TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Macron shkon në Beograd me tri porosi, njëra ka të bëjë me Kosovën

Telegrafi - 16.05.2019

Mbështetja për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak, janë tri pika kyçe të “paketës” me të cilën presidenti francez Emanuel Macron do ...

Macron në Beograd dërgon tre mesazhe, njëri ka të bëjë me Kosovën

Gazeta Express - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

Macron vjen me tri mesazhe në Beograd, një prej tyre ka lidhje me Kosovën

Zeri - 16.05.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka tri pika kryesore të temave për vizitën e tij të planifikuar në Serbi. Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik ...

Haradinaj rrëfen bisedën me presidentin Macron: I kërkova agjendën e takimit në Paris, më tha ”s’mund t’i jap të ...

Telegrafi - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka rrëfyer për herë të parë disa nga bisedat që ka pasur në Samitin e Berlinit. Haradinaj, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se gjatë disa bisedave me ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Gazeta Express - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Botasot - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një "marrëdhënie kontradiktore" me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Axhenda ndërkombëtare 15.5.2019

Medial - 15.05.2019

PARIS (Francë) – Emmanuel Macron dhe kryeministrja e Zelandës së Re iniciatorë të ‘’Apelit për Christchurch’’. PARIS (Francë) – Takim mes Emmanuel Macron dhe Theresa May, kryeministre e Britanisë së ...

Macron do shkojë në Beograd me tri porosi, njëra ka të bëjë me Kosovën

Portalb - 16.05.2019

Mbështetja për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak, janë tri pika kyçe të “paketës” me të cilën presidenti francez Emanuel Macron do ...

Macron në Beograd dërgon tre mesazhe, njëri ka të bëjë me Kosovën

Botasot - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

Macron vjen me tri mesazhe në Beograd, një prej tyre ka lidhje me Kosovën

Ina - 16.05.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka tri pika kryesore të temave për vizitën e tij të planifikuar në Serbi. Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik ...

Haradinaj rrëfen bisedën me presidentin Macron: I kërkova agjendën e takimit në Paris, më tha “s’mund t’i jap të ...

Botasot - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj ka rrëfyer për herë të parë disa nga bisedat që ka pasur në Samitin e Berlinit. Haradinaj, në “Debat Plus”, ka thënë se gjatë disa bisedave me Mogherinin ai personalisht ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Zeri - 15.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Alsat - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Vizita e Macron në Serbi – Dërgon tre mesazhe, njëri ka të bëjë me Kosovën

Medial - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

Macron vjen me tri mesazhe në Beograd, një prej tyre ka lidhje me Kosovën

Tetova Sot - 16.05.2019

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka tri pika kryesore të temave për vizitën e tij të planifikuar në Serbi. Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Botasot - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Telegrafi - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Macron dërgon tre mesazhe në Beograd, njëri për Kosovën

Albeu.com - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime

Ina - 16.05.2019

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Flaka - 15.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Macron dërgon tre mesazhe të forta në Beograd, njëri për Kosovën

SOT - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin

Ina - 16.05.2019

Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Macron në Beograd dërgon tre mesazhe, njëri ka të bëjë me Kosovën

Tetova Sot - 16.05.2019

Mbështetja për çështjen e caktimit të kufijve, intensifikimi i bashkëpunimit ekonomik dhe ushtarak janë tre pikat kryesore të paketës me të cilin presidenti francez Emmanuel Macron viziton Beogradin ...