TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Burdushi” sërish shpallet fajtor për mashtrim, dënohet me 1 vjet burgim e 5 mijë euro gjobë

Telegrafi - 08.11.2019

Gjykata Themelore në Prizren, të premten, për herë të dytë e ka dënuar me një vit burg dhe 5000 euro gjobë, të akuzuarin për mashtrim, Hysri Peqani, i njohur ndryshe si “Burdushi”.

1 vjet burgim e 5 mijë euro gjobë Burdushit për mashtrim

Koha.net - 08.11.2019

Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti i Përgjithshëm Penal ka bërë shpalljen e aktgjykimit dënues ndaj të akuzuarit me iniciale H.P. me nofkën “Burdush” nga Prizreni për shkak të veprës penale ...

1 vit burg për “Burdushin”

Alb Portali - 08.11.2019

Mjeku popullor Hysri Peçani, ‘Burdushi’ është dënuar me 1 vit burgim. Ai, është gjetur fajtor për mashtrim. Burdushi akuzohej për kryerjen e katër veprave penale.

Ditë të zeza për Burdushin, këto janë dënimet që ia shqiptoi Gjykata

Gazeta Express - 08.11.2019

Gjykata Themelore në Prizren e ka shpallur fajtor për mashtrim mjekun popullor, Hysri Peqanin të njohur si Burdushi, raporton Gazeta Express. Burdushi u dënua me 1 vit burgim dhe gjobë në shumën prej ...

Kishte mashtruar shtetasin amerikan se do t’ia shëroj gruan, sot merret vendimi për Burdushin

Zeri - 08.11.2019

Gjykata Themelore në Prizren, sot do të shpallë aktgjykimin për Hysri Peqanin, të akuzuar për mashtrim, raporton Gazeta Express. Në ora 14:00, jepet fjala përfundimtare për këtë rast, derisa Peqani ...

Ditë të zeza për Burdushin, këto janë dënimet që ia shqiptoi Gjykata

Botasot - 08.11.2019

Gjykata Themelore në Prizren e ka shpallur fajtor për mashtrim mjekun popullor, Hysri Peqanin të njohur si Burdushi, raporton Gazeta Express. Burdushi u dënua me 1 vit burgim dhe gjobë në shumën prej ...

Burg dhe gjobë për “Burdushin”, gjykata e Prizrenit merr vendim

Lajmi.net - 08.11.2019

Këtë e ka bërë të ditur Gjykata Themelore e Prizrenit përmes një komunikate për media, shkruan lajmi.net. Në njoftim thuhet se të akuzuarin “Burdush”, gjykata e ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me ...

Burg dhe gjobë për 'Burdushin', gjykata e Prizrenit merr vendim

Zeri - 08.11.2019

Hysri Peqani, në opinion i njohur si “Burdushi” është dënuar me një vit burgim, për shkak të veprës penale mashtrim. Këtë e ka bërë të ditur Gjykata Themelore e Prizrenit përmes një komunikate për ...

Një vit burg dhe 5 mijë euro gjobë për Burdushin

Zhurnal - 08.11.2019

Prizren, 8 nëntor – Zhurnal.mk – Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktvendimin dënues ndaj Hysri Peçanit, i njohur si Burdushi. Me këtë rast Burdushi dënohet me një vit burgim dhe 5 mijë euro ...

Një vit burgim dhe 5 mijë euro gjobë për Burdushin

Portalb - 08.11.2019

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktvendimin dënues ndaj Hysri Peçanit , i njohur si Burdushi . Me këtë rast Burdushi dënohet me një vit burgim dhe 5 mijë euro gjobë, për veprën penale të ...