TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të rënët në Letoni/ Qeveria miraton fond kompensimi për familjarët e ushtarakëve

Top Channel - 12.06.2019

Qeveria ka miratuar një fond shtesë për kompensimin e familjeve të ushtarakëve të rënë në Letoni. Qeveria miratoi fondin prej 10 000 000 (dhjetë milionë) lekësh, për kompensimin e veçantë të ...

Vdekja e efektivëve në Letoni/ Qeveria merr vendimin e rëndësishëm, jep fondin shtesë për familjet e Dëshmorëve të ...

SOT - 12.06.2019

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot vendimin për dhënien e një fondi shtesë për Ministrinë e Mbrojtjes për kompensimin e familjeve të dy Dëshmorëve të Atdheut, Zarife Hasanaj e Klodian Tanushi.

Qeveria kompenson financiarisht familjarët e dy dëshmorëve që humbën jetën në Letoni

RTSH - 12.06.2019

Qeveria shqiptare miratoi sot një fond të veçantë, që do t’u jepet familjarëve të dy dëshmorëve të atdheut, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të ...

Qeveria, 10 mln lekë familjeve të ushtarakëve të vrarë në Letoni

BalkanWeb - 12.06.2019

Këshilli i Ministrave ka vendosur sot të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të NATO-s në Letoni, efektivëve të FA Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi.

Humbën jetën në Letoni, qeveria jep 10 milionë lekë për familjarët e dy dëshmorëve

Java News - 12.06.2019

Qeveria shqiptare ka miratuar një fond të veçantë që do t’u jepet familjarëve të dy dëshmorëve të atdheut, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e ...

100 milionë lekë për familjet e ushtarakëve të rënë, Zarife Hasanaj e Klodian Tanushi

Botasot - 12.06.2019

Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni.

Humbën jetën në Letoni, qeveria jep 10 milionë lekë për familjarët

Mapo - 12.06.2019

Për familjarët e dëshmorëve të atdheut, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushit që humbën jetën në Letoni gjatë një misioni ushtarak, qeveria ka miratuar një fond të veçantë prej 10 milionë lekësh.

100 milionë lekë për familjet e ushtarakëve të rënë, Zarife Hasanaj e Klodian Tanushi

Gazeta Express - 12.06.2019

Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni.

100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni

Albeu.com - 12.06.2019

Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni.

Qeveria miraton fond kompensimi për familjarët e ushtarakëve të rënë në Letoni

Lajmi.net - 12.06.2019

Qeveria miratoi fondin prej (dhjetë milionë) lekësh, për kompensimin e veçantë të familjeve të ushtarakëve nëntetar Zarife Muharrem Hasanaj dhe major Klodian Nikolla Tanushi, të cilët humbën jetën ...

100 milionë lekë për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës

LajmiFundit - 12.06.2019

Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni.

Ranë dëshmorë të atdheut, sa do kompesohen familjet e ushtarakëve

Albeu.com - 13.06.2019

Këshilli i Ministrave ka vendosur të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të NATO-s në Letoni, efektivëve të FA Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi .