TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shehi flet hapur: Jemi drejt një zgjidhje por në 30 qershor…

LajmiFundit - 12.06.2019

Sapo ka përfunduar takimi mes Presidentit të vendit Ilir Meta dhe aleatëve të Lulzim Bashës. Takimi konsultiv i nisur në orën 19:00 ishte i bazuar në diskutimin e bërë mbi gjetjen e një date të re të ...

Data e re e zgjedhjeve, përfundon takimi i aleatëve të PD-së me Metën (Video)

ABC News - 12.06.2019

Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan pasditen e kësaj të mërkure në ambientet e Presidencës një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Temë kryesore e diskutimit ishte data e re e zgjedhjeve pas ...

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve

Top Channel - 12.06.2019

Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas ...

Anuloi 30 qershorin/ Meta nuk pret çdo ndodhë nesër në Kuvend, bën mbledhjen urgjente

SOT - 12.06.2019

Ka nisur sot në orën 19:00 në ambientet e presidencës takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta me krerët e partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve, ashtu ...

Takimi me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

BalkanWeb - 12.06.2019

Ka përfunduar takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e PD. Kreu i LZHK foli për mediat, duke thënë se data e zgjedhjeve duhet të jetë derivat i palëve dhe jo i njëanshëm.

Takimi me Metën, Shehi: Duhet marrëveshje për datën e zgjedhjeve

Mapo - 12.06.2019

Përfundon takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e kryedemokratit, Lulzim Basha. Takimi ishte në funksion të konsultimeve të kreut të shtetit për datën e re të zgjedhjeve, pas zhdekretimit të 30 ...

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

Top Channel - 12.06.2019

Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë ...

E FUNDIT/ Meta nuk ndalet, mbledh aleatët e Bashës në Presidencë

LajmiFundit - 12.06.2019

Ka nisur takimin Presidenti të vendit Ilir Meta me aleatët e Lulzim Bashës, për diskutimin e një datë të re të zgjedhjeve vendore. Në Presidencë ca mbërritur pak minuta më parë Dule, Duka, Shehi dhe ...

Shehi flet pas takimit me Metën: Data e zgjedhjeve, vetëm me marrëveshje politike

Java News - 12.06.2019

Në përfundim të takimit me presidentin Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Presidenti Meta nis takimet me partitë opozitare, aleate me PD

RTSH - 12.06.2019

Kanë mbërritur në Presidencë, pak minuta më parë, krerët e partive aleate të PD. Në takimin me Presidentin Meta pritet të jenë të pranishëm Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule, i LZHK Dashamir Shehi, i ...

Data e zgjedhjeve/ Përfundon konsultimi i Metës me aleatët e PD

BalkanWeb - 12.06.2019

Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta dhe krerëve të partive politike, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve.

Datë të re për zgjedhjet, Meta mbledh aleatët e Bashës

Mapo - 12.06.2019

Ka nisur takimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me aleatët e kryedemokratit Lulzim Basha. Krerët e partive opozitare kanë mbërritur në këto momente në zyrën e kreut të shtetit.

Presidenti nis konsultimet me aleatët e Bashës

Java News - 12.06.2019

Mbërrijnë në Presidencë krerët e Partive aleate të Lulzim Bashës. Në takim kanë mbërritur Vangjel Dule, Dashamir Shehi, Agron Duka, Nard Ndoka dhe përfaqësuesi i PR, Arian Madhi.

Aleatët i shkuan me urgjencë në zyrë Bashës, Dash Shehi zbulon çfarë ndodhi

SOT - 12.06.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e tij. Mësohet se takimi është bërë në selinë e Partisë Demokratike dhe në fokus të bisedimeve ka qenë aksionin opozitar.

Pak para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët e PD

Albeu.com - 12.06.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha , pak orë para takimit me Metën mwsohet tw ketw mbledhur aleatët në selinë e PD. Takimet priten të fillojnë në orën 19:00, pas kthimit në vend të Metës pasi ...

Data e re e zgjedhjeve/ Aleatët e PD, takim me Bashën

Top Channel - 12.06.2019

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të ...

Çfarë po paralajmërojnë? Aleatët shkojnë urgjentisht në zyrën e Bashës

SOT - 12.06.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen ...

Shtyrja e zgjedhjeve/ Aleatët tek Basha para takimit me Metën

Mapo - 12.06.2019

Kryetarët e partive aleate, pjesë e opozitës së bashkuar, kanë zhvilluar sot një takim përrreth 40 minuta me kryedemokratin Lulzim Basha në selinë e PD-së.

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

Medial - 12.06.2019

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se aleatët e PD të ...

Pak orë para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

BalkanWeb - 12.06.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u ...

Takimi në Presidencë/ Dashamir Shehi: Meta ftesë për PD-PS për datën e re të zgjedhjeve

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Ilir Meta do u dërgojë Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ftesë për të diskutuar mbi datën e re të zgjedhjeve lokale. Kjo u bë e ditur nga kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, pas ...

Pas takimit me Metën, Shehi: Nuk ka avancim për çështjen zgjedhore

Durres Lajm - 12.06.2019

Ka zgjatur 40 minuta takimi i parë konsultativ mes Kreut të Shtetit, Ilir Meta dhe krerëve të partive politike të Grupimit të Qendrës së Djathtë, për caktimin e një date të mundshme të zgjedhjeve.

Data e re e zgjedhjeve, nis takimi në Presidencë me aleatët e PD

Botasot - 12.06.2019

Ndonëse mazhoranca socialiste refuzon të njohë dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit, në Presidencë ka nisur takimi midis Ilir Metës dhe aleatëve të Partisë Demokratike për të përcaktuar një datë ...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet dhe bën deklaratën 'bombë': Do ...

SOT - 12.06.2019

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Para takimit me Metën, Basha thërret krerët e partive aleate

LajmiFundit - 12.06.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të ...

Çfarë diskutuan aleatët me Bashën në selinë blu

Gazeta Express - 12.06.2019

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të ...

Data e zgjedhjeve, Basha thërret në zyrë aleatët e vegjël para takimit me Metën

Gazeta Tema - 12.06.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët e vegjël opozitarë për t’i takuar. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e ...

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

Zhurnal - 12.06.2019

Tiranë, 12 qershor – Kreu demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se ...

Pak orë para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

Durres Lajm - 12.06.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha mblodhi aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u ...

Takimi me Presidentin, Shehi: Opozita s’ka datë konkrete për zgjedhjet

RTSH - 12.06.2019

Pas takimit me Presidentin Meta, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, deklaroi se u hodh një hap pozitiv, duke theksuar se as opozita dhe as Presidenti nuk kanë propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.

Përfundon takimi mes Metës e partive të vogla opozitare, Shehi: Data e zgjedhjeve vendoset me konsensus politik

Gazeta Express - 12.06.2019

“Një hap i vogël në drejtimin e duhur”. Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për të ...

Data e re e zgjedhjeve/ Aleatët e PD, takim me Bashën

Botasot - 12.06.2019

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të ...

Aleatët shkojnë në zyrën e Bashës, para takimit me Metën

Java News - 12.06.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen ...

Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike

Albeu.com - 12.06.2019

"Një hap i vogël në drejtimin e duhur ". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir Meta dhe partive të vogla politike të opozitës, bisedë e cila u zhvillua për ...

Konsulta me Metën për datë të re të zgjedhjeve, aleatët takim me Bashën

LajmiFundit - 12.06.2019

Aleatët e Partisë Demokratike ne opozite kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi ndodh pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës ...

Takimi urgjent i Metës me aleatët e Bashës, Dashamir Shehi zbulon detajet

Ina - 12.06.2019

Në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, Dashamir Shehu tha se u hodh një hap pozitiv, teksa ka theksuar se opozita dhe as presidenti nuk ka propozuar një datë tjetër për zgjedhjet lokale.