TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Nuk mundet një ambasador të mbajë postin derisa flet kundër shtetit të tij”

Gazeta Express - 11.09.2019

Kandidati i AAK-së për Deputet të Kuvendit të Kosovës, Anton Berisha, ka kritikuar Sabri Kiçmarin e VV-së, i cili gjatë kohës sa ishte Ambasador i Kosovës në Austri, Australi dhe Zelandë të Re, ...

Kiçmari: Marrëveshjet Kosovë-Serbi duhet të rishikohen

Gazeta Express - 11.09.2019

Sabri Kiçmari nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se ShBA nuk kanë pasur një përfaqësues special për Ballkanin. Ai ka theksuar se Amerika tash ka Matthew Palmerin dhe beson që caktimi i një ...

Latifi – Kiçmarit të VV-së: Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

Botasot - 11.09.2019

Blerim Latifi nga PDK, gjatë diskutimit me anëtarin e Vetëvendosjes, Sabri Kiçmari, i ka thënë këtij të fundit se i është zvarritur Hashim Thaçit për ta bërë ambasador në Austri.

Debat i ashpër në emision: Nuk mundet një ambasador të mbajë postin derisa flet kundër shtetit të tij

Botasot - 12.09.2019

Kandidati i AAK-së për Deputet të Kuvendit të Kosovës, Anton Berisha, ka kritikuar Sabri Kiçmarin e VV-së, i cili gjatë kohës sa ishte Ambasador i Kosovës në Austri, Australi dhe Zelandë të Re, ...

Kiçmari: Marrëveshjet Kosovë-Serbi duhet të rishikohen

Zeri - 11.09.2019

Sabri Kiçmari nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se ShBA nuk kanë pasur një përfaqësues special për Ballkanin. Ai ka theksuar se Amerika tash ka Matthew Palmerin dhe beson që caktimi i një ...

Latifi – Kiçmarit të VV-së: Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

Lajmi.net - 11.09.2019

Ai tha se është hipokrite nga ana e z. Kiçmari ta distancojë veten nga dështimet e politikës së jashtme, duke qenë për vite me radhë përfaqësues diplomatik i saj në disa vende.

Latifi – Kiçmarit të VV-së: Iu zvarrite Thaçit për t’u bërë ambasador

Zeri - 11.09.2019

Blerim Latifi nga PDK, gjatë diskutimit me anëtarin e Vetëvendosjes, Sabri Kiçmari, i ka thënë këtij të fundit se i është zvarritur Hashim Thaçit për ta bërë ambasador në Austri.