TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LDK: Anulimi i vizitës së gjeneralit amerikan, shqetësues dhe alarmues

Zeri - 12.02.2019

Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e gjeneralit Timothy Orr për festën e Pavarësisë është anuluar për shkak të mospezullimit të taksës për ...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Alsat - 12.02.2019

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Ioëas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj Serbisë.

Ushtria, përkrahja dhe 'goditja' amerikane

Zeri - 12.02.2019

Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e gjeneralit Timothy Orr për festën e Pavarësisë është anuluar për shkak të mospezullimit të taksës për ...

Gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Gazeta Express - 12.02.2019

Komandanti i Gardës Kombëtare të Shtetit Amerikan të Iowas ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të refuzimit të kryeministrit Ramush Haradinaj që të anulojë taksën ndaj ...

Një gjeneral i SHBA-së anulon vizitën në Kosovë-shkak taksa ndaj Serbisë

DW - 11.02.2019

Gjenerali amerikan i gardës kombëtare të Iowas, Timothy Orr, anuloi një vizitë që e kishte paraparë ta bëjë në Kosovë shkak të refuzimit qeverisë së Kosovës për heqjen e taksës ndaj Serbisë.

Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”

Top Channel - 11.02.2019

Vizita në Kosovë e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr, është anuluar për shkak të tarifës së vendosur nga ekzekutivi kosovar ndaj prodhimeve serbe, si dhe refuzimit të ...

Taksa rrezikon t’i bllokojë “Humvee”-të për ushtrinë

Botasot - 11.02.2019

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt ...

Haradinaj "nuk ka informata" për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

Evropaelire - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë "informatë zyrtare" rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë.

“Haradinaj nuk guxon ta rrezikojë apo dëmtojë përkrahjen e Ushtrisë Amerikane për Ushtrinë e Kosovës”

Botasot - 11.02.2019

“Haradinaj le të jep dorëheqje dhe elektorati do të tregojë se si e vlerëson kryeneçësinë e tij” Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit amerikan të Gardës Nacionale të ...

Hapat e reja dhe të qarta të SHBA-ve rreth mosheqjes së taksave

Kosova Live - 11.02.2019

Pasi Ambasada Amerikane në Prishtinë ia refuzoi vizën kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të marrë pjesë në Lutjen e Mëngjesit, që tradiconalisht e organizon presidenti i Shteteve të ...

Haradinaj “s’e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën”, thotë taksa mbetet

Koha.net - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit. Tha se temë e diskutimit ka qenë vetëm platforma e dialogut.

Anulohet vizita e gjeneralit amerikan në Kosovë për shkak të tarifave

VOA - 11.02.2019

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për ...

Dokument: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës ndaj Serbisë

Gazeta Express - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të ...

Ambasada e SHBA-së konfirmon anulimin e vizitës së gjeneralit amerikan

Koha.net - 11.02.2019

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar anulimin e vizitës në Kosovë të komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralit Timothy Orr. Arzen Randobrava, zëdhënës i ambasadës së SHBA-së në ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Durres Lajm - 11.02.2019

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.

Gjenerali i FSK-së e njofton Thaçin pse gjenerali amerikan e anuloi vizitën në Kosovë

Botasot - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të ...

Për shkak të taksës, SHBA ‘godet’ ushtrinë

Lajmi.net - 12.02.2019

Këmbëngulësia e Qeverisë së Kosovës për të mos e pezulluar taksën, po i kushton ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e ...

Shkaku i takës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Lajmi.net - 10.02.2019

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjenerali major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana Qeverisë së Kosovës ka bërë që ...

Timothy Orr – gjenerali amerikan që anuloi vizitën shkaku i taksës, ja çfarë rëndësie i kushtoi Kosovës në fjalimin e ...

Botasot - 10.02.2019

Administrata Amerikane e ka anuluar vizitën e gjeneralit Orr nga Garda Kombëtare e shtetit të Ioëas, që është partnere e FSK-së dhe mbështet trajnimet e FSK-së.

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

Botasot - 10.02.2019

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë.

Për shkak të taksës, anulohet vizita e gjeneralit amerikan

Koha.net - 10.02.2019

Rezistenca për të pezulluar taksat ka shkaktuar anulimin e vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majorit Timothy Orr. Siç ka marrë vesh Koha.net, zyrtarë të ambasadës ...

Komandanti i Iowas paralajmëron anulimin e vizitës në Kosovë, deklarohet Ministria e Mbrojtjes

Botasot - 10.02.2019

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral majori Timothy Orr ka paralajmëruar anulimin e vizitës së tij të paralajmëruar në Kosovë. Kjo për media është konfirmuar nga Ministria e Mbrojtjes si ...

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

BalkanWeb - 10.02.2019

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

Gazeta Express - 10.02.2019

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në ...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja

Ina - 12.02.2019

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt ...

