TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nainggolan mungon kundër Juventusit

Tetova Sot - 06.12.2018

Radja Nainggolan është jashtë listës së skuadrës së Interit për Derbin e Italisë kundër Juventusit, por Sime Vrsaljko është gati Belgu u lëndua në ndeshjen kundër Tottenham në Ligën e Kampionëve dhe ...

Nainggolan mungon ndaj Juventusit

Telegrafi - 06.12.2018

Radja Nainggolan përfundimisht nuk do të bëjë pjesë në skuadrën e Interit për ndeshjen ndaj Juventusit. Belgu është lënduar në sfidën ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve dhe ishte pritur që të ...

Juventus-Inter, një duel mjaft “i nxehtë” edhe në merkato

SuperSport - 06.12.2018

Interi do të udhëtojë në Torino, ku nesër në mbrëmje do të përballet me Juventusin në atë që njihet si derbi i Italisë, me dy prej skuadrave që i kanë dhënë tonin Serisë A.

Vetëm Interi mund ta sfidojë dominimin e Juventusit, thotë Djorkaeff

Telegrafi - 06.12.2018

Në prag të derbit të radhës të Italisë mes Juventusit dhe Interit është ish-mesfushori Nerazzur, Youri Djorkaeff, ai që beson se vetëm Nerazzurët mund të sfidojnë hegjemoninë e Juventusit në Serie A.

Bentancur në dyshim për Interin

Telegrafi - 06.12.2018

Juventusi mund të jetë pa shërbimet e Rodrigo Bentancur për derbin e Italisë ndaj Interit. Uruguaiani po vuna nga një problem në shpinë dhe është në dyshim të madh për duelin.

Allegri: Ndeshja me Young Boys, më e rëndësishme se ajo me Interin

Tetova Sot - 06.12.2018

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është i vetëdijshëm që Interi është rival i skuadrës së tij për titullin e Serisë A, mirëpo beson se ndeshja e javës së ardhshme kundër Young Boys, në ...

Allegri: Gara për titullin e Serie A-së është ende e hapur

Tetova Sot - 06.12.2018

Trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri ka insistuar duke thënë se gara për titull ende nuk ka përfunduar në Serie A. Juventusi nesër e pret në shtëpi Interin në kuadër të xhiros së 15-të në Serie ...

Trajneri i Interit deklarohet para derbit me Juventusin

Lajmi.net - 06.12.2018

Luciano Spalletti ka thënë se është në duart e Interit për të ngushtuar diferencën e pikëve me Juventusin. Të premten me fillim nga ora 20:30, Juventus në ‘Allianz Arena’ pret Interin për të ...

Allegri: Interi rival shumë i fortë, ja dilemat që kam për formacionin!

SuperSport - 06.12.2018

A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për ...

Spalletti: Ndaj Juves për të fituar, Naiggolan…

SuperSport - 06.12.2018

Luciano Spalletti nuk i trembet Juventusit. Edhe pse e pranoi se bardhezinjtë janë skuadra më e fortë në Itali, trajneri i zikaltërve në konferencën për shtyp theksoi se Interi do të shkojë në Torino ...

Spalletti pranon supremacinë e Juventusit: Ja ku dallon nga ekipet e tjera

Botasot - 06.12.2018

Transferta e tretë radhazi për Interin. Pas disfatës në “Wembley” me Tottenham dhe barazimit në “Olimpico” me Romën, zikaltrit do të udhëtojnë drejt Torinos.

Spalletti: Nuk ka mbaruar ende, nga ndeshje me Juventusin fillon përmbysja

Telegrafi - 06.12.2018

Luciano Spalletti beson se fati i Interit është në duart e vetë skuadrës, ndërsa skuadra e tij luan për fitore në çdo ndeshje, edhe në ndeshjen Derby d’Italia.

Allegri: Gara për titull nuk mbyllet as pas ndeshjes me Interin, do të jetë një ndeshje emocionale, teknike dhe taktike

Telegrafi - 06.12.2018

Trajneri i Juventusit, Max Allegri, ka thënë se gara për titull të Serie A nuk ka përfunduar dhe nuk përfundon as pas ndeshjes të së premtes kundër Interit.

Allegri: Interi është një kundërshtar i fortë, Juve se ka vrarë kampionatin

Gazeta Tema - 06.12.2018

Në prag të derbit italian, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri përpiqet të zvogëlojë rëndësinë e kësaj përplasje. “Ato janë dy ekipe që së bashku me Milanin kanë bërë historinë e futbollit ...

Frikësohet

Botasot - 06.12.2018

Trajneri Juventus-it, Max Allegri insiston se kampionati italian nuk ka mbaruar ende, duke shprehur shenja frike ndaj rivalit me të cilin do të përballen të premten, Inter-it.

Allegri me deklaratë të madhe para ndeshjes me Interin

Lajmi.net - 06.12.2018

Maxi Allegri ka folur para ndeshjes me Interin. Juventus do të përballet nesër (e premte) me Interin në javën e 15-të në Serie A. Maxi Allegri ka thënë se do të jetë një ndeshje e bukur, por që gara ...

Para ndeshjes me Interin, ylli i madh rikthehet te Juventusi

Lajmi.net - 06.12.2018

Juventus ka marr një lajm fantastik. Emre Can është rikthyer te Juventus, pas më shumë se pesë jave jashtë fushës. Emre Can i ishte nënshtruar një operacioni muajin e kaluar, mirëpo ai është i ...

Alegri: Interi, rival shumë i fortë

InfoSport - 06.12.2018

A mund të jetë sfida e kampionatit Juventus-Inter më pak e rëndësishme nga ajo e Young Boys-Juventus? Përgjigja pohuese vjen nga tekniku i bardhezinjve Massimiliano Allegri, i cili në konferencën për ...

Spalletti nuk i trembet Juventusit

Botasot - 06.12.2018

Luciano Spalletti nuk i trembet Juventusit. Edhe pse e pranoi se bardhezinjtë janë skuadra më e fortë në Itali, trajneri i zikaltërve në konferencën për shtyp theksoi se Interi do të shkojë në Torino ...

Allegri me deklaratë të madhe para ndeshjes me Interin

Botasot - 06.12.2018

Maxi Allegri ka folur para ndeshjes me Interin. Juventus do të përballet nesër (e premte) me Interin në javën e 15-të në Serie A. Maxi Allegri ka thënë se do të jetë një ndeshje e bukur, por që gara ...

Juventus-Inter, aty ku rivaliteti nuk ka fund!

SuperSport - 05.12.2018

Inter-Juventus ose më saktë derbi i Italisë. Ajo që njihet si një prej sfidave më të rëndësishme në kampionatin italian, por dhe në mbarë Europën, do të tërheqë vëmëndjen e të gjithë botës të premten ...

Allegri: Ronaldo e do një Top të Artë me Juventusin, ndeshja me Interin e madhe

Telegrafi - 04.12.2018

Max Allegri e sheh ndeshjen ndaj Interit si shumë të vështirë, ndërsa Cristiano Ronaldon të motivuar për ta fituar ‘Topin e Artë’ me Juventusin. Trajneri më i mirë në Itali për sezonin që lamë pas ka ...

“Ronaldo nuk është lojtari i vetëm i rrezikshëm i Juventusit”

Tetova Sot - 04.12.2018

Mbrojtësi i Interi, Milan Skriniar ka thënë që Cristiano Ronaldo nuk do të jetë i vetmi lojtar që ata duhet të kenë kujdes në ndeshjen kundër Juventusit Juve për momentin është në vendin e parë në ...