TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Wenger te Bayern Munich? Francezi zbulon tratativat

Mapo - 08.11.2019

Arsene Wenger nuk do të jetë trajneri i ri i Bayern Munich. Të paktën këtë ka lënë të kuptohet vetë francezi, i cili në një deklaratë për “Bild” ka mohuar të ketë pasur tratativa me drejtuesit e ...

Wenger tregon “bisedimet” me Bayernin: As vetë nuk e di nëse do të kthehem

SuperSport - 08.11.2019

Arsene Wenger është përmendur shpesh në ditën e fundit si pasuesi i mundshëm i Niko Kovacit në stolin e Bayernit të Mynihut, pasi kroati e mbylli aventurën e tij me bavarezët një javë më parë për ...

Formacioni më i shtrenjtë i Bundesligës, dominim absolut i Bayernit

Gazeta Express - 08.11.2019

Bundesliga është njëri nga pesë kampionatet e futbollit më të fortë në Europë. Kuptohet, në Gjermani dominon Bayern Munich, në tërësi. Ndonjëherë ka ndodhur që Borussia Dortmund apo ndonjë tjetër t’i ...

Bayern refuzon Wenger, zbulohet trajneri i ri, deri në fund të sezonit!

BalkanWeb - 08.11.2019

Nuk do të jetë Arsene Wenger zëvendësuesi i Niko Kovac në stolin e Bayern Munich. Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, francezi kishte telefonuar Karl-Heinz Rummenigge duke iu ofruar por shefi ...

Gjiganti evropian e refuzon Arsene Wengerin

Zeri - 08.11.2019

Bayern Munich ka hequr një emër tjetër nga lista e tyre e zëvendësimeve të mundshme për Niko Kovac. Arsene Wenger raportohet se ka kontaktuar me gjigantët gjermanë pa menaxher për të shprehur, ku vet ...

Tre trajnerët që mund të marrin drejtimin e Bayern Munich

Lajmi.net - 08.11.2019

‘Bild’ të enjten në mbrëmje ka raportuar se Bayern Munich kanë refuzuar Arsene Wenger, me këtë të fundit që i është vetëofruar kampionëve të Bundesligës.

Bild përgënjeshtron veten, Bayern i thotë jo Wenger-it!

SuperSport - 07.11.2019

Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit 70-vjeçar do t’i pëlqente të ulej në stolin e kampionëve të Gjermanisë ka ardhur ...

Allegri mbetet favorit për postin e trajnerit te Bayerni

Koha.net - 07.11.2019

Massimiliano Allegri mbetet favorit për të marrë postin e kryetrajnerit te Bayerni. Sipas “Bild”, klubi bavarez ka refuzuar mundësinë që Arsene Wenger të jetë trajner i kampionit.

Bayern Munich i thotë ‘JO’ Arsene Wengerit

Lajmi.net - 07.11.2019

Gjigantët e Bundesligës janë në kërkim të një trajneri të ri, pas shkarkimit të Niko Kovac, që u poshtërua me një humbje 5:1 nga Eintracht Frankfurt. Sipas një botimi ekskluziv të BILD, Wenger e ka ...

Bayern e kërkon, reagon trajneri legjendar

Albeu.com - 07.11.2019

Pankina e Bayern Munich është e lirë që prej largimit të Niko Kovac. Tekniku gjerman nuk mori maksimumin nga skuadra dhe gjithçka u këput pas humbjes, 5-1 ndaj Eintracht Frankfurt në kampionat.

Formacioni i Wengerit si trajner i Bayernit – tri transferime të reja nga francezi

Telegrafi - 07.11.2019

Arsene Wenger është emri më i përfolur për të marr drejtimin e klubit gjerman, Bayern Munich. Bavarezët shkarkuan para disa ditësh trajnerin kroat, Niko Kovac, shkaku i rezultateve jo të mira.

Wenger e pranon: Nuk mund të refuzoj dot bisedimet me Bayern-in!

Tetova Sot - 07.11.2019

Zyrtarizimi është vetëm çështje orësh pasi Arsene Wenger do të marrë drejtimin e Bayern Munich. Tekniku francez nuk ka mohuar pëlqimin e tij për klubin bavarez madje ai thotë se nuk mund të refuzojë ...

Wenger: Nuk kam folur me Bayernin

Lajmi.net - 07.11.2019

Por ish-trajneri i Arsenalit e la mundësinë e hapur për të qenë në stolin e ‘Bavarezëve’. Kampionët gjermanë janë në kërkim të një menaxheri të ri pasi shkarkuan Niko Kovac të dielën, pas një ...

Kush do të jetë pasuesi i Niko Kovac? “Bild” zbulon trajneri e ri të Bayern Munich

BalkanWeb - 07.11.2019

Me apo pa trajner, Bayern Munich di të jetë fitues në Champions, thyen pastër 2-0 Olympiacos duke siguruar një biletë për në fazën tjetër. Hansi Flick nuk dëshiron të flas as për të shkuarën e as për ...

