TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Edhe një shtet në SHBA miraton ligjin për ndalimin e abortit

Gazeta Express - 15.05.2019

Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet.

Alabama miraton ligjin më të ashpër kundër abortit në Amerikë

VOA - 15.05.2019

Senati i Shtetit të Alabamës miratoi një projekt-ligj për ndalimin pothuajse total të aborteve të martën, duke e bërë këtë një nga ligjet me të ashpra kundër abortit në Shtetet e Bashkuara.

Edhe një shtet i ShBA-së ndalon me ligj abortin

Gazeta Express - 15.05.2019

Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës ...

Senati i Alabamës aprovon ligjin kundër abortit

BalkanWeb - 15.05.2019

Senati i Alabamës ka aprovuar ligjin më restriktiv të abortit të SHBA, duke parashikuar dënime të rënda të burgut për mjekët që e praktikojnë atë. Teksti, dërguar qeveritarit republikan Kay Ivy për ...

Alabama miraton projektligjin që ndalon abortin

Evropaelire - 15.05.2019

Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një projektligj që ndalon pothuajse të gjitha abortet. Senati i dominuar nga Republikanët miratoi projektligjin që lejon abortet vetëm në rastet kur jeta e gruas ...

Shteti amerikan miraton ligjin kundër abortit

ABC News - 15.05.2019

Në Alabama është miratuar ligji kundër abortit, sipas të cilit ai ndalohet dhe në rast përdhunimi apo incesti. I vetmi rast që lejohet është ai kur jeta e nënës është në rrezik.

Alabama ndalon abortin, mjekëve që shkelin ligjin 10 -99 vjet burgim

Koha.net - 15.05.2019

Aborti në Alabama do të quhet krim njerëzor dhe do dënohet në çdo fazë të shtatzënisë që kryhet. Senati shtetëror i Alabama-s, i kontrolluar nga republikanët ka miratuar ligjin këtë të martë, ndonëse ...

Aborti, gjithnjë e më strikt në Alabama. Ligji i ri shkakton pakënaqësi

Top Channel - 15.05.2019

Alabama po kthehet në shtetin me masat më të rrepta sa i përket abortit, teksa ka kaluar së fundi një projektligj që e bën atë të paligjshëm. Senati i këtij shteti votoi me 25 vota pro dhe 6 kundër, ...

Alabama kalon ligjin që ndalon abortin

Botasot - 15.05.2019

Ligjvënësit e Alabama kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin, i cili do të jetë ligji më i rreptë i SHBA, raporton BBC.

Edhe një shtet i ShBA-së ndalon me ligj abortin

Zeri - 15.05.2019

Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës ...

Senati i Alabama miraton ligjin kunër abortit

Albeu.com - 15.05.2019

Së fundmi falë një projektligji aborti bëhet një akt i paligjshëm në Alabama . Senati i këtij shteti votoi me 25 vota pro dhe 6kundër, duke refuzuar madje edhe rastet e përdhunimit apo inçestit.

Mes polemikave në Alabama votohet ligji që ndalon abortin

Java News - 15.05.2019

Ligjvënësit e Alabama kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin, i cili do të jetë ligji më i rreptë i SHBA.

Edhe një shtet i ShBA-së ndalon me ligj abortin

Botasot - 15.05.2019

Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës ...

Votohet ligji që ndalon abortin

Durres Lajm - 15.05.2019

Ligjvënësit e Alabamas kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin, i cili do të jetë ligji më i rreptë i SHBA.