TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pendarovski: Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

Telegrafi - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka pritur në takim princin Edward, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Ligjet që nuk i nënshkroi Ivanovi, përsëri përpara deputetëve

Portalb - 16.05.2019

Deputetët në Kuvend sot në seancë plenare duhet që për herë të tretë të votojnë disa ligje që ish presidenti Gjorge Ivanov, ka refuzuar t’i nënshkruajë dhe i ka kthyer në shtëpinë legjislative, ...

Stevo Pendarovski pret në presidencë kryeministrin Zoran Zaev

Gazeta Express - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta takohet sot me kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i ...

Sot do të takohet presidenti Pendarovski me kryeministrin Zaev

Portalb - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot në orën 16:15 do ta pranojë kryeministrin, Zoran Zaev, njofton Portalb.mk . Ky është takimi i parë i kryeministrit Zaev me presidentin e ri ...

Pendarovski: Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Ligjet e refuzuara nga Ivanovi, sot për herë të tretë para deputetëve

Telegrafi - 16.05.2019

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut sot në seancë plenare për herë të tretë duhet të votojnë disa ligje, të cilat më parë ish-presidenti Gjorge Ivanov, refuzoi t’i nënshkruante dhe i ktheu ...

Princi Eduard në takim me presidentin Pendarovski

Tetova Sot - 16.05.2019

Princi Eduard, konti nga Veseksi, i cili që dje është duke qëndruar për vizitë zyrtare në vend, sot do të ketë takim me presidentin Stevo Pendarovski.

Ligjet e kthyera nga Ivanov sot sërish në votim para deputetëve

Tetova Sot - 16.05.2019

Deputetët në Kuvend sot në seancë plenare duhet për herë të tretë t’i votojnë disa ligje që ish-presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov refuzoi t’i nënshkruaj dhe i ktheu në Dhomën ligjdhënëse.

Presidenti Pendarovski sot takohet me Zaevin në Vilën Vodno

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pendarovski, një rrëfim i ri i pa treguar

Antpress - 16.05.2019

Stevo Pendarovski askujt nuk i ka borxh individualisht, por borxhi më i madh i tij ndaj vendit është të vendos një standard të ri në ripërkufizimin e rolit të Presidentit në harmonizimin dhe ...

Kundërspin: VMRO-DPMNE tregoi se nuk i kupton fjalët e Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

VMRO-DPMNE me 13.05.2019 dha deklaratë/komunikatë, në të cilën ka të vërteta të shtrembëruara, gjegjësisht spinim: Kundërspin: Ditën e parë pas inaugurimit të presidentit Stevo Pendarovski, i cili, ...

Princi i Britanisë së Madhe, Eduard me agjendë të ngjeshur Shkup, e priti Shekerinska, u takua me Zaevin dhe ...

Portalb - 15.05.2019

11:13 – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot e priti Lartmadhërinë e tij, princin Aduard, i cili qëndron në vizitë dyditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Formohet ekipi i Pendarovskit

Flaka - 15.05.2019

Profesori universitar Aleksandar Spasov, sekretari i shtetit i Ministrisë së Punëve të Jashtme Viktor Dimovski, anëtar i Këshillit Ekonomik dhe Social të LSDM, Toshe Zafirov, profesorja Ana Çupeska, ...

Pendarovski takoi ambasadorët e Sllovenisë dhe Kinës

Flaka - 15.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot i pranoi ambasadorët e Republikës së Sllovenisë, Millan Jazbec dhe ambasadoren e Republikës Popullore të Kinës, Jin Lisjen.

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Ina - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pendarovski: Shpresojmë në thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka pritur në takim princin Edward, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

Pendarovski: Vizita e princit Eduard, konfirmim i lidhjeve të forta me Mbretërinë e Bashkuar

Medial - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot ka pranuar princin Eduard, grofin e Veseksit i cili po qëndron për vizitë zyrtare në vend.

Disa ligje të kthyer nga Ivanovi, sot votohen sërish nga deputetët

Botasot - 16.05.2019

Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut sot në seancë plenare për herë të tretë duhet të votojnë disa ligje, të cilat më parë ish-presidenti Gjorge Ivanov, refuzoi t’i nënshkruante dhe i ktheu ...

Ligjet e kthyera nga Ivanov sot sërish në votim para deputetëve

Medial - 16.05.2019

Deputetët në Kuvend sot në seancë plenare duhet për herë të tretë t’i votojnë disa ligje që ish-presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov refuzoi t’i nënshkruaj dhe i ktheu në Dhomën ligjdhënëse.

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Alsat - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pendarovski, një rrëfim i ri i pa treguar

Ina - 16.05.2019

Stevo Pendarovski askujt nuk i ka borxh individualisht, por borxhi më i madh i tij ndaj vendit është të vendos një standard të ri në ripërkufizimin e rolit të Presidentit në harmonizimin dhe ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit

Evropaelire - 14.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt!

Ina - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: ...

Pendarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president

Alsat - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bllokoj komunikacionin (video)

Alsat - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë”, ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Pajtimi qytetarë vetëm përmes agjendës evropiane

Flaka - 14.05.2019

Agjenda e reformës evropiane mund të jetë fillimi i pajtimit civil, të shpallur nga Presidenti Stevo Pendarovski, përcjell FLAKA. Përfshirja e opozitës në proceset e euro-integrimit, mbi të gjitha në ...

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Tetova Sot - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Ligjet e kthyera nga Ivanov sot sërish në votim para deputetëve

Alsat - 16.05.2019

Deputetët në Kuvend sot në seancë plenare duhet për herë të tretë t’i votojnë disa ligje që ish-presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov refuzoi t’i nënshkruaj dhe i ktheu në Dhomën ligjdhënëse.

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Medial - 16.05.2019

Shkup, 16 maj 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i PENDAROVSKIT

Medial - 14.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Pendarovski: Për fitoren time nuk i kam borxh askujt

SOT - 14.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në lidhje me mbi 400 mijë votat që ia siguruan postin e presidentit duke u përgjigjur në pyetjen e emisionit “360 Shkallë” se: “A ...

(VIDEDO) PENDAROVSKI: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president!

Medial - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

(VIDEO) PENDAROVSKI: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bllokoj komunikacionin

Medial - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë”, ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Pollozhani ka një porosi për Stevo Pendarovskin

Antpress - 15.05.2019

Ish i bur.gosuri politik Shpëtim Pollozhani ka komentuar deklaratën e djeshme të presidentit të sapozgjedhur të shtetit, Stevo Pendarovskit. Në një postim në facebook Pollozhani shkruan: UNË JAM I ...

Ligjet e kthyera nga Ivanov sot sërish në votim para deputetëve

Gazeta Express - 16.05.2019

Deputetët në Kuvend sot në seancë plenare duhet për herë të tretë t’i votojnë disa ligje që ish-presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov refuzoi t’i nënshkruaj dhe i ktheu në Dhomën ligjdhënëse.

Takim Pendarovski – Zaev në Vilën Vodno

Botasot - 16.05.2019

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot do ta presë kryetarin e Qeverisë, Zoran Zaev. Takimi do të mbahet në Vilën Vodno në orën 16:15, kumtoi kabineti i shefit të ...

Pajtimi i pushtetit dhe opozitës, mision i vështirë i Pendarovskit

Portalb - 15.05.2019

Procesi i pajtimit mes pushtetit dhe opozitës është një nga gjeneratorët që dikton procesin e përmbushjes së reformave, me këtë dhe hapjen e dyerve të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, ...

Pendarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen si president

Flaka - 14.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bllokoj komunikacionin (video)

Tetova Sot - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë”, ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

Pollozhani i përgjigjet Pendarovskit për deklaratën se nuk i ka borxh askujt!

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka reaguar pas deklaratës së djeshme të presidentit të ri, Stevo Pendarovski se nuk i ka borxh askujt për votën e fituar në ...

Pandarovski: S’i kam borxh askujt për zgjedhjen time si President

BalkanWeb - 15.05.2019

Nuk i kam borxh askujt për zgjedhjen time për President. Kështu kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij ...

Pendarovski: Do bëj përpjekje që gjatë lëvizjes sime të mos e bll.okoj komunikacionin (VIDEO)

Antpress - 14.05.2019

Presidenti i ri i shtetit Stevo pendarovski në një intervistë për “360 gradë” ka deklaruar se do të bëj përpjekjet maksimale që gjatë lëvizjes së tij të mos bllokohet i tërë qyteti.

“Nuk i kam borxh askujt”, Presidenti i ri i Maqedonisë del me deklaratë të rëndësishme

SOT - 15.05.2019

Kreu i ri i shtetit, Stevo Pendarovski në emisionin “360 gradë”, iu përgjigjet kritikave në opinion por edhe opozitës se fitorja e tij do të paguhet me kredi të larta politike.