TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Eurosong, performancë drithëruese e Jonida Maliqit

RTSH - 16.05.2019

Ka qenë një performancë drithërues e Jonida Maliqit dhe grupit që e shoqëronte në skenën gjigande të Festivalit Europian të Këngës në Tel Aviv. Kënga e përfaqësueses së Shqipërisë “Ktheju tokës” një ...

VIDEO/ Jonida Maliqi shkëlqen në Eurovizion, kalon në finale

BalkanWeb - 16.05.2019

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka mbushur skenën e “Eurovizion 2019” në tel Aviv të Izraelit me zërin e saj dhe me sa duket përkushtimi i saj është shpërblyer duke e kaluar në finalen e Eurosong.

Shqipëria me “Ktheju Tokës” pret kualifikimin në finale të Eurovisionit

Koha.net - 16.05.2019

Me performancën e sapo përfunduar të këngës “Ktheju Tokës”, Jonida Maliqi, përfaqësuesja e Shqipërisë, synon ta dërgojë vendin në finale të Eurovisionit.

Jonida Maliqi shkëlqen në gjysmë-finalen e “Eurovision 2019”, përfundon me sukses interpretimi i artistes shqiptare

Telegrafi - 16.05.2019

Ka përfunduar suksesshëm prezantimin e saj në natën e dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”, artistja shqiptare Jonida Maliqi. Ajo ka kënduar live këngën e saj “Ktheju tokës”, e cila përfaqëson ...

Eurovizion 2019, pas pak Jonida Maliqi në skenë

RTSH - 16.05.2019

Në arenën e Festivalit Europian të Këngës në Tel Aviv, mes emocioneve të shumta po përgatitet të dali në skenë këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, e cila me këngën “Ktheju Tokës” përfaqëson ...

VIDEO/ Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ngre në këmbë publikun e Eurovisionit

Java News - 16.05.2019

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi rrëqethi të gjithë skenën e Tel Aviv me perfomancën e saj. Ajo këndoi këngën “Ktheju Tokës” në gjuhën shqipe, ku të gjithë po e ndiqnin me vëmendje.

Eurovizion 2019, nata e dytë drejtpërdrejtë në RTSH

RTSH - 16.05.2019

Ka nisur me energji dhe ritëm nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Europian të Këngës. 18 shtete janë në garë për 10 vende në finalen e madhe, ku ndër to, edhe Shqipëria.

Fansa të “Ktheju Tokës” demonstrojnë në arenën e Tel Avivit

RTSH - 16.05.2019

Vetm pak para fillimit të natës së dytë, Fansa të “Ktheju Tokës”, imazhe të flamurit me simbolin e Shqiponjës, shihen kudo në arenën e madhe të Tel Avivit ku po mbahet edicioni i Festivalit Europian ...

Ekskluzive, Jonida Maliqi flet pak para paraqitjes në “Eurovision”: Jam gati për ta përfaqësuar vendin sa më denjësisht

Telegrafi - 16.05.2019

Shqipëria sonte prezantohet në natën e dytë gjysmë-finale të “Eurovision 2019”. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi do të përfaqësojë shtetin shqiptar me këngën e saj “Ktheju Tokës”.

Eurovision 2019: Sot, nata e dytë live. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

Top Channel - 16.05.2019

Sot do të transmetohet nata e dytë live e Eurovision 2019 Song Contest, në Tel Aviv. Festivali i Këngës në Eurovision është festivali më i madh që organizohet në Evropë.

Jonida Maliqi sonte ngjitet në skenën Eurovision

Albeu.com - 16.05.2019

Përfaqësuesja e Shqipërisë për në Eurovision 2019, Jonida Maliqi do të performojë sonte në edicionin e 64 të Eurovisionit . "Ktheju Tokës" do të ngjitet në skenë e 14-ta me radhë, sonte në natën e ...

Përse pesë shtete të fuqishme shkojnë direkt në finalen e “Eurovision”-it?

Telegrafi - 16.05.2019

Për 15 vitet e fundit, “Eurovision”-i zhvillohet në tri mbrëmje – dy gjysmëfinale dhe një finale. Gjysmë-finalja e parë mbahet ditën e martë, ajo e dyta të enjten ndërsa finalja mbahet çdo herë ditën ...

Pak para ngjitjes në skenën e Tel Aviv, Jonida: Jemi bashkë!

Mapo - 16.05.2019

Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë sot Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, është kritikuar së tepërmi për anglishten e saj të çalë të treguar në një intervistë të fundit në ...

Pak para ngjitjes në skenë, Jonida Maliqi ka një mesazh

BalkanWeb - 16.05.2019

Mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi do të performojë në skenën e ‘Eurovision’ në gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit me këngën përfaqësuese ‘Ktheju tokës’.

Mesazhi i Jonida Maliqit pak para gjysmëfinales së "Eurovision"

Durres Lajm - 16.05.2019

Pak orë para natës së dytë gjysmëfinale të Eurovision, ku Shqipëria do të këndojë e 14-a në rradhë, këngëtarja përfaqësuese, Jonida Maliqi ka një mesazh për të gjithë shqiptarët.

Sot, nata e dytë e Eurovizion 2019, në konkurrim Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës”

RTSH - 16.05.2019

Magjia e Eurovizionit vazhdon edhe sot në mbrëmje. Drejtpërdrejtë nga Tel Aviv vjen nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, si gjithmonë në rrjetin RTSH.

Votoni këngën shqiptare “Ktheju Tokës” të Jonida Maliqit! Kodi 14!

RTSH - 16.05.2019

“Ktheju Tokës” kënga e përfaqësueses shqiptare Jonida Maliqi e cila konkurron sot në natën e dytë të Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv.

E kritikuan për anglishten e çalë, Jonida Maliqi tallet keq me shqiptarët (VIDEO)

Albeu.com - 16.05.2019

Gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale kanë qarkulluar video të shumta, në të cilat Jonida Maliqi kritikohej se nuk fliste mirë gjuhën angleze gjatë intervistave të dhëna për “Eurovision”.

Jonida Maliqi bëri ‘lëmsh’ anglishten, kështu e imiton Olti Curri

Zeri - 16.05.2019

Olti Curri e ka imituar Jonida Maliqin pasi u kritikua për anglishten e ‘dobët’. Këngëtarja Jonida Maliqi para paraqitjes në skenën e “Eurovisionit” ka dhënë disa intervista për mediet e huaja, ...

Jonida Maliqi i përfaqëson shqiptarët me flamurin e LGBT në Eurosong (VIDEO)

Albeu.com - 16.05.2019

Jonida Maliqi është dërguar nga RTSH me fonde publike në Izrael për të konkurruar në Eurovision. Ajo ka shkelur në tapetin e kuq të këtij festivali me një fustan ku spikasnin ngjyrat e komunitetit ...

Ja si të votoni për Jonida Maliqin sot në Eurovision

Zeri - 16.05.2019

Erdhi momenti i shumë pritur për të gjithë ne shqiptarët, për të dëgjuar këngëtaren shqiptare që do të na përfaqësoje në Eurovizion. Jonida Maliqi do të performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të ...

U ‘kryqëzua’ për anglishten e çalë në Eurovision, Jonida: Big deal!

Mapo - 16.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi ka vendosur të reagojë pas kritikave mediatike të marra për anglishten e saj të çalë në intervistën e dhënë së fundmi për Eurovision 2019.

Kush është Jonida Maliqi? Njihuni me artisten që e përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision 2019”

Telegrafi - 16.05.2019

Shqipëria shpreson të fitojë “Eurovision 2019”, në krye me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila filloi karrierën e saj në moshën 13 vjeçare. Shqipëria sonte do të bëjë paraqitjen e 16-të në Eurovision, ...

“Qafsha t’gjithë jam i vërtetë”/ Olti Curri tall keq Jonida Maliqin

Mapo - 16.05.2019

Opinionisti Olti Curri nuk ka ngurruar që ta imitojë këngëtaren Jonida Maliqi dhe anglishten e saj të çalë në intervistën e saj të fundit, të dhënë për Eurovision 2019.

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’

Gazeta Express - 16.05.2019

Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili ...

Jonida Maliqi sonte përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion

Zeri - 16.05.2019

Jonida Maliqi sonte do ta këndojë këngën ‘Ktheju tokës’ në Eurovizion. Në Tel Aviv të Izraelit sonte do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’, shkrua lajmi.net.

Jonida Maliqi duhet t’u këndojë shqiptarëve “Ktheju mendjes”, jo Tokës

Gazeta Tema - 16.05.2019

Nga Neda Balluku Jonida Maliqin nuk e kemi ndjekur dhe vlerësuar kurrë as për njohjet e saj gjuhësore dhe as për librat që ka lexuar. E kemi ndjekur dhe vlerësuar për shkak se është përfaqësuese e ...

