TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ferrari, pilotët e vet bëjnë “paqe”, Leclerc dhe Vettel sqarohen: Ishin disa keqkuptime

RTSH - 10.10.2019

Ferrari vjen në Suzuka, aty ku skuadra e Maranellos nuk fiton nga 2004 e largët me Michael Schumacher, në një circuit që në garat e fundit, pilotët e vet kanë grumbulluar vetëm thërrime.

F1, Ferrari: Leclerc pranon se kishin keqkuptime me Vettel, situata tashmë e përmirësuar

Lajmi.net - 10.10.2019

Kohët e fundit, Ferrari ka pasur një periudhë mjaft të mirë, ku vjen pas 4 pole position dhe tri sukseseve. Por, duket se pilotët e kësaj skuadre, Leclerc e Vettel, kanë kaluar në disa mospajtime me ...

Ferrari dhe argumentet e së ardhmes, Binotto: Dy pilotët aktualë, kombinimi perfekt për të fituar

RTSH - 09.10.2019

Ferrari është ekipi që po merr iniciativën gjatë fundjavave, me strategji fituese, të cilat jo gjithmonë funksionojnë mirë, e me dy pilotë që parakalojnë njëri-tjetrin me ose pa dëshirë.