TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mësoni si do të jetë moti për ditën e nesërme

SOT - 15.05.2019

Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit.Sipas asaj që raporton IGJEUM, reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit.

Borë në këtë vend të Kosovës, trashësia arrin deri në 15 centimetra

Botasot - 15.05.2019

Temperatura jo fort të lartë po mbizotërojnë ditëve të fundit në vendin tonë. Përveq të reshurave të shiut, këto temperatura kanë sjellur edhe reshje të borës në disa pjesë të Kosovës, shkruan ...

Skena të vërteta dimri në Serbi

Botasot - 15.05.2019

Pas një stuhie të vërtetë që përfshiu rajonin të martën mbrëma, këtë mëngjes më shumë se 10 centimetra borë u regjistruan në Zlatar të Serbisë, ndërkohë që temperatura raportohet në ketë rënë në ...

Borë në Rugovë, trashësia e saj arrin deri në 15 centimetra (Foto)

Telegrafi - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Shi, shtrëngata dhe.../ Asgjë e re nga moti edhe për ditën e sotme

Botasot - 15.05.2019

Edhe dita e sotme e mërkurë 15 maj 2019, parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve ...

Stuhi e fuqishme në shumë vende të Ballkanit

Alsat - 14.05.2019

Stuhi e fuqishme ka goditur Ballkanin. Bosnja, Kroacia dhe Serbia mbrëmë dhe në mëngjesin e sotëm janë përballur me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta.

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Gazeta Express - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Pas Bosnjës fillojnë reshjet e borës edhe në Kosovë!

Zeri - 14.05.2019

Në mediat e vendit tonë ka qarkulluar një lajm se në Bosnjë është duke renë borë njëjtë sikur se në kohën e dimrit. E njëjta gjë po ndodhë edhe në Kosovë, shkruan "Zëri.Info".

Prishtina vërshohet nga shiu

Gazeta Express - 14.05.2019

Reshjet e mëdha të shiut po e vështirësojnë lëvizjen e qytetarëve në Prishtinë Lexues të Gazetës Express kanë dërguar fotografi ku shihet se pjesë të ndryshme të qytetit janë mbushur me ujë pas ...

Në Rugovë bie borë

Koha.net - 14.05.2019

Përveç të reshurave të shiut në një pjesë të Kosovës sot ka rënë edhe borë. Gjatë ditës së sotme borë ka rënë në Rugovë, transmeton Koha.net. Kjo mësohet nga videot e publikuara në rrjetet ...

Reshje të borës në Kosovë

Gazeta Express - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Nesër priten reshje në të gjithë Shqipërinë

Albeu.com - 16.05.2019

RESHJET Nesër (e enjte dt.16) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, ...

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë

Gazeta Express - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

A do marrë sot moti kthesën e madhe? Ja si parashikohet të jetë koha gjatë gjithë ditës

SOT - 15.05.2019

Prej ditësh vendin tonë e kanë pushtuar reshjet e shiut. Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të ...

Stuhia e fuqishme godet Ballkanin, sonte priten reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta në Maqedoni

Gazeta Express - 14.05.2019

Stuhi e fuqishme ka goditur Ballkanin. Bosnja, Kroacia dhe Serbia mbrëmë dhe në mëngjesin e sotëm janë përballur me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta.

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Botasot - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Në Rugovë reshje bore

Ina - 15.05.2019

Përveç të reshurave të shiut në një pjesë të Kosovës dje ka rënë edhe borë. Gjatë ditës së sotme borë ka rënë në Rugovë, transmeton Koha.net. Kjo mësohet nga videot e publikuara në rrjetet ...

Fillon të bie edhe bora në Kosovë (Pamjet)

Botasot - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë

Zeri - 15.05.2019

Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës.

Në mbrëmje Maqedonia goditet nga një stuhi e fuqishme

Albeu.com - 14.05.2019

Stuhi e fuqishme ka goditur Ballkanin. Bosnja, Kroacia dhe Serbia mbrëmë dhe në mëngjesin e sotëm janë përballur me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe erëra të forta.

Stuhi e fuqishme dëbore godet Bosnjën në mes të majit (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Borë në mes të majit në Kosovë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, porse në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës. Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Bosnja befasohet nga bora e madhe

Zeri - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

E pabesueshme, reshje të dendura bore po bien në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 14.05.2019

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj. Të reshurat e shiut kanë pushtuar vendin që nga mëngjesi, por në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të ...

Reshje bore në Bosnje si në pikë të dimrit

Tetova Sot - 14.05.2019

Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa fshatra, e ndërkohë në disa zona ka pasur edhe reshje të borës sikur të ishte ...

Rikthehet dimri! Reshje të dendura bore po bien në Kosovë

LajmiFundit - 14.05.2019

Nderkohe qe presim te vije vera, dimri eshte rikthyer fuqishem. Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj.