me fjalim, takimit të Koalicionit Botëror kundër ISIS-it në Kuvajt

Kosova Live - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, po merr pjesë dhe do t’i adresohet me një fjalim takimit ministerial të Koalicionit Botëror kundër ...

Turqia ultimatum Washingtonit përpara vizitës së Tillersonit

Koha.net - 12.02.2018

Ankaraja po rrit tensionet përpara vizitës këtë javë, të sekretarit amerikan të shtetit Rex Tillerson. Ministri i jashtëm turk bëri thirrje që Washingtoni të ndërmarrë hapa konkretë për të adresuar ...

SHBA dhe Turqia zotohen për luftimin e terrorizmit

Evropaelire - 12.02.2018

Zyrtarët amerikanë dhe ata turq kanë deklaruar përsëri bashkëpunimin strategjik mes dy shteteve dhe kanë konsideruar mënyra, “për të zgjeruar luftimet e përbashkëta”, kundër terrorizmit, është thënë ...

Tillerson: Shteti Islamik mbetet kërcënim serioz

Portalb - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, u bëri thirrje vendeve të koalicionit shumëkombësh që lufton grupin ekstremist Shteti Islamik në Irak dhe Siri të angazhohen për mposhtjen e plotë të ...

Pacolli do t’i adresohet me fjalim takimit të Koalicionit Botëror kundër ISIS-it në Kuvajt

Koha.net - 13.02.2018

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, po merr pjesë dhe do t’i adresohet me një fjalim takimit ministerial të Koalicionit Botëror kundër ISIS-it, i cili po ...

Turqia kërcënon Amerikën

Lajmi.net - 12.02.2018

Ministri i jashtëm turk i kërkon SHBA-së të ndërmarrë hapa konkretë ose do të përballen me prishje të marrëdhënieve Ankaraja po rrit tensionet përpara vizitës këtë javë, të sekretarit amerikan të ...

SHBA dhe Turqia zotohen për luftimin e terrorizmit

Telegrafi - 12.02.2018

Zyrtarët amerikanë dhe ata turq kanë deklaruar përsëri bashkëpunimin strategjik mes dy shteteve dhe kanë konsideruar mënyra, “për të zgjeruar luftimet e përbashkëta”, kundër terrorizmit, është thënë ...

Turqia ultimatum Washingtonit përpara vizitës së Tillersonit

Ina - 13.02.2018

Ankaraja po rrit tensionet përpara vizitës këtë javë, të sekretarit amerikan të shtetit Rex Tillerson. Ministri i jashtëm turk bëri thirrje që Washingtoni të ndërmarrë hapa konkretë për të adresuar ...

SHBA dhe Turqia zotohen për luftimin e terrorizmit

Lajmi.net - 12.02.2018

Zyrtarët amerikanë dhe ata turq kanë deklaruar përsëri bashkëpunimin strategjik mes dy shteteve dhe kanë konsideruar mënyra, “për të zgjeruar luftimet e përbashkëta”, kundër terrorizmit, është thënë ...

SHBA dhe Turqia zotohen për luftimin e terrorizmit

Ina - 12.02.2018

Zyrtarët amerikanë dhe ata turq kanë deklaruar përsëri bashkëpunimin strategjik mes dy shteteve dhe kanë konsideruar mënyra, “për të zgjeruar luftimet e përbashkëta”, kundër terrorizmit, është thënë ...