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

Alsat - 16.05.2019

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt i cili po mbahet në Tel Aviv, Izrael.

Sonte voto Albania, voto Jonida Maliqi!

Botasot - 16.05.2019

Sonte këngëtarja Jonida Maliqi do të jetë emri më i lakuar por edhe të gjithë sy e veshë për të parë e dëgjuar performancën e saj në Festivalin e madh evropian Eurosong 2019 që po mbahet në Tel Aviv.

Eurovizion 2019, Jonida Maliqi shkëlqen në provat e jurisë

RTSH - 16.05.2019

Në provat e votimit të jurisë vokali premtues i këngëtares Jonida Maliqi dhe performanca skenike janë arsye e fortë për të prekur finalen e këtij edicioni.

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit

BalkanWeb - 16.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip ...

Pse Australia merr pjesë në Eurovision dhe çka ndodh nëse e fiton festivalin evropian?

Telegrafi - 16.05.2019

Pas shkuarjes në fazën finale të Eurovizionit të përfaqësuesit australian, Kate Miller-Heidke, filloi debati në internet se pse Australia merr pjesë në një festival evropian të muzikës.

Sonte Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” në Eurovision

Koha.net - 16.05.2019

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit. Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale ...

Jonida Maliqi sonte performon në Eurovizion

Botasot - 16.05.2019

Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja ...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve

Antpress - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj, ndërsa ka dhënë edhe intervista për ...

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten

BalkanWeb - 15.05.2019

IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

Telegrafi - 15.05.2019

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të ...

Ardi Asllani: Si është të stilosh veshjen e Jonida Maliqit për Eurovizion dhe prapaskenat e konkurrimit

Botasot - 15.05.2019

Me frymë klasike dhe respektues i linjave femërore, për stilistin e njohur Ardi Asllani një veshje shik duhet t’i lërë vend imagjinatës. Dizenjuesi i modës së lartë është përzgjedhur për të krijuar ...

Jonida Maliqi ?bëhet gazi i botës?, lë nam me anglishten e saj në ?Eurovision? (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘ Eurovision ’, që do të mbahet në Izrael. Maliqi u përzgjodh fituese e Festivalit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe ...

Gafa e saj po thyen rrjetin, reagon për herë të parë Jonida Maliqi

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi pritet ditën e nesërme që të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e madhe të Eurovision-it, në Tel Aviv të Izraelit. Mirëpo, në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku ...

Para performancës në Eurovision, Jonida Maliqi: Jam shumë rehat në skenë

Telegrafi - 15.05.2019

Fundjavën e kaluar, këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Exctra , teksa ka folur për fustanin e saj dhe mesazhin që dëshiron ta transmetojë te publiku.

Jonida në Eurovision me flamurin e tyre, ndryshon mendim ndaj LGBT?

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi u prezantua dy ditë më parë në ceremoninë e tapetit portokalli të kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision, me një fustan ngjyrë blu që mbante një ...

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision

Botasot - 15.05.2019

Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit

Gazeta Express - 15.05.2019

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria.

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit

Alsat - 15.05.2019

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”.

Madonna, megjithatë, do të interpretojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm

Koha.net - 15.05.2019

Mbretëresha e popit, siç e quajnë shumë adhurues këngëtaren amerikane Madonna, megjithatë do të performojë në finalen e Eurosongut të sivjetshëm më 18 maj.

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten gjatë intervistës në Eurovizion

Alsat - 15.05.2019

Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një ...

Rrjetet sociale shpërthejnë ndaj anglishtes së çalë të Jonidës

Mapo - 15.05.2019

Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë mbrëmjen e nesërme Shqipërinë në “Eurovision 2019” me këngën “Ktheju Tokës”, ka provokuar me intervistën e saj të fundit në të shpërthimin e rrjeteve sociale.

Jonida Maliqi bën gafën e madhe në Eurovizion, këngëtarja befason me atë që thotë më pas (VIDEO)

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi siç dihet ditën e nesërme do të këndojë këngën "Ktheju Tokës" në gjysmë finalen e dytë të Eurovizion. Këngëtarja gjatë gjithë kësaj kohe ka marrë pjesë në një sërë ...

Kritikohet për anglishten e çalë, reagon Jonida Maliqi (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, është hasur me një sërë kritikash mediatike për anglishten e saj të çalë të treguar në ...