TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I barabartë me Neymarin, vetëm Messi dhe Mbappe më të mirë se Rashica

Zeri - 02.12.2019

Nuk është surprizë që Kylian Mbappe dhe Lionel Messi kanë efikasitetin për të shënuar gol në pak minuta sa iu përket sulmuesve në vitin 2019, por edhe Milot Rashica i Werder Bremenit nuk është larg.

Rashica në formacionin e javës në Bundesliga – ky është vlerësimi për të

Lajmi.net - 02.12.2019

Ylli i Werder Bremen dhe kombëtares së Kosovës, Rashica, ka shkëlqyer në këtë fundjavë në kampionatin elitar gjerman. Rashica shënoi dy herë kundër Wolfsburg, për t’i dhënë tri pikë të rëndësishme skuadrës së tij.

'Çmendet' mediumi serb: Skandal në Gjermani, Rashica promovon Shqipërinë e Madhe

Zeri - 02.12.2019

Në ndeshjen dramatike mes Wolfsburg dhe Werder Bremen, të luajtur në javën e 13-të në Bundesliga, mysafirët fituan me rezultat 2:3. Por, futbollisti nga Vushtrria Milot Rashica, i lindur në vitin 1996, mori vëmendjen më të madhe, shkruan Zëri.info.

A do të bëhet Rashica shitja më e shtrenjtë e Werderit

Koha.net - 02.12.2019

Forma e Milot Rashicës te Werder Bremeni gjithnjë është duke u përmirësuar. Bild sot ka shkruar një artikull për Milot Rashicën, i cili në ndeshjen e fundit ndaj Wolfsburgut shënoi dy gola për t’ia dhënë pikët e plota ekipit të tij, transmeton ...

Mediumi gjerman me një shkrim senzacional për Milot Rashicën

Zeri - 02.12.2019

"Raketa" është nofka me të cilën e thërrasin Milot Rashicën në klubin e Bundesligës Werder Bremen. Kjo është e qartë pasi futbollisti i Kosovës është thjesht i shpejtë dhe gjithmonë i saktë, shkruan mediumi gjerman 'NDR.de', përcjell Zëri.info.

Mediat: Festoi si Xhaka dhe Shaqiri, e bëri në sy të lojtarit serb

Alsat - 02.12.2019

Mediat serbe janë hapur sot me tituj që lidheshin me festën e Rashicës në atë ndeshje. “Rashica festoi si Xhaka dhe Shaqiri”, shkruan “Republika”, një nga gazetat më të mëdha në Serbi. Duket se festa e sulmuesit shqiptar, i ka kujtuar edhe një herë ...

Kush është bukuroshja kosovare që përcjellë çdo lojë të Milot Rashices

Zhurnal - 02.12.2019

Milot Rashica shënoi përsëri sonte në Bundësligen gjermane, edhe atë dopiet që e çon në 6 numrin e golave të këtij sezoni të personalizuara. Por krenaria kosovare nuk përcjellët vetëm kur luhet te Kosova, atë me shumë interes e shohin të gjithë, ...

Milot Rashica: Jam krenar për atdheun tim

Alsat - 02.12.2019

Për Milot Rashicën nuk kishte mënyrë më të mirë për të nderuar viktimat e tërmetit që goditi Shqiëprinë sesa duke i bërë pjesë të një fitoreje të rëndësishme të Verder Bremen në Bundesligë.

Serbi iu dashtë të “përpijë” festimin me shqiponjë të golave nga Rashica, mediat serbe e quajnë festim skandaloz

Botasot - 02.12.2019

Mediat serbe sot po merren me festimin e golave të shënuara dje nga futbollisti vushtrrias pjesë e përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica, që sipas “Novosti” festoi me shqiponjën e “Shqipërisë së Madhe” dy golat e shënuara dje për fitoren e ...

Rrëfimi emocionues i Rashicës për tërmetin: U ngritëm të gjithë nga Kosova dhe Shqipëria

Zeri - 02.12.2019

Milot Rashica ishte heroi i Werder Bremenit në ndeshjen e së dielës në udhëtim te Wolfsburgu, shkruan zeri.info Werderi triumfoi me shifrat 3:2, derisa reprezentuesi kosovar realizoi dy gola.

Rashica me dedikim të veçantë për Shqipërinë

Ina - 02.12.2019

Milot Rashica golat e shënuara kundër Wolfsburgut ia dedikon Shqipërsë që u trondit nga tërmeti më 26 nëntor, ku mbetën të vdekur 52 persona dhe mbi 600 janë plagosur. Shumë nga të prekurit kanë mbetur pa shtëpi duke kaluar natën nën tenda, ose një ...

‘Shpërthen’ mediumi serb, ja çfarë shkruan për Milot Rashicën

Insajderi - 02.12.2019

Milot Rashica ishte njeriu kryesor i Werder Bremenit në ndeshjen e së dielës në udhëtim te Wolfsburgu, të cilën e fituan 3:2. Rashica në këtë takim shënoi dy gola. Më shumë në ...

'Shpërthen' mediumi serb, krahason shqiponjën e Rashicës me atë të Xhakës dhe Shaqirit

Zeri - 02.12.2019

Milot Rashica ishte heroi i Werder Bremenit në ndeshjen e së dielës në udhëtim te Wolfsburgu, shkruan zeri.info Werderi triumfoi me shifrat 3:2, derisa reprezentuesi kosovar realizoi dy gola.

FOTO/ Rashica feston me shqiponjë golat me Werder dhe bën dedikim prekës: Për Shqipërinë

Java News - 02.12.2019

Milot Rashica vijon të shkëlqejnë në kampionatin gjerman me skuadrën e Werder Bremen. Mesfushori me tipare sulmuese shënoi dy gola kundër Wolfsburg për ti dhënë ekipit të tij fitoren me rezultatin 3-2.

Rashica me dedikim emocionues për Shqipërinë

Albeu.com - 01.12.2019

Milot Rashica ka postuar një foto të festës së tij me shqiponjë në rrjete sociale . Ylli i Kosovës festoi me shqiponjë kur shënoi në fitoren e Werder Bremenit sot kundër Wolfsburgut. Përmes rrjeteve sociale ai ka treguar se festa i dedikohet ...

Butrint Imeri krenar me gjestin e Milot Rashicës

Lajmi.net - 01.12.2019

Milot Rashica sot startoi për klubin e tij Werder Bremen dhe shënoi dy golësh në transfertë të Wolfsburg, shkruan lajmi.net. Por ajo çfarë bëri edhe më krenar shqiptaret është gjesti i tij, ylli i kombëtares së Kosovës pasi shënoi nga pika e bardhë ...

Milot Rashica tregon se kujt ia dedikoi dy golat e sotëm

Lajmi.net - 01.12.2019

Ylli kosovar realizoi dy gola, mjaftueshëm që t’i sigurojë skuadrës së tij tre pikë mjaft të rëndësishme. Rashica festoi duke bërë simbolin e shqiptarve ‘shqiponjën’ në të dyja raste dhe tani ai ka zbuluar se golat e sotëm i dedikohen viktimave të ...

Milot Rashica: Për Shqipërinë

Gazeta Express - 01.12.2019

Rashica ka shënuar dy gola në fitoren e Werder kundër Wolfsburg. Ai i festoi golat duke bërë shqiponjën, në shenjë solidarizimi me viktimat që humbën jetën nga tërmeti ditë më parë në Shqipëri.

Super Rashica me dy gola i siguron fitoren Verderit në transfertën ndaj Volfsburgut (VIDEO)

InfoSport - 01.12.2019

Pas 8 ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, Verder Bremeni më në fund ka arritur të fitojë, edhe atë falë yllit kosovar, Milot Rashica, njofton “infOSport.mk”. Talenti nga Vushtrria realizoi dy gola në fitoren 3:2 si mysafir ndaj Volfsburgut, duke e ...

Rashica shënon dopietë dhe i dhuron fitoren Werder Bremen (VIDEO)

Albeu.com - 01.12.2019

Werder Bremen është kthyer te fitorja falë Milot Rashicës. Ylli i Kosovës ka qenë heroi i skuadrës së tij në ndeshjen e luajtur në transfertë kundër Wolfsburg . Rashica ka zhbllokuar takimin pas 13 minutash lojë me një penallti dhe i ka dhuruar ...

Rashica me dedikim emocionues: “Për Shqipërinë”

Insajderi - 01.12.2019

Milot Rashica ka postuar një foto të festës së tij me shqiponjë në rrjete sociale. Ylli i Kosovës festoi me shqiponjë kur shënoi në fitoren e Werder Bremenit sot kundër Wolfsburgut, shkruan Insporti.

Milot Rashica ia dedikon dy golat Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues

Telegrafi - 01.12.2019

Milot Rashica ka shkëlqyer në fitoren 3-2 të Werder Bremenit ndaj Wolfsburgut në Bundesligë. Ylli shqiptar shënoi dy gola në këtë ballafaqim tejet të vështirë, duke ndikuar që skuadra e tij t’i marrë tri pikë në fund.

Rashica: “Jam i lumtur, nuk u dorëzuam, luftuam deri në fund”

Gazeta Express - 01.12.2019

Rashica është i lumtur me golat dhe fitoren e Werder Bremen 3-2 ndaj Wolfsburg, që i dha fund ecurisë prej disa ndeshjeve me rezultate negative Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar dy gola në Bundesliga kundër Wolfsburgur, ...

I jashtëzakonshmi Milot Rashica i siguron tre pikë Werderit

Lajmi.net - 01.12.2019

Krejt kjo falë yllit të skuadrës Milot Rashica, i cili realizoi dy gola në fitoren 2:3 të skuadrës së tij. Rashica fillimisht shënoi në minutën e 13’ nga penalltia, ndërsa në të 83’ i siguroi fitoren Werderin, shkruan lajmi.net.

'Për Shqipërinë', reagimi emocional i Milot Rashicës pas fitores ndaj Wolfsburgut

Zeri - 01.12.2019

Milot Rashica ishte njeriu i ndeshjes sonte për Werder Bremenin. Futbollisti nga Kosova shënoi dy gola në fitoren 2:3 ndaj Wolfsburgut, shkruan Zëri.info. Të dy golat e shënuar sot, Rashica i festoi me shqiponjën dy-krenare.

'Shpërthen' Milot Rashica, ja çfarë deklaron pasi shënoi dy gola sonte

Zeri - 01.12.2019

Milot Rashica ndihmoi edhe sonte Weder Bremenin drejt fitores së madhe kundër Wolfsburgut në Bundesliga. Në ndeshjen e zhvilluar në 'Volkswagen Arena', Werder Bremeni ka arritur ta mposhtë Wolfsburgun me rezultat të ngushtë 2:3, raporton Zëri.info.

Transferim në janar? Flet Rashica: Krenar për këtë skuadër

ABC News - 01.12.2019

Milot Rashica është në radarin e disa skuadrave, si Schalke dhe Milan, por sulmuesi shqiptar duket mëse i fokusuar tek ekipi i Werder Bremen. Në takimin e sotëm në transfertë përballë Wolfsburg, sulmuesi dardan shënoi dy gola, duke i dhënë fitoren ...

Shpërblehet Milot Rashica pas dy golave në Bundesliga

Gazeta Express - 01.12.2019

Më i miri, Rashica është shpërblyer pas dy golave që shënoi në fitoren 3-2 të Werder Bremen në udhëtim te Wolfsburg. Ai është vlerësuar më i miri i takimit… Milot Rashica ka vazhduar me formën e mirë në Gjermani .

Milot Rashica ngre peshë Gjermaninë me dy gola, nuk mund të mungonte dhe festa me shqiponjë

JOQ Albania - 01.12.2019

Milot Rashica vazhdon të gëzojë një formë të jashtëzakonshme. Futbollisti shqiptar ka shkëlqyer sonte në ndeshjen e javës së 13-të në Bundesligë, që skuadra e tij, Verder Bremeni i tij fitoi në transfertë 2-3 ndaj Volfsburg.

'Shqiponja' Milot Rashica protagonist në fitoren kundër Wolfsburg, kjo ishte nota e tij për paraqitjen e sotme

Zeri - 01.12.2019

Nën komandën e Milot Rashicës, Werder Bremeni ka regjistruar fitore të jashtëzakonshme sonte. Në ndeshjen e zhvilluar në 'Volkswagen Arena', Werder Bremeni ka arritur ta mposhtë Wolfsburgun me rezultat të ngushtë 2:3, raporton Zëri.info.

Rashica gol dhe dedikim për Shqipërinë (VIDEO)

Albeu.com - 01.12.2019

Milot Rashica ka arritur të realizojë në Bundesligë, ndërsa Werder Bremeni po fiton me rezultatin 0-1 ndaj Wolfsburgut. Në minutën e 15 të takimit ka ardhur edhe një penallti me VAR në favor të Werderit, atje ku sulmuesi shqiptar nuk ka gabuar për ...

Milot Rashica me dy gola e këndell Werderin

Gazeta Express - 01.12.2019

Rashica ka shënuar dy gola në fitoren 3-2 të Werder Bremen në udhëtim te Wolfsburg. Ai është vlerësuar më i miri i takimit… Ka vazhduar forma e mirë e Milot Rashicës në Gjermani. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar dy gola në Bundesliga ...

Rashica shënon gol të bukur dhe ia siguron fitoren Werderit në udhëtim te Wolfsburgu

Telegrafi - 01.12.2019

Milot Rashica ka shënuar një supergol në minutat e fundit për t’ia siguruar fitoren Werder Bremenit ndaj Wolfsburgut. Werder Bremen ka arritur të shënojë fitore të madhe me rezultat 3-2 ndaj Wolfsburgut në takimin e vlefshëm për javën e 13-të në ...

Zhegrova dhe Rashica shpërthejnë me gola – VIDEO

Shqipmedia - 01.12.2019

Milot Rashica ka kaluar në epërsi ekipin e tij Werder Bremen në takim ndaj Wolfsburgut. Rashica shënoi nga pika e bardhë në minutën e 13-të. Edon Zhegrova ka shënuar super gol për Baselin, kundër Young Boysit.Pas asistimit të tij në pjesën e parë, ...

VIDEO | Rashica zjarr, i jep fitoren spektakolare Werderit

ABC News - 01.12.2019

Milot Rashica ka shënuar dhe golin e dytë personal në takimin mes Wolfsburg dhe Werder Bremenit. Ylli dardan shënoi fillimisht në minutën e 13-të me anë të një penalltie, duke hapur serinë e golave.

Super Milot Rashica ia fiton ndeshjen Werder Bremenit

Insajderi - 01.12.2019

Milot Rashica ka shkëlqyer me dy gola sot në fitoren e Werder Bremen. Në fakt, anësori kosovar ishte heroi i ekipit gjerman duke e shënuar golin e fitores në minutat e fundit, transmeton Insporti.

Tjetër gol nga Milot Rashica, feston sërish me shqiponjë

Gazeta Express - 01.12.2019

Rashica e ka kaluar sërish Werder Bremenin në epërsi kundër Wolfsburg, skuadra e tij po fiton 3-2. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës pasi shënoi gol nga penalltia në minutën e 13-të, e gjeti sërish rrjetën në minutën e 84’, raporton Gazeta Express.

Rashica assesi të ndalet, shënon gol dhe 'elektrizon' atmosferën në Volkswagen Arena me shqiponjën dy-krenare

Zeri - 01.12.2019

Milot Rashica nuk është duke e ndalur së shënuari për Werder Bremenin. Pasi shënoi golin e epërsisë në minutën e 39-të, vushtrriasi ka shënuar edhe një tjetër gol sonte, raporton Zëri.info.

Shënon edhe Rashica, i jep epërsinë Werderit

Lajmi.net - 01.12.2019

Pas Edon Zhegrovës që shkëlqeu me Baselin, Milot Rashica ka arritur të realizojë për Werder Bremenin. Ylli vushtrrias (13′) shënoi nga pika e bardhë për epërsinë e skuadrës së tij ndaj Wolfsburg, duke festuar me shqiponjë. Ja goli i tij.

Gol me penallti, Milot Rashica përshëndet me ‘Shqiponjë’ nga Gjermania

Syri.net - 01.12.2019

Milot Rashica vijon me një formë fantastike në Gjermani. Futbollisti i Kosovës, shënoi sërish sot në ndeshjen që Verder Bremen luan në transfertë ndaj Volfsburg. Pas një prekje me dorë brenda zone nga vendasit, një penallti u akordua për Verderin në ...

Super Milot Rashica, me dy gola i sjell fitoren Werderit

Alb Portali - 01.12.2019

Werder Bremen ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-3 në ndeshjen e xhiros së 13-të të Bundesligës. Milot Rashica ishte lojtari i ndeshjes me dy gola të shënuar, shkruan Indeksonline. Futbollisti kosovar realizoi në minutën e 13-të nga penalltia dhe ...

Milot Rashica e feston golin me shqiponjën dy-krenare, Ia dedikon viktimave të tërmetit në Shqipëri

Zeri - 01.12.2019

Kanë kaluar rreth 35 minuta në ndeshjen Wolfsburg - Werder Bremen. Werderi i Milot Rashicës është momentalisht në epërsi në ndeshjen që po zhvillohet në 'Volkswagen Arena', raporton Zëri.info.

Milot Rashica shënon në udhëtim te Wolfsburgu, feston me shqiponjë

Telegrafi - 01.12.2019

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica ka shënuar në takimin e Werder Bremenit ndaj Wolfsburgut në Bundeliga. Rashica është përkujdesur për të kaluar ekipin e tij në epërsi ndaj Ujqve në udhëtim.

VIDEO | Rashica nuk ndalet, tjetër gol në Bundesliga

ABC News - 01.12.2019

Ylli dardan, Milot Rashica, duket i pandalshëm edhe këtë sezon në Bundesliga. Sulmuesi ka gjetur golin në takimin në transfertë përballë Wolfsburg, vetëm pas 12 minutash lojë. Rashica merr përsipër ekzekutimin e një penalltie dhe arrin të shënojë.

Pas Edon Zhegrovës, radhën e ka Milot Rashica: Futbollisti i Kosovës 'shokon' Wolfsburgun

Zeri - 01.12.2019

Werder Bremeni ka kaluar në epërsi kundër Wolfsburgut në kuadër të kampionatit elitar gjerman Bundesliga. Në minutën e 12-të të ndeshjes, Milot Rashica ia ka dhuruar epërsinë mysafirëve 0:1 në 'Wolkswagen Arena', raporton Zëri.info.

Rashica shënon dhe feston me shqiponjë në shenjë solidarizimi me viktimat në Shqipëri

Gazeta Express - 01.12.2019

Rashica e ka kaluar Werder Bremenin në epërsi kundër Wolfsburg. Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar gol për 1-0 nga penalltia në minutën e 13-të, raporton Gazeta Express. Ai e festoi golin me shqiponjë, në shenjë solidarizimi me viktimat që ...

Milot Rashica shpërthen në Gjermani

Botasot - 01.12.2019

Ylli i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, shpërthen në Gjermani. Werder Bremeni avancon 1:0 kundër Wolfsburgut. Rashica me mjeshtri shënon nga penalltia, portieri Casteels në anën e djathtë e ai përtokë e plason topin në djathtë.

Penallti për Werder Bremenin – shikoni çka bëri Rashica

Insajderi - 01.12.2019

Milot Rashica ka shënuar për Werder Bremenin përballë Wolfsbrugut. Rashica ka shënuar për Werderin nga penalltia, në minutën e 13-të të ndeshjes për epërsinë 1:0, transmeton Insporti. ...

Rashica i jep epërsinë Werderit, feston me shqiponjë

Koha.net - 01.12.2019

Werder Bremeni ka kaluar në epërsi ndaj Wolfsburgut, 0-1. Ishte Milot Rashica ai që u tregua i saktë nga penaltia në minutën e 12 të ndeshjes, transmeton Koha.net. Rashica e festoi këtë gol duke e bërë simbolin e shqiponjës me ...

Rashica shënon golin e dytë dhe i dhuron fitoren Werder Bremen (VIDEO)

Shqipmedia - 01.12.2019

Werder Bremen është kthyer te fitorja falë Milot Rashicës. Ylli i Kosovës ka qenë heroi i skuadrës së tij në ndeshjen e luajtur në transfertë kundër Wolfsburg. Rashica ka zhbllokuar takimin pas 13 minutash lojë me një penallti dhe i ka dhuruar ...