Wenger-Bayern Munchen, avancojnë negociatat

Albeu.com - 07.11.2019

Bayern Munich është vendosur të bëjë një ofertë konkrete për trajnerin , Arsene Wenger . Pas largimit të Niko Kovac, tabloidi britanik "The SUN" shkruan se Wenger është kandidati favorit për të marrë ...

“Bild” e bën të kryer: Wenger, trajneri i ri i Bayernit!

SuperSport - 07.11.2019

Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayernit të Mynihut. Kështu raporton prestigjiozja gjermane Bild, që e bën thuajse të sigurt këtë lëvizje, e cila pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim.

Bayern Munich do të bëjë ofertë për Wengerin

Telegrafi - 07.11.2019

Klubi i madh gjerman, Bayern Munichu është vendosur të bëjë një ofertë kontrate për trajnerin francez, Arsene Wenger. Bavarezët kanë vendosur të shkarkojnë trajnerin kroat, Niko Kovac, shkaku i ...

Formacionet zyrtare: Bayern – Olympiacos

Lajmi.net - 06.11.2019

‘Bavarezët’ këtë ndeshje do të drejtohen nga Flick, pas shkarkimit të trajnerit Kovac. Ekipi gjerman është bindshëm në vendin e parë me 9 pikë, pesë më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Tottenham.

Wenger i etur për t’u rikthyer në rolin e trajnerit, kjo është përgjigja e tij për stolin e Bayernit

Botasot - 06.11.2019

Arsene Wenger është i dashuruar me futbollin. Për 36 vite me radhë ka bërë detyrën e trajnerin, pjesën më të madhe të kohës te Arsenali, por nga vera e 2018-ës, po qëndron pushim.

Bayerni e mund Olympiacosin, e kalon fazën e grupeve para kohe

Gazeta Express - 06.11.2019

Bayern Munich e ka vazhduar ecurinë e përkryer në Grupin B në Ligën e Kampionëve, duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt pasi e mundi 2:0 Oympiacosin në atë që ishte fitorja e ...

Zhbllokohet sfida, Bayern në avantazh (VIDEO)

Albeu.com - 06.11.2019

Bayern Munich më në fund ka zhbllokuar shifrat ndaj Olympiacos. Është Lewandowski i cili tundi rrjetën në minutën e 69. ...

Zyrtare: Dy skuadra e sigurojnë kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve

Zeri - 06.11.2019

Bayern Munich e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Skuadra bavareze ia doli që sonte ta mposhtë Olympiacosin me rezultat 2:0 me golat e Robert Lewandowskit ...

Bayerni kalon fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve – mposht Olympiacosin

Telegrafi - 06.11.2019

Bayern Munichu ka arritur t’i marrë tri pikë shumë të vështira ndaj Olympiacosit në kuadër të Ligës së Kampionëve, pasi ndeshja përfundoi 2-0. Bavarezët e filluan takimin shumë mirë, duke krijuar ...

VIDEO/ Juventus fiton në minutat e fundit, kualifikohet Bayerni

Mapo - 06.11.2019

Bayern Munich ka marrë një fitore komode në shtëpi, 2-0 përballë Olympiacos, me gjermanët që bëhen ekipi i parë që kualifikohet në raundin e 1/16-ave të UEFA Champions League.

Shkëlqen Lewandowski: Bayern Munich 2-0 Olympiacos, notat e lojtarëve

Telegrafi - 06.11.2019

Bayern Munich e ka kaluar fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, pas fitores 2-0 ndaj Olympiacosit. Skuadra gjerman i shënoi dy golat në këtë takim në pjesën e dytë me anë të Robert Lewandowskit ...

Formacionet zyrtare, Bayern Munich – Olympiacos

Telegrafi - 06.11.2019

Bayern Munich do ta kërkojë kualifikimin në fazën e eliminim direkt ndaj Olympiacosit. Bavarezët kanë tri fitore në po aq ndeshje, dhe një tjetër triumf do tua siguronte kalimin tutje.

Bayern Munich e pret Olympiacosin në ndeshjen e parë pas shkarkimit të Kovacit

Gazeta Express - 06.11.2019

Bayern Munich është nikoqir i Olympiacosit sonte në Munih, në ndeshjen e parë pas shkarkimit të trajnerit Niko Kovac. Bayerni, që do të udhëhiqet nga Hansi Flick – i cili ishte numri dy i Kovacit – ...

Bayern Munich "fuqizon" pankinën, sonte përkrah Flick ulet edhe një kampion bote!

Botasot - 06.11.2019

Pas shkarkimit të Niko Kovac nga pankina e Bayern Munich dhe në pritje për të gjetur pasuesin e kroatit. Ndeshja e sotme ndaj Olympiacos, tepër e rëndësishme për fatin e grupit në Champions League, ...

Bayerni mposht Olympiacosin në ndeshjen e parë pas largimit të Kovaçit

Koha.net - 06.11.2019

Në ndeshjen e parë pas largimit të trajnerit Niko Kovaç, Bayern Munichu ka fituar 2 me 0 ndaj Olympiacosit në xhiron e katërt të Grupit B në Ligën e Kampionëve.

