TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FC Shkupi tashmë sheh me sy ka Europa (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

FC Shkupi ka arritur një fitore shumë të madhe në transfertën ndaj Pelisterit në kuadër të javës së 35-të, duke parë veten tashmë shumë pranë Europës, njofton “infOSport.mk”.

Shkëndija fiton derbin me Renovën, Ibraimi Këpucën e Artë

SuperSport - 16.05.2018

Shkëndija fiton bindshëm derbin e Tetovës dhe përgatit festën e titullit kampion për sfidën e fundjavës ndaj Pelisterit. Kuqezinjtë edhe pse e kanë fituar matematikisht titullin përpara disa javësh ...

Shkëndija pa probleme ndaj Renovës, FC Shkupi fitore me aromë Europe

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija pa shumë probleme ka shënuar fitore 0:3 në derbin e qytetit ndaj Renovës, duke vazhduar në këtë mënyrë serinë e fitoreve dhe njëherit të ndeshjeve me nga 3 gola të shënuar, njofton ...

Shkëndija fiton derbin me Renovën, Ibraimi Këpucën e Artë

Gazeta Express - 16.05.2018

Shkëndija fiton bindshëm derbin e Tetovës dhe përgatit festën e titullit kampion për sfidën e fundjavës ndaj ...

Eurogoli i Bazhe Ilijoskit ndaj Pelisterit (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

FC Shkupi pjesën e parë e mbylli me epërsi të dyfishtë 0:2 në transfertën ndaj Pelisterit, duke ecur me hapa të sigurtë drejt Europës, njofton “infOSport.mk”.

Shkëndija superiore ndaj Renovës, ecën sigurtë drejt shifrës prej 100 golave (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija ka shkëlqyer gjatë pjesës së parë në përballjen ndaj Renovës, njofton “infOSport.mk”. Në derbin lokal të Tetovës “kuqezinjtë” gjatë 45 minutave të para po avansojnë me rezultatin 0:3, ku dy ...

Neziri: Të sigurojmë që sot mbijetesën

InfoSport - 16.05.2018

Mexhit Neziri këtë edicion pa dyshim se ishte një ndër futbollistët më të mirë në rradhët e Renovës, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse luan në rolin e mbrojtësit, disa gol të tij kanë rezultuar ...

Rikthehet Ibraimi, Shkëndija me formacionin më mirë ndaj Renovës (FOTO)

InfoSport - 16.05.2018

Shkëndija pas pak do të zhvillojë ndeshjen e javës së 35-të kundër Renovës, ndërsa trajneri Qatip Osmani në dispozicion do të ketë formacionin më të mirë, me përjashtim të portierit, Kostadin Zahov.

Formacioni i FC Shkupit ndaj Pelisterit (FOTO)

InfoSport - 16.05.2018

Më poshtë mund të njiheni me formacionin e FC Shkupit, të cilin e ka përzgjedhur trajneri Zekirja Ramadani për një ndër ndeshjet më të rëndësishme të “bardhekaltërve” nga Çairi kundër ...

Ljamçevski: Shpresojë të zhvillojmë ndeshje me mençuri ndaj Pelisterit (VIDEO)

InfoSport - 16.05.2018

Skuadra e FC Shkupit ka arritur në Manastir në orët e vona të natës së mbrëmshme, për ndeshjen ndaj Pelisterit në kuadër të xhiros së 35-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë.

Ljamcevski shpreson në rezultat të mirë ndaj Pelisterit

Lajm - 15.05.2018

Skuadra e FC Shkupi e prêt ndeshja me Pelisterin në Manastir. Mbrojtësi Ljamcevski shpreson në rezultat të mirë. “Ndeshja ndaj Pelisterit në Manastir si për ne ashtu edhe për