TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pezullimi i Konit, dekanët mbështesin vendimin e ministres Shahini

RTSH - 15.04.2019

Vendimi i Ministres së Arsimit për pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe delegimin e këtyre kopetencave Zv rektorit të këtij institucioni të Arsimit të Lartë, ...

Dekanët e UT shumë të “lumtur” për pezullimin e rektorit Koni: Qeveria e vonoi vendimin

Gazeta Express - 15.04.2019

Pas vendimit për pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, katër Dekanët Artur Sula, Edmond Rapti, Artan Hoxha dhe Dhori Kule të këtij universiteti kanë bërë një deklaratë për ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT “krah” ministres Shahini: Duhej bërë më parë

Gazeta Tema - 15.04.2019

Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së ...

Pezullimi i Rektorit Mynyr Koni, dekanët: E vonuar

ABC News - 15.04.2019

Dy ditë pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i Rektorit të Universitetit të Tiranës, dekanët e 4 falkulteteve të këtij universiteti dolën në një deklaratë të përbashkët për mediat.

Pezullimi i Mynyr Konit, reagon Dhori Kule: Veprim eficent por i vonuar, shpërdoroi detyrën. Kemi 1 vit e gjysmë që ...

SOT - 15.04.2019

Ditën e sotme kanë dalë në një konferencë për mediat 4 dekanë të Fakulteteve në Universitetin e Tiranës, pas vendimit të Ministres së Arsimit, Besa Shahini për të shkarkuar Mynyr Konin nga posti i ...

“A di shqip?!”, ish-deputeti i PD shpërthen ndaj Besa Shahinit: Ecën nën urdhrat e këtij politikani!

SOT - 15.04.2019

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi e ka cilësuar antiligjor emërimin e Bernard Dostit në vend të Mynyr Konit pas pezullimit. Në një reagim në rrjetet sociale ish-deputeti i kujton ministres së Arsimit, ...

Pezullimi i Konit, dekanët e UT ‘krah’ Shahinit: Vendim efiçent!

BalkanWeb - 15.04.2019

Dy ditë pas pezullimit të Rektorit, Mynyr Koni, dhe lajmit për zëvendësimin e tij 4 dekanët e fakulteteve të Universitetit të Tiranës në një deklaratë për media vlerësojnë vendimin e ministres së ...

Pezullimi i Konit, dekanët dakord me ministren Shahini: Vendim efiçent

Durres Lajm - 15.04.2019

Dekanët e faktulteteve në Universitetin e Tiranës bien dakord me vendimin e ministres së Arsimit Besa Shahini për pezullimin nga detyra të rektorit Mynyr Koni.

Besa Shahini nuk pyet për Metën, emëron Rektorin e ri të UT

Albeu.com - 15.04.2019

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka emëruar rektorin e përkohshëm të Universitetit të Tiranës. Bernard Dosti me detyrë zëvendësrektorë tashmë do të drejtojë rektoratin e UT me ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, MAS komandon rektorin e ri të UT

BalkanWeb - 15.04.2019

Dy ditë pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit komandon edhe zëvendësuesin e tij. Burime për “ BalkanWeb ” bëjnë me dije se Besa Shahini në vend të tij komandon, ...

Komandohet Rektori i ri i Universitetit të Tiranës

ABC News - 15.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, në vend të tij është komanduar Bernard Dosti. Një fakt i tillë bëhet i ditur në shkresën e firmosur nga Ministrja e ...

Koni pezullohet me urdhër qeverie. Komandohet në detyrë Bernard Dosti

Respublica - 15.04.2019

Ministrja e Shëndetësië, Besa Shahini ka nxjerrë një urdhër për pezullimin nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Në vend të tij është emëruar zv/rektori Bernard Dosti.

Dekanët mbështesin Shahinin për pezullimin e rektorit Koni

Java News - 15.04.2019

Një një konferencë për mediat lidhur me pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, dekani Dhori Kule e cilësoi një zgjidhje të vonuar. “ Situata e zgjidhjes është vonuar shumë.

Pas pezullimit të Mynyr Konit, Shahini cakton rektorin e ri të përkohshëm të UT-së

Java News - 15.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvëndësuesi i tij në ...

Pas pezullimit të Mynyr Konit, ky është rektori i ri i komanduar

Gazeta Tema - 15.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të rektorit Mynyr Koni nga ministrja e Arsimit Besa Shahini e cila kërkoi nga presidenti Ilir Meta shkarkimin e tij, është komanduar ditën e sotme zëvendësuesi i tij në ...

