TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ambasadori britanik hedh poshtë deklaratat e Ministrisë së Integrimit Evropian

Evropaelire - 14.08.2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O'Connell, ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ministren në detyrë të Integrimit Evropian në Qeverinë e Kosovës, ...

O’Connell reagon ashpër: Ministrja e Integrimeve ka shkruar fjalë që s’i kam thënë

Zeri - 14.08.2019

Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook. O’Connell është ankuar se gjatë takimit të sotëm me ministren Dhurata Hoxha, janë ...

O’Connell reagon ashpër: Ministria e Integrimeve ka shkruar fjalë që s’i kam thënë

Gazeta Express - 14.08.2019

Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook. O’Connell është ankuar se gjatë takimit të sotëm me ,inistren Dhurata Hoxha, janë ...

O’Connell përgënjeshtron ministren Hoxha: As që diskutuam për MSA-në

Koha.net - 14.08.2019

Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot.

Hoxha falënderon O’Connellin për përkrahjen në luftën kundër krimit, korrupsionit e nepotizmit

Telegrafi - 14.08.2019

Ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim ambasadorin në largim të Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, me të cilin diskutoi për bashkëpunimin e deritashëm duke e ...

Ambasadori britanik reagon ashpër në lidhje me formimin e qeverisë pa zgjedhje

Botasot - 14.08.2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, lidhur me deklaratën e Qunitit. Ai ka thënë se ka lexuar komente që pretendojnë se ...

Tahiri: Me punë fituam respektin e Britanisë

Lajmi.net - 14.08.2019

Ministri Tahiri ka falënderuar qeverinë britanike si dhe ambasadorin O’Conell për mbështetjen e dhënë në transformimin e sistemit të drejtësisë. “Për një kohë të shkurtë kemi arritur ta transformojmë ...

Tahiri: Kemi arritur ta transformojmë sistemin e drejtësisë – krejt kjo falë edhe ambasadës britanike

Medial - 14.08.2019

Ministri në dorëheqje i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell.

Amabsadori britanik demanton keq ministren e PDK-së

Botasot - 14.08.2019

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, i cili së shpejti do ta përfundojë mandatin në Kosovë, ka demantuar ministren e Integrimeve, Dhurata Hoxha, pas një takimi që ka pasur sot me të, ...

Tahiri takon ambasadorin O’Connell: Me punë fituam respektin e Britanisë

Telegrafi - 14.08.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell. Tahiri ka falënderuar qeverinë britanike si dhe ...

Reagon O’Connell pas takimit me ministren Hoxha: Nuk folëm për MSA-në e as për të drejtat e njeriut

Telegrafi - 14.08.2019

Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të ministres në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, e cila ka thënë se Ambasadori O’Connell, ka ...

Tahiri: Me punë fituam respektin e Britanisë

Zeri - 14.08.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruari O’Connell. Ministri Tahiri ka falënderuar qeverinë britanike si dhe ...

Kjo është kumtesa për të cilën O’Connell e demantoi keq Dhurata Hoxhën

Gazeta Express - 14.08.2019

Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Conell menjëherë pas takimit që pati me Ministren në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxhën, i ka reaguar të njejtës pasi që në komunikatën ...

Kjo është kumtesa për të cilën O’Connell e demantoi keq Dhurata Hoxhën

Botasot - 14.08.2019

Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Conell menjëherë pas takimit që pati me Ministren në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxhën, i ka reaguar të njejtës pasi që në komunikatën ...

Ambasadori britanik nxjerr gënjeshtare ministren shqiptare

Mapo - 14.08.2019

Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha.