TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kosovë: Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve – Nisma e Fatmir Limajt jashtë parlamentit

VOA - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të gjashtë tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve, lëvizja Vetëvendosje do të ...

Lidhja Demokratike reagon ndaj partive politike për fushatën e parakohshme për zgjedhjet parlamentare

Zhurnal - 06.11.2019

Shkup, 6 nëntor – Zhurnal.mk – Lidhja Demokratike vlerëson se fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të dakorduara për më 12 prill ka filluar shumë herët dhe kjo është kundër ...

LDM: Fushata gjashtëmujore e partive do të ndikojë në stabilitet dhe biznes

Telegrafi - 06.11.2019

Lidhja Demokratike e Maqedonisë vlerëson se fushata parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të planifikuar për 12 Prill 2020, filloi shumë herët dhe në kundërshtim me Kodin Zgjedhor.

Parlamenti i ri/ VV vetëm 3 deputetë më shumë se LDK, Nisma mbetet..

Mapo - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve, lëvizja Vetëvendosje do të ketë ...

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: Nisma e Fatmir Limajt jashtë parlamentit

Gazeta Tema - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të gjashtë tetorit në Kosovë. Sipas këtyre rezultateve, lëvizja Vetëvendosje do të ...

Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme, ja si ndahen ...

RTSH - 07.11.2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Sipas rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 32 deputetë, ...