Shpërthen Taulant Muka: Besa Shahini, nuk e di çfarë emri t'i vë veprimit tuaj të fundit

SOT - 15.04.2019

Pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka emëruar Bernard Dostin përkohësisht në këtë detyrë.

Nuk “presin dot” Presidentin, pas pezullimit të Mynyr Konit qeveria emëron rektorin e ri të UT-së

Gazeta Express - 15.04.2019

Pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i rektorit të Universitetit të Tiranës, qeveria nuk ka pritur gjatë dhe ashtu siç e kërkon ligji, por ka emëruar në këtë post Bernard Dostin.

Ministrja Shahni zëvëndëson Konin

RTSH - 15.04.2019

Ende pa pritur përgjigjen e presidentit Meta për shkarkimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni tashmë i pezulluar, ministrja e arsimit Besa Shahini ka hedhur një hap të ri.

Pezullimi i Mynyr Konit, Besa Shahini komandon Rektorin e UT (EMRI)

Mapo - 15.04.2019

Pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i Rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka komanduar Bernard Dostin përkohësisht në këtë detyrë.

'Atë që se arriti dot me Shullazin po e bën me Shahinin', ish-deputetja reagon mbi pezullimin e Mynyr Konit: ...

SOT - 14.04.2019

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar ashpër pas urdhrit të Ministres së Arsimit, Besa Shahini, për pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

Hapi i parë drejt kontrollit politik të UT-së: Ministrja Shahini pezullon Rektorin Koni

Gazeta Express - 14.04.2019

Ministria e Arsimit Besa Shahini pezulloi dje nga detyra Rektorin e Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe i propozoi Presidentit Meta shkarkimin e tij.

Skandalet fundosin Mynyr Konin, ministrja e Arsimit e pezullon nga detyra, i kërkon Metës ta shkarkojë me urgjencë

SOT - 14.04.2019

Skandalet në drejtim të Universitetit të Tiranës lëkundën dje pozitat e rektorit Mynyr Koni. Prej disa ditësh gazeta ka publikuar shkeljet e Konit, të cilat gjenden tek raporti i Ministrisë së ...

Reagon Rektori Koni: Pezullimi, i pritshëm

ABC News - 14.04.2019

Nuk ka vonuar reagimi i rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, që e konsideron të pritshëm, pas sulmeve që i janë bërë në vazhdimësi. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Koni shkruan ...

MAS pezulloi Konin, Boçi: Shahini nën urdhrat e Ramës

BalkanWeb - 15.04.2019

Ish-deputeti i PD, Luciano Boçi ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe komandimin në këtë detyrë të Bernard Dostit.

Dhori Kule në mbështetje të Besa Shahinit për pezullimin e Rektorit Mynyr Koni

Botasot - 15.04.2019

Një një konferencë për mediat lidhur me pezullimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, dekani Dhori Kule e cilësoi një zgjidhje të vonuar. Kule: Situata e zgjidhjes është vonuar shumë.

Pas pezullimit të Mynyr Konit, ministrja Shahini cakton rektorin e përkohshëm

SOT - 15.04.2019

Pas pezullimit të Mynyr Konit nga posti i rektorit të Universitetit të Tiranës, ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka emëruar Bernard Dostin përkohësisht në këtë detyrë.

Ministrja e Arsimit Besa Shahini kërkon shkarkimin e rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni

LajmiFundit - 13.04.2019

Ministria e Arsimit i kërkon presidentit Meta, shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ministrja Besa Shahini tha se institucioni që ajo drejton ka vendosur pezullimin e ...

Pezullohet nga detyra rektori i UT, Mynyr Koni. Kërkohet shkarkimi

Top Channel - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat komunikoi pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ministrja Besa Shahini deklaroi se ka marrë vendimin ...

Ministrja Shahini pezullon rektorin Koni dhe i kërkon presidenti shkarkimin e tij

RTSH - 13.04.2019

Përplasja e qeverisë me rektorin e Universitetit të Tiranës duke e se ka arritur kulmin. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka pezulluar të shtunën rektorin e Universitetit të Tiranës, prof. dr.

MAS kërkon shkarkimin, reagon rektori i UT-së, Mynyr Koni

BalkanWeb - 13.04.2019

Rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka ...

Besa Shahini pezullon nga detyra Mynyr Konin, i kërkon Presidentit ta shkarkojë

Gazeta Express - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini u shpreh sot se ka vendosur të kërkojë shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ajo u shpreh se Koni është shkaktar i mos zbatimit të ligjit të ...

MAS pezullon rektorin e Universitetit të Tiranës i kërkon Metës shkarkimin

Botasot - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit vendos pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës dhe ia këkon presidentit ta shkarkojë. Besa Shahini: Më ka bërë përshtypje që edhe publikisht është ankuar për dekanët dhe ...

Ministrja e Arsimit pezullon nga detyra rektorin e UT, Mynyr Koni

ABC News - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit Sportit dhe Rinise Besa Shahini ka pezulluar nga detyra Rektorin e Universitetit të Tiranës Mynyr Koni. Në një dekleratë për mediat Shahini tha se do t’i kërkojë Presidentit të ...

MAS pezulloi Mynyr Konin, PD: Cënon autonominë universitare

BalkanWeb - 14.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar edhe Partia Demokratike.

Qeveria pezullon rektorin Mynyr Koni, kërkesë Metës për shkarkim

Medial - 13.04.2019

Ministria e Arsimit i ka kërkuar presidentit Ilir Meta shkarkimin nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Në një deklaratë për mediat, ministrja Besa Shahini njoftoi ...

E pezulloi Besa Shahini, reagon Mynir Koni: Vendimi pa bërë asnjë inspektim

LajmiFundit - 13.04.2019

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni reagoi përmes një postimi në facebook lidhur me vendimin per pezullim të tij nga Ministria e Arsimit. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka ...

Pezullohet Rektori i Universiteti të Tiranës, Besa Shahini i kërkon Metës shkarkimin

Albeu.com - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit Besa Shahini vendos pezullimin e rektorit të Universitetit të Tiranës dhe ia këkon presidentit ta shkarkojë. “Më vjen keq për zotin Koni, unë jam udhëheqëse dhe dua të sigurohem ...

Vokshi merr në mbrojtje rektorin Koni: Shkarkimi cënon autonominë universitare

Java News - 14.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar edhe Partia Demokratike.

E pezulloi ministrja Shahini, reagon rektori Mynyr Koni

Top Channel - 13.04.2019

Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni përmes një postimi në facebook. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka ...

Ministrja Shahini pezullon Rektorin Mynyr Koni

Botasot - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini i kërkon zyrtarisht Presidentit të Republikës shkarkimin nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

Qeveria i kërkon Metës shkarkimin e Rektorit të UT-së Mynyr Koni

Mapo - 13.04.2019

Përfaqësuesja e qeverisë, ministrja për Arsimin, Besa Shahini deklaroi sot publikisht se i ka kërkuar Presidentit Meta shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

Pezullimi i Konit, PD: Pas dështimit me Shullazin, sot Rama kërkon dhe arsimin

Gazeta Express - 14.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar Partia Demokratike.

E pezulloi ministrja Shahini, reagon rektori Mynyr Koni

Botasot - 13.04.2019

Pas vendimit për pezullim të tij nga Ministria e Arsimit, ka reaguar rektori i Universitetit të Tiranës,Mynyr Koni përmes një postimi në facebook. “Sapo mësova nga media se Ministrja e Arsimit, ka ...

Pezullohet nga detyra rektori i UT, Mynyr Koni, kërkohet shkarkimi

Java News - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat komunikoi pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ministrja Besa Shahini deklaroi se ka marrë vendimin ...

PD mbron rektorin: Edi Rama është hipokrit

Albeu.com - 14.04.2019

Pas pezullimit nga detyra të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, ka reaguar Partia Demokratike.

MASR kërkoi shkarkimin e tij, reagon Mynyr Koni: Më kanë sulmuar në mënyrë të pashembullt, ministren e tremb e vërteta

SOT - 14.04.2019

Menjëherë pas kërkesës së ministres së Arsimit të Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini për shkarkimin e tij, reagoi edhe rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

Pezullohet nga detyra rektori i UT, Mynyr Koni. Kërkohet shkarkimi

Tetova Sot - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat komunikoi pezullimin nga detyra të rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ministrja Besa Shahini deklaroi se ka marrë vendimin ...

Shkarkohet Mynyr Koni, Shahini i lë në derë të Metës propozimin me abuzimet e Rektorit

SOT - 13.04.2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat, ka bërë të ditur se do të shkarkohet nga detyra Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

MAS pezullon rektorin e UT, kërkon nga Meta shkarkimin e Mynyr Konit

BalkanWeb - 13.04.2019

TRIANE Ministria e Arsimit i kërkon presidentit Meta, shkarkimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Përmes një deklarate për mediat, ministrja Besa Shahini tha se institucioni që ajo ...

Mynyr Koni/ Vokshi: Atë që s’e bëri Shullazi, e bëri Besa Shahini

Mapo - 14.04.2019

Pas pezullimit të Rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, ka reaguar edhe Partia Demokratike, nëpërmjet ish-deputetes Albana Vokshi. Vokshi me anë të një postimi në rrjetet sociale, ...