TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hetimet rreth rastit të abuzimit me të miturën në Drenas

Koha.net - 12.02.2019

Deklaratat kontradiktore që e mitura A.G, i kishte dhënë Prokurorisë në janar të vitit të kaluar për akuzat e saj ndaj mësimdhënësit SH.XH, kishte shtyrë prokuroren për të mitur, Gjejrone Alaj, që ...

Prokuroria heton ‘kallëzimin e rremë’ të vajzës që ka raportuar dhunimin

Evropaelire - 12.02.2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka inicuar procedurë hetimore nën dyshimet për kallëzim të rremë ndaj një vajze, e cila kishte raportuar abuzim seksual nga një mësimdhënës i saj.

Prokuroria ka pushuar hetimet për “lajmërim të rrejshëm të rastit” për 18 vjeçaren nga Drenasi

Koha.net - 12.02.2019

Kallëzimi Penal kundër 18 vjeçares A.G nga Drenasi i bërë nga prokurorja Gjejrane Alaj është hedhur poshtë nga Prokuroria Themelore. Edhe pse sot Prokuroria Themelore në Prishtinë e kanë sqaruar ...

Ministri i Brendshëm: Nëse do të ketë ndërhyrje politike jap dorëheqje

Botasot - 12.02.2019

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nga Komisioni i Integrimeve Evropiane, kanë pyetur ministrin e Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafën, për rastin e vajzës nga Drenasi, me të cilën dyshohet të ketë ...

Prokuroria nxjerr deklaratat e të miturës që u abuzua nga mësuesi dhe polici

Albeu.com - 12.02.2019

Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se prej vitit 2016, kur ajo ka qenë 16-vjecare, është ...

Prokuroria vitin e kaluar kishte bërë kallëzim penal për lajmërim të rrejshëm për 18 vjeçaren nga Drenasi

Koha.net - 12.02.2019

Që rreth një vit 18 vjeçarja A.G. është duke u hetuar nga Prokuroria e Shtetit për veprën penale deklarim i rrejshëm. Një hetim të tillë Prokuroria e Shtetit të martën kanë thënë se e kanë nisur për ...

Mustafa për rastin e abuzimit në Drenas: Nuk mund të bëj më shumë sepse ndërhyj në hetime

Lajmi.net - 12.02.2019

Ministri i Punëve të Brendsh, Ekrem Mustafa, është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares në Drenas.

Prokuroria jep detaje për rastin në Drenas: Vajza dha dy deklarata kontradiktore për mësuesin

Gazeta Express - 12.02.2019

Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se prej vitit 2016, kur ajo ka qenë 16-vjecare, është ...

Mustafa: Rasti i abuzimit të të miturës në Drenas ndikon në kredibilitetin e policisë

Botasot - 12.02.2019

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, sot është përballë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për raportim në Komisionin për Integrime Evropiane, për herë të parë.

Aktivisti nga Drenasi: Rasti i abuzimit me vajzën, ka qenë i njohur prej dy vitesh (Video)

Telegrafi - 12.02.2019

Aktivisti nga Drenasi, Afrim Berisha, ka thënë se ngjarja me vajzën ka ndodhur për shkak se të përfshirët në rast kanë menduar se asnjëherë nga ta nuk do të kërkohet llogari për ato vepra.

Në Ferizaj u marshua në përkrahje të vajzës që dyshohet se u abuzua seksualisht nga një profesor e një polic

Koha.net - 11.02.2019

Marshet protestuese ndaj rastit të përdhunimit të vajzës në Drenas kanë vazhduar edhe në qytete të tjera të Kosovës. Të hënën, aktivistë për të drejta të grave kanë vendosur pankarta me porosi të ...

Për skandalin në Drenas, deputetët takojnë përfaqësues të KGJK-së e KPK-së

Koha.net - 11.02.2019

Ngjarjet e fundit të abuzimit të vajzës së mitur në Drenas, kanë bërë që të hënën Komisioni për të Drejtat e Njeriut të diskutojë me përfaqësuesit e Këshillit Gjyqësor dhe atij Prokurorial.

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

Almakos - 11.02.2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht me këtë rast.

Edhe Ferizaj proteston për rastin e të miturës në Drenas

Tetova Sot - 11.02.2019

Në Ferizaj është duke u protestuar kundër abuzimit seksual nëpër institucionet shtetërore. Protestat po mbahen për shkak të rastit të të miturës në Drenas, e cila nxiti reagim qytetar të madh pasi u ...

Protestuesit në Ferizaj: "Nuk je hetues civil, je pedofil"

Botasot - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile, sot në Ferizaj është mbajtur marsh protestues, në të cilin u shfaq pakënaqësia me rastin e përdhunimit të një miture në Drenas.

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

Zeri - 11.02.2019

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në Drenas Protestuesit fillimisht do të qëndrojnë para ish-objektit të Gjykatës Komunale, për të ...

Në Ferizaj nis protesta në mbështetje të së miturës nga Drenasi

Gazeta Express - 11.02.2019

Në Ferizaj ka nisur marshi protestues i organizuar nga shoqëria civile lidhur me rastin e fundit në ...

Kryetari i KGJK-së: Për shkak të ndjeshmërisë, nuk mund të komentohet rasti i vajzës në Drenas

Gazeta Express - 11.02.2019

Kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, tha se rasti është i ndjeshëm pasi që ka të bëjë me një të mitur dhe nuk lejohet të flitet në detaje për rastin pasi që rasti është në ...

Protesta në Ferizaj për rastin në Drenas (Drejtpërdrejt)

Botasot - 11.02.2019

Ka nisur marshi protestues i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja në ora 11.30 nga ish-objekti i Gjykatës Komunale, për të ...

Prokuroria jep detaje për rastin në Drenas të Kosovës: Vajza dha dy deklarata kontradiktore për mësuesin

Alsat - 12.02.2019

Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se prej vitit 2016, kur ajo ka qenë 16-vjecare, është ...

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

Almakos - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ...

Edhe në Ferizaj nesër protestohet për rastin e 16-vjeçares nga Drenasi

Zeri - 10.02.2019

Në Ferizaj nesër do të protestohet, kjo si revoltë për rastin e fundit të 16 vjeçares nga Drenasi. Këtë lajm e bëri të ditur deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ku tha se edhe ai do të ...

Mustafa për rastin në Drenas: Nuk mund të ndërhyjë në hetime

Zeri - 12.02.2019

Ministri i Punëve të Brendshëm, Ekrem Mustafa, është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se si 16 vjeçare ...

Marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Gazeta Express - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në ...

Mustafa: Rasti i abuzimit të të miturës në Drenas ndikon në kredibilitetin e policisë

Koha.net - 12.02.2019

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, sot është përballë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për raportim në Komisionin për Integrime Evropiane, për herë të parë.

Aktivisti nga Drenasi: Rasti i abuzimit me vajzën, ka qenë i njohur prej dy vitesh (Video)

Almakos - 12.02.2019

Aktivisti nga Drenasi, Afrim Berisha, ka thënë se ngjarja me vajzën ka ndodhur për shkak se të përfshirët në rast kanë menduar se asnjëherë nga ta nuk do të kërkohet llogari për ato vepra.

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

Botasot - 11.02.2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht me këtë rast.

Mbahet marshi në Ferizaj për rastin e abuzimit të së miturës në Drenas

Telegrafi - 11.02.2019

Është mbajtur marshi protestues në Ferizaj, i organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile lidhur me rastin e fundit në Drenas. Nisja u bë ora 11:30 u bë nga ish-objekti i Gjykatës ...

Prokuroria për rastin në Drenas: Vajza dha dy deklarata kontradiktore për mësuesin

Lajmi.net - 12.02.2019

Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi. Përmes një njoftimi Prokuroria Themelore ka dhënë detaje për rastin e vajzës nga Drenasi e cila ka rrëfyer se ...

Marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës në Drenas

Telegrafi - 10.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e abuzimit të së miturës në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ...

Ministri raporton për abuzimin e të miturës nga polici

Albeu.com - 12.02.2019

Ministri i Punëve të Brendshëm, Ekrem Mustafa , është thirrur të raportojë para Komisionit Parlamentar lidhur me rastin e abuzimit seksual të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se si 16 vjeçare ...

Mustafa: Rasti i abuzimit të së miturës në Drenas ndikon në kredibilitetin e policisë

Telegrafi - 12.02.2019

Ministri i Brendshëm, Ekrem Mustafa, sot është përballë deputetëve të Kuvendit të Kosovës për raportim në Komisionin për Integrime Evropiane. I pyetur për rastin e vajzës nga Drenasi, ku një hetues ...

Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i pari, ai u bë medial

Telegrafi - 11.02.2019

Pse janë shuar hetimet kur e mitura ka bërë kallëzim, a ka pasur neglizhencë në trajtimin e këtij rasti dhe çka është duke ndodhur aktualisht me këtë rast.

Prokuroria nis hetimet për vajzën nga Drenasi për kallëzim të rremë

Zeri - 12.02.2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka informuar sot opinionin e gjerë lidhur me zhvillimin e hetimeve për rastin e ‘abuzimit seksual’ me të miturën nga Drenasi.

Sot marsh protestues në Ferizaj kundër abuzimit të së miturës nga Drenasi

Lajmi.net - 10.02.2019

Vazhdojnë protestat kundër veprimeve të mësimdhënësit, policit e mjekut. Gratë dhe aktivistet e tjera të shoqërisë civile, kanë organizuar marsh protestues.

Kosovë, Hyseni: Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi nuk është i vetmi, ai u bë mediatik

SOT - 11.02.2019

Në komisionin për të drejta të njeriut sot kanë raportuar kryesuesi i Këshillit Gjyqësor Nehat Idrizi dhe kryesuesi i Këshillit Prokurorial Bahri Hyseni, lidhur me rastin e vajzës nga Drenasi që ...

Rasti në Drenas, Prokuroria tregon se pse pushoi hetimin e parë për mësimdhënësin

Lajm - 12.02.2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka shpjeguar në detaje se pse janë ndërprerë hetimet [herën e parë] për rastin në Drenas ku e mitura A.G që dyshohet se është keqpërdorur seksualisht nga ...

Ferizaj, marsh protestues kundër përdhunimit të të miturës në Drenas

Koha.net - 11.02.2019

Organizuar nga gratë dhe aktiviste të tjera të shoqërisë civile sot në Ferizaj mbahet protestë lidhur me rastin e fundit që ndodhi në Drenas. Marshi protestues fillon në ora 11.30 nga ish-objekti i ...

Prokuroria jep detaje për rastin e vajzës së mitur nga Drenasi

Telegrafi - 12.02.2019

Prokuroria Themelore e Prishtinës ka dhënë detaje për rastin e së miturës në Drenas, A.G dhe ecurinë e hetimeve. Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se Prokuroria se lidhur me rastin për dyshim të ...

Vajza nga Drenasi mohon deklaratën e dhënë për mësuesin, Prokurori kërkon hetim ndaj saj për “lajmërim të rremë”

Almakos - 12.02.2019

Prokuroria Themelore e Prishtinës ka bërë të ditur se vajza nga Drenasi, A.G ka mohuar në tërësi deklaratën e dhënë në Policinë e Kosovës, më 14.09.2017, me të cilën deklaron se, gjatë gjithë kohës ...

Prokuroria nis hetimet për vajzën nga Drenasi, për kallëzim të rremë

Botasot - 12.02.2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka informuar sot opinionin e gjerë lidhur me zhvillimin e hetimeve për rastin e ‘abuzimit seksual’ me të miturën nga Drenasi.

Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi: Vajza dha dy deklarata ...

Medial - 12.02.2019

Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se prej vitit 2016, kur ajo ka qenë 16-vjecare, është ...

Prokuroria jep detaje për rastin në Drenas: Vajza dha dy deklarata kontradiktore për mësuesin

Tetova Sot - 12.02.2019

Përmes një njoftimi për media, Prokuroria Themelore e Prishtinës, ka dhënë detaje rreth rastit të vajzës nga Drenasi, e cila ka rrëfyer se prej vitit 2016, kur ajo ka qenë 16-vjeçare, është ...