Haradinaj "nuk ka informata" për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

Botasot - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë "informatë zyrtare" rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë.

Taksa ndaj Serbisë anulon vizitën e gjeneralit amerikan në Kosovë

Ina - 11.02.2019

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Medial - 11.02.2019

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.

Nuk hoqi taksën, Kosova merr goditjen e parë nga SHBA

Albeu.com - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës , Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës , Hashim Thaçi, përmes një letre se gjenerali amerikan i Gardës Nacionale të Iowas, Timothy Orr, ka ...

Për shkak të taksës, SHBA ‘godet’ ushtrinë

Medial - 12.02.2019

Këmbëngulësia e Qeverisë së Kosovës për të mos e pezulluar taksën, po i kushton ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, Richard Mei, ka thënë për “Zërin” se vizita e ...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Alsat - 10.02.2019

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që ...

Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë, shkak mosheqja e taksës ndaj Serbisë

Zeri - 10.02.2019

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjenerali majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë.

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Medial - 10.02.2019

Gjenerali major Timothy Orr, i cili ishte i ftuar të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka anuluar vizitën e tij. Mësohet se arsyeja e anulimit të vizitës është mos heqja e taksës ...

Kosova rrezikon të humbë 12 milionë euro dhuratë nga SHBA-ja

Lajm - 12.02.2019

Që nga krijimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës, 10 vjet më parë, marrëdhënia e saj me ushtrinë amerikane është vënë në pikëpyetje për herë të parë. Megjithëkëtë, mospajtimet nuk kanë të bëjnë direkt ...

Haradinaj “nuk ka informata” për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

Portalb - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë, transmeton REL .

SHBA me dorë të hekurt ndaj Kosovës, mund t’iu bllokojë edhe vizat zyrtarëve nëse nuk hiqet taksa me Serbinë

Gazeta Tema - 11.02.2019

Një vizitë e planifikuar e gjeneralit amerikan të Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr. në Kosovë, është anuluar për shkak të tarifave të Kosovës ndaj prodhimeve serbe dhe refuzimit të qeverisë për ...

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

BalkanWeb - 11.02.2019

Gjenerali amerikan, Timothy Orr anulon vizitën në Kosovë, në shenjë pakënaqësie me vendimin e Qeverisë së Kosovës, për vendosje të taksës në produktet e Serbisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.

Taksa ndaj Serbisë, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Java News - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të ...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

Portalb - 10.02.2019

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që ...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Lajmi.net - 10.02.2019

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që ...

SHBA e prerë ndaj Kosovës, Gjenerali amerikan anulon vizitën në Prishtinë për arsyen e fortë

SOT - 10.02.2019

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral majori Timothy Orr e ka anuluar vizitën në Kosovë.

Haradinaj nuk ka informata për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

Alsat - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë.

Haradinaj refuzon kompromis për taksën, SHBA anulon vizitën e gjeneralit

SOT - 12.02.2019

Përplasja mes politikës së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe asaj të Departamentit amerikan të Shtetit për taksën tregtare ndaj Serbisë, ka marrë formë të plotë dje teksa ambasada ...

Ndëshkim amerikan për Kosovën, anulon vizitën Gjenerali i Gardës Kombëtare

Mapo - 11.02.2019

Gjenerali amerikan i Gardës Kombëtare të Iowas, Timothy Orr ka anuluar vizitën e planifikuar në Kosovë. Lajmi u bë i ditur nga Zëri i Amerikës, i cili raporton se gjenerali pritej të qendronte në ...

E konfirmuar: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës

Zeri - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre (mund ta shihni më poshtë) se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të ...

Shkaku i taksës, gjenerali amerikan anuloi vizitën në Kosovë

Lajm - 11.02.2019

Edhe pse ishte ftuar që të merrte pjesë në 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, gjeneral major Timothy Orr, ka anuluar vizitën e tij. Mospezullimi i taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës ka bërë që ...

Haradinaj nuk ka informata për vizitën e anuluar të gjeneralit amerikan

Lajm - 11.02.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se nuk ka ndonjë “informatë zyrtare” rreth anulimit të vizitës së gjeneralit amerikan, Timothy Orr, në Kosovë.

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, konfirmon anullimin e gjeneralit amerikan Orr

RTSH - 12.02.2019

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka konfirmuar se anullimi i shumëpërfolur i vizitës së gjeneralit amerikan Orr në Kosovë është bërë për shkak të taksës.

Taksa, gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë

Alsat - 11.02.2019

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një letre se Qeveria amerikane ka marrë vendim që të anulojë vizitën e gjeneralit ...

Dokument: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë për shkak të taksës ndaj Serbisë

Lajmi.net - 11.02.2019

Vizita e gjeneralit amerikan ishte paraparë të realizohet nga data 16 deri më 18 shkurt, për të shënuar 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ...