TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kjo nuk pritej, kryeministri reagon për ditëlindjen e Bashës, zbuloni çfarë i uron

SOT - 12.06.2019

Sot është ditëlindja e PS-së, pasi kjo forcë politike feston 28-vjetorin, por edhe ditëlindja e Lulzim Bashës, kryetarit të PD-së, që feston 45-vjetorin.

Basha ka ditëlindjen, Rama: I uroj shëndet, jo fitore

Durres Lajm - 12.06.2019

Kryeministri Edi Rama nga Lushnja, ku edhe po zhvillonte një takim me qytetarët i ka uruar ditëlindjen kryedemokratit Lulzim Basha. Rama tha se 12 qershori ishte një ditë e veçantë, pasi 28-vjetori i ...

28 -vjetori i PS-së, si ka ndryshuar partia e parë në Shqipëri

ABC News - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit të saj. Që nga 12 Qershori i vitit 1991, kjo forcë politike ka pësuar ndryshime jo vetëm me emrin dhe drejtuesin e saj por edhe me mënyrën e ...

DETAJET: PS feston themelimin, Rama dhe eksponentët më të lartë mblidhen bashku me mbështetësit në Tiranë

Gazeta Tema - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot datëlindjen. Burimet e sigurta nga Partia Socialiste bëjnë me dije se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS, njëherësh kryeministri Rama do ...

Sot, 28 vjetori i PS dhe…datëlindja e Lulzim Bashës

Medial - 12.06.2019

Partia Socialiste feston këtë të mërkurë 28 vjetorin e krijimit të saj. PS u themelua në 12 qershor të vitit 1991 gjatë kongresit të 10-të të PPSH. Por nëse socialsitët festojnë themelimin e forcës ...

Detaji që na kishte shpëtuar/ Sot ditë e rëndësishme për PS, por edhe për Lulzim Bashën (Çfarë pritet të ndodhë?)

SOT - 12.06.2019

Teksa vendi është zhytur në një krizë të thellë, sot për Partinë Socialiste është një ditë e veçantë. PS mbush 28 vite nga themelimi i saj. Por, e veçantë është kjo ditë edhe për Partinë Demokratike.

Lulzim Basha e ka ditëlindjen në të njejtën datë me PS, sot festojnë të dy partitë

Gazeta Tema - 12.06.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sot diëlindjen, dhe me sa duket në partinë e tij janë përgatitur për ndonjë surprizë të këndshme. Por në të njejtën ditë, pra më 12 qershor është dhe ...

PS e Lulzim Basha ditëlindje në një ditë, ja çfarë i uron Rama

BalkanWeb - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot feston 28-vjetorin e krijimit të saj. Mirëpo kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sot feston 45-vjetorin.

PS mbush 28 vjeç, ja detajet e festimeve të socialistëve

Java News - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot datëlindjen. Burimet e sigurta nga Partia Socialiste bëjnë me dije se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS, njëherësh kryeministri Rama do ...

PS dhe Lulzim Basha festojnë në të njëjtën ditë

Gazeta Express - 12.06.2019

Teksa vendi është zhytur në një krizë të thellë, sot për Partinë Socialiste është një ditë e veçantë. PS mbush 28 vite nga themelimi i saj. Por, e veçantë është kjo ditë edhe për Partinë Demokratike.

Ditëlindja e Bashës, Rama: I uroj shëndet, por jo fitore!

Java News - 12.06.2019

Sot është ditëlindja e PS-së, pasi kjo forcë politike feston 28-vjetorin, por edhe ditëlindja e Lulzim Bashës, kryetarit të PD-së, që feston 45-vjetorin.

Edi Rama uron Lulzim Bashën për ditëlindje: Shëndet por jo fitore

LajmiFundit - 12.06.2019

Ditën e sotme Partia Socialiste feston 28 vjetorin e krijimi të saj, që përkon me ditëlindjen e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, i cili feston 45-vjetorin.

PS dhe Lulzim Basha ditëlindje në një ditë, Rama: I uroj shëndet Lulit, jo fitore. Dhe vetëm ta lëmë në zgjedhje, ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit të saj. Mirëpo kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e kreut të PD-së, Lulzim Basha, i cili sot feston 45-vjetorin.