TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qeveria do të diskutojë për taksën me Serbinë

Lajmi.net - 11.01.2019

Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë. Megjithatë u vendos që të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme.

Haradinaj: Nuk i nënshtrohemi Brukselit dhe Serbisë për heqjen e taksës

Botasot - 11.01.2019

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi.

Ministri i PDK-së kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën

Koha.net - 11.01.2019

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që ...

Abdullahu tregon arsyen pse Haradinaj do të mund ta tërhiqte taksën

Botasot - 11.01.2019

Reagimet për taksën e vendosur nga Qeveria e Kosovës për produktet nga Serbia dhe Bosnja po vazhdojnë ende. BE dhe Serbia insistojnë se taksa duhet të hiqet, derisa edhe presidenti Hashim Thaçi ka të ...

Abazi: Thaçi e Veseli kërkuan heqjen e taksës, ja kush e dha idenë për bojkot të produkteve serbe

Botasot - 11.01.2019

Që kur Qeveria e Kosovës vendosi taksë ndaj produkteve të Serbisë dhe atyre të Bosnjës, kishte reagime të shumta dhe vazhdon të ketë. Bashkimi Evropian e Serbia kërkuan që ajo të hiqet, por që ...

Qeveria i kundërpërgjigjet Thaçit e Veselit: Taksën e vendosëm ne

Botasot - 11.01.2019

“Ideja fillestare për taksen dhe bojkotimin e produkteve serbe është e LVV-së dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile dhe është e vendosur ligjërisht nga qeveria e Kosovës.

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja

Lajmi.net - 10.01.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë.

Qeveria do të diskutojë për taksën me Serbinë

Lajm - 11.01.2019

Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë. Megjithatë u vendos që të shtyhet për në mbledhjen e ardhshme ...

Haradinaj: Nuk do ta heqim taksën ndaj Serbisë

Koha.net - 11.01.2019

Pas mbledhjes së parë për këtë vit të Qeverisë, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se derisa nuk ka njohje nga Serbia, taksa 100 përqind do të jetë në fuqi, raporton KTV.

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja (Video)

Telegrafi - 10.01.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë.

Taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk duhet të largohet pavarësisht presioneve të BE-së

Telegrafi - 10.01.2019

Vendosja e taksës prej 100 për qind nga Qeveria e Kosovë për mallrat që importohen nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina para më shumë se një muaji ka dhënë efektet e veta.

Haradinaj: Taksa ka shkaktuar çrregullime, s’kemi qenë të pavetëdijshëm për vendosjes e saj

Medial - 10.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një takim me bordin e Odës Ekonomike Amerikane ka folur rreth taksës 100% të vendosur nga Qeveria për shtetin serb, raporton Ekonomia Online.

LVV-ja kërkon vendosmëri rreth taksës

Zeri - 10.01.2019

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, i marrë gjatë muajit nëntor të vitit të shkuar, për vënien e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe ka përplasur presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe ...

Moskoordinimi i Thaçit e Haradinajt rreth taksës

Gazeta Express - 10.01.2019

Vendimi i Qeverisë së Kosovës, i marrë gjatë muajit nëntor të vitit të shkuar, për vënien e taksës 100 për qind ndaj produkteve serbe ka përplasur presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe ...

Qeveria e Kosovës nuk ndryshon qëndrim për taksën ndaj Serbisë

Lajmi.net - 09.01.2019

Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn sot tha se është duke pritur përgjigje nga Kosova lidhur me taksën për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e ...

Hahn po pret përgjigje nga Haradinaj për të negociuar për taksën

Lajmi.net - 09.01.2019

Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn, shpreson se gjatë këtyre ditëve do të marrë një përgjigje nga Kosova, lidhur me taksën për produktet që importohen nga ...

Edhe Hahn nuk ndalet, kërkon të hiqet taksa ndaj Serbisë

Albeu.com - 09.01.2019

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn , ka thënë sot se është duke pritur një përgjigje nga Prishtina për kërkesën e tij rreth heqjes së taksës ndaj produkteve me origjinë nga Serbia.

Në Serbi s’kanë dilema, Thaçi dhe Haradinaj janë bashkë për taksën 100%

Botasot - 09.01.2019

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka thënë se premtimi i mëhershëm i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi se do ta ndryshojë kursin sa i përket taksës, paraqet trillim.

Isufi: Duhet të shtohen masat ndaj shtetit serb

Botasot - 09.01.2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ditë më parë ka deklaruar për Uashington Post se “Kosova është gati të shqyrtojë heqjen e taksës për produktet serbe” edhe përkundër vendimit të qeverisë dhe ...

Hahn po pret përgjigje nga Kosova për taksën ndaj mallrave serbe

Telegrafi - 09.01.2019

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, shpreson që gjatë këtyre ditëve do të vijë një përgjigje nga Qeveria e Kosovës lidhur me taksën e vendosur ndaj mallrave që importohen nga Serbia dhe ...

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Telegrafi - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh z⌂vendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. “Serbia ka bërë përpjekje dhe aksion ndaj Kosovës.

Heqja e taksës ndaj Serbisë, pajtim i Kosovës me planin Thaçi-Vuçiq për ndarjen e Kosovës

Botasot - 10.01.2019

Në anën tjetër, politologu Faik Krasniqi, ka thënë se Presidenti Thaçi nuk është ai që vendos dhe as heq taksa, por vendosja e taksave bëhet nga Qeveria.

Hahni pret që këtyre ditëve të hiqet taksa ndaj mallrave serbe

Koha.net - 09.01.2019

Komisionari evropian për Zgjerim dhe Politika Fqinjësore, Johannes Hahn, ka thënë se shpreson që këtyre ditëve do të arrihet marrëveshja me Kosovën për taksën ndaj mallrave serbe dhe të Bosnjës.

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Gazeta Express - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh z⌂vendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër ...

Hahn provon të bëjë presion ndaj Kosovës: Hiqeni taksën

Gazeta Express - 09.01.2019

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë sot se është duke pritur një përgjigje nga Prishtina për kërkesën e tij rreth heqjes së taksës ndaj produkteve me origjinë nga ...

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja (Video)

Lajm - 10.01.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë.

Haradinaj: Taksa ka shkaktuar çrregullime, s’kemi qenë të pavetëdijshëm për vendosjen e saj

Lajmi.net - 10.01.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një takim me bordin e Odës Ekonomike Amerikane ka folur rreth taksës 100% të vendosur nga Qeveria për shtetin serb.

Taksa ndaj Serbisë ‘përplasë’ Thaҫin me Haradinajn

Alsat - 10.01.2019

Në nëntorin e vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës vendosi taksën prej 100% për produktet serbe. E ky vendim ka përplasur presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe kryeministrin Ramush Haradinajn.

Qeveria e Kosovës nuk ndryshon qëndrim për taksën ndaj Serbisë

Lajm - 09.01.2019

Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn sot tha se është duke pritur përgjigje nga Kosova lidhur me taksën për produktet që importohen nga Serbia dhe Bosnja e ...

Hahn po pret përgjigje nga Haradinaj për të negociuar për taksën

Zeri - 09.01.2019

Komisioneri për Zgjerim dhe Politika të Jashtme Fqinjësore, Johannes Hahn, shpreson se gjatë këtyre ditëve do të marrë një përgjigje nga Kosova, lidhur me taksën për produktet që importohen nga ...

Hahn provon të bëjë presion ndaj Kosovës: Hiqeni taksën

Botasot - 09.01.2019

Komisioneri evropian për Zgjerim, Johanes Hahn, ka thënë sot se është duke pritur një përgjigje nga Prishtina për kërkesën e tij rreth heqjes së taksës ndaj produkteve me origjinë nga Serbia.

Hahn po pret përgjigje nga Kosova për taksën ndaj mallrave serbe

Almakos - 09.01.2019

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, shpreson që gjatë këtyre ditëve do të vijë një përgjigje nga Qeveria e Kosovës lidhur me taksën e vendosur ndaj mallrave që importohen nga Serbia dhe ...

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Almakos - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh z⌂vendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. “Serbia ka bërë përpjekje dhe aksion ndaj Kosovës.

Këshilltari i Haradinajt: Thaçi nuk ka kërkuar anulimin e taksës, kemi presione serioze nga BE-ja (Video)

Almakos - 10.01.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë.

Taksa ndaj Serbisë ‘përplasë’ Thaҫin me Haradinajn

Lajm - 10.01.2019

Në nëntorin e vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës vendosi taksën prej 100% për produktet serbe. E ky vendim ka përplasur presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe kryeministrin Ramush Haradinajn.

Taksa ndaj mallrave serbe, Hahn: Presim përgjigje nga Kosova!

BalkanWeb - 09.01.2019

Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, shpreson që gjatë këtyre ditëve Qeveria e Kosovës të përgjigjet lidhur me taksën e vendosur ndaj mallrave që importohen nga Serbia dhe Bosnja e ...

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Zeri - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh zëvendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. LEXO EDHE: Hoxhaj: Në bisedime shkojmë për ulësen ...

A ka kërkuar Thaçi anulimin e taksës ndaj Serbisë, flet këshilltari i Haradinajt

Zeri - 10.01.2019

Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Selim Selimi, ka thënë se presioni kryesor për heqjen e taksës po bëhet nga Bashkimi Evropian dhe partnerët tjerë.

Jo Haradinaj, zbulohet kush “vendosi” taksën ndaj Serbisë

Lajm - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëherësh nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut.

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Botasot - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh zevendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. “Serbia ka bërë përpjekje dhe aksion ndaj Kosovës.

Jo Haradinaj, zbulohet kush “vendosi” taksën ndaj Serbisë

BalkanWeb - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëherësh nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Java News - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh z⌂vendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut.“Serbia ka bërë përpjekje dhe aksion ndaj Kosovës.

Hoxhaj: Taksa ndaj Serbisë, ishte ide e imja dhe e Kadri Veselit

Lajmi.net - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherësh nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. “Serbia ka bërë përpjekjet dhe aksion ndaj Kosovës.

Hoxhaj: Ideja për taksën ishte e imja

Tetova Sot - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh zevendëskryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut. “Serbia ka bërë përpjekje dhe aksion ndaj Kosovës.

As Haradinaj as Thaçi, zbulohet kush është zyrtari që i “vendosi” taksën Serbisë

SOT - 09.01.2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëherësh nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, tha se taksa nuk ka qenë kundër dialogut.