TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Limaj e Shala vizitojnë “Elnor”, zotohen për mbështetje të prodhuesve vendorë

Botasot - 15.05.2019

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i ...

Limaj e Shala: Kompanitë po ia shohin hairin vendimit për ndalimin e eksportimit të drurit jashtë vendit

Gazeta Express - 15.05.2019

Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga ...

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore

Zeri - 15.05.2019

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të ...

Limaj: Masa mbrojtëse për prodhuesit vendorë do të merren në vazhdimësi

Botasot - 15.05.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se ka vizituar një kompani e cila merret me përpunimet e produktet e drurit, përcjell “Bota sot”.