TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FIFA rekomandon zgjerimin e Botërorit të Katarit

Top Channel - 15.03.2019

Trupa qeverisëse e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar, nga 32 ekipe aktualisht në 48 gjithsej, siç konfirmohet nga vet ...

Kupa e Botës për Klube me disa ndryshime thelbësore

Lajmi.net - 15.03.2019

Një nga turnetë më të rëndësishëm, ai i Kupës së Botës për Klube, është duke pësuar ndryshime. Presidenti i FIFA, Gianni Infantino ka konfirmuar se FIFA ka aprovuar rritjen e numrit të skuadrave ...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube, zbuloni detajet

SuperSport - 15.03.2019

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të ...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit të Klubeve me 24 skuadra

Flaka - 15.03.2019

Këshilli Ekzekutiv i FIFA-s vendosi të zgjerojë Kupën e Botës për Klube nga shtatë në 24 skuadra. Formati i ri pritet të përfshijë tetë skuadra nga Europa.

Prapësohet ideja e Infantonos dhe Bobanit

Zeri - 15.03.2019

FIFA, e drejtuar nga presidenti i saj, Gianni Infantino dhe këshilltari i tij, Zvonimir Boban, i ka pasur dy ide për ta bërë garën në nivel reprezentacionesh dhe klubesh më interesante, shkruajnë ...

Klubet e mëdha evropiane do të bojkotojnë Botërorin

Koha.net - 15.03.2019

Klubet e mëdha evropiane të futbollit do të bojkotojnë formatin e ri të Botërorit të klubeve të propozuar nga FIFA, duke lënë planet e presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino në dyshim dhe duke ...

FIFA jep lajmin e madh, lind Kupa e Botës për klube!

BalkanWeb - 14.03.2019

Lamtumirë Botërori i Klubeve, tashmë do të kemi një kompeticion të ri, të quajtur Kupa e Botës për klube dhe njëjtë si Botërori i madh, do të zhvillohet një herë në katër vjet.

Botërori i Katarit me format ndryshe

Botasot - 15.03.2019

Shtëpia e futbollit botëror (FIFA) ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar, nga 32 në 48 kombëtare pjesëmarrëse.

Kupa e Botës për Klube me disa ndryshime thelbësore

Medial - 15.03.2019

Një nga turnetë më të rëndësishëm, ai i Kupës së Botës për Klube, është duke pësuar ndryshime. Presidenti i FIFA, Gianni Infantino ka konfirmuar se FIFA ka aprovuar rritjen e numrit të skuadrave ...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube

Albeu.com - 16.03.2019

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite, në periudhën e verës, konkretisht 17 qershor deri më 4 korrik dhe do të ...

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit të Klubeve me 24 skuadra

InfoSport - 15.03.2019

Këshilli Ekzekutiv i FIFA-s vendosi të zgjerojë Kupën e Botës për Klube nga 7, në 24 skuadra. Formati i ri pritet të përfshijë tetë skuadra nga Europa, ndërsa i njëjti do të zhvillohet çdo katër vite ...

FIFA jep lajmin e madh, lind Kupa e Botës për klube!

Medial - 14.03.2019

Lamtumirë Botërori i Klubeve, tashmë do të kemi një kompeticion të ri, të quajtur Kupa e Botës për klube dhe njëjtë si Botërori i madh, do të zhvillohet një herë në katër vjet.

​FIFA rekomandon zgjerimin e Kampionatit Botërorit të Katarit, vendoset në qershor

Almakos - 16.03.2019

Shtëpia e futbollit botëror ka rekomanduar zyrtarisht zgjerimin e Kampionatit Botëror, që do të zhvillohet në vitin 2022 në Katar. Kampionati Botëror nga 32 ekipe sa ka aktualisht do të shkojë në 48 ...

FIFA jep lajmin e madh, lind Kupa e Botës për klube!

Mapo - 14.03.2019

Lamtumirë Botërori i Klubeve, tashmë do të kemi një kompeticion të ri, të quajtur Kupa e Botës për klube dhe njëjtë si Botërori i madh, do të zhvillohet një herë në katër vjet.