TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Equus”/ Shfaqja nudo në TK, Zarka: Njeriu nuk mund të jetë i lirë me rroba

BalkanWeb - 20.03.2017

NGA: ANXHELA DEVOLE “Equus”, një krijim i dramaturgut britanik Peter Shaffer, që prej më shumë se katër dekadash është vënë në skenat më të njohura të teatrove të Europës dhe Shteteve të Bashkuara të ...

S’ka më tabu/ Boshnjaku nxjerr lakuriq në skenë aktorin shqiptar

BalkanWeb - 20.03.2017

Dino Mustafiq, regjisori boshnjak me famë ndërkombëtare ka sjellë në skenën e Teatrit Kombëtar shfaqjen “Equus” me të cilën ka thyer çdo tabu. Themi këtë pasi për herë të parë në skenën e teatrit një ...

Teatri Kombëtar, aktori zhvishet lakuriq në skenë (Foto)

Lajm - 20.03.2017

Dino Mustafiq, regjisori boshnjak me famë ndërkombëtare ka sjellë në skenën e Teatrit Kombëtar shfaqjen “Equus” me të cilën ka thyer çdo ...

Aktori del nudo për herë të parë në skenën e Teatrit Kombëtar… (Foto)

Durres Lajm - 20.03.2017

Dikur është prezantuar si këngëtar, e ndërsa sot ai është aktori kryesor i shfaqjes “Equus”. Igli Zarka ka qenë konkurrent në “X-Factor” dhe më pas vazhdoi studimet për aktrim.