Mourinho i gatshëm për stolin e Bayernit

Botasot - 06.11.2019

Trajneri Jose Mourinho, është gati për t’u bërë trajner i Bayern Munich. Sipas disa mediave gjermane, Mourinho do të pranojë stolin e “bavarezëve”, sapo t’i ofrohet.

Me në fund shënon Bayerni

Gazeta Express - 06.11.2019

Pas disa minutave presion Bayern Munchen ka shënuar golin e parë kundër Olympiakos Ishte Robert Leëandoëski që shënoi gol në minutën e 69-të. Kujtojmë se Bayern ka fituar edhe ndeshjen e kaluar ...

Bayern e Juventus sigurojnë kualifikimin për në fazën e 1/8-ave

Gazeta Tema - 06.11.2019

Ndonëse pa trajner, pas shkarkimit të Niko Kovac, Bayerni i Mynihut triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj grekëve të Olympiacosit dhe mori fitoren e katërt në po kaq ndeshje të fazës së grupeve të ...

Bayern e Juventus sigurojnë matematikisht kualifikimin për në fazën e 1/8-ave

SuperSport - 06.11.2019

Ndonëse pa trajner, pas shkarkimit të Niko Kovac, Bayerni i Mynihut triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj grekëve të Olympiacosit dhe mori fitoren e katërt në po kaq ndeshje të fazës së grupeve të ...

Bayerni s’njeh kundërshtar, kalon fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve

SOT - 06.11.2019

Bayern Munich ka marrë një fitore komode në shtëpi, 2-0 përballë Olympiacos, me gjermanët që bëhen ekipi i parë që kualifikohet në raundin e 1/16-ave të UEFA Champions League.

Bayern e Juventus sigurojnë matematikisht kualifikimin për në fazën e 1/8-ave (VIDEO)

Tetova Sot - 06.11.2019

Ndonëse pa trajner, pas shkarkimit të Niko Kovac, Bayerni i Mynihut triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj grekëve të Olympiacosit dhe mori fitoren e katërt në po kaq ndeshje të fazës së grupeve të ...

Merr fund dilema, ky është trajneri i ri i Bayern Munchen

Java News - 07.11.2019

Prej ditësh po aludohet rreth pasuesit të Nico Kovac në stolin e Bayern Munchen. Emrat më të lakuar për të zëvendësuar trajnerin kroat janë Jose Mourinho, Massimiliano Allegri dhe Arsene Wenger.

'Bild' e bën të kryer punën e trajnerit të Bayernit

Botasot - 07.11.2019

Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayernit të Mynihut. Kështu raporton prestigjiozja gjermane Bild, që e bën thuajse të sigurt këtë lëvizje, e cila pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim.

Bild: Bayern ka zgjedhur Wenger

Top Channel - 07.11.2019

Sipas prestigjiozes gjermane “Blind” Arsene Wenger do të jetë trajneri i ri i Bayern Munich. 70-vjeçari francez aktualisht është duke punuar në Katar, në kanalin TV beIN Sports, si ekspert i ...

Bayern Munich i thotë ‘JO’ Arsene Wengerit

Flaka - 07.11.2019

Bayern Munich raportohet se ka hequr dorë nga mundësia për të nënshkruar me Arsene Wenger. Gjigantët e Bundesligës janë në kërkim të një trajneri të ri, pas shkarkimit të Niko Kovac, që u poshtërua ...

Bild përgënjeshtron veten, Bayern i thotë jo Wenger-it!

Top Channel - 07.11.2019

Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit 70-vjeçar do t’i pëlqente të ulej në stolin e kampionëve të Gjermanisë ka ardhur ...

Bayern i thotë jo Wengerit!

Gazeta Express - 07.11.2019

Arsene Wenge është përjashtuar si mundësi për të marrë drejtimin e Bayern Munich Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit ...

Bild përgënjeshtron veten, Bayern i thotë jo Wenger-it!

Ina - 08.11.2019

Pas fjalëve të Arsene Wenger se nuk është kontaktuar në asnjë moment nga drejtuesit e Bayern Munich edhe pse francezit 70-vjeçar do t’i pëlqente të ulej në stolin e kampionëve të Gjermanisë ka ardhur ...

Tre trajnerët që mund të marrin drejtimin e Bayern Munich

Ina - 08.11.2019

‘Bild’ të enjten në mbrëmje ka raportuar se Bayern Munich kanë refuzuar Arsene Wenger, me këtë të fundit që i është vetëofruar kampionëve të Bundesligës.

Formacioni më i shtrenjtë i Bundesligës, dominim absolut i Bayernit

Zhurnal - 08.11.2019

Bundesliga është njëri nga pesë kampionatet e futbollit më të fortë në Europë. Kuptohet, në Gjermani dominon Bayern Munich, në tërësi. Ndonjëherë ka ndodhur që Borussia Dortmund apo ndonjë tjetër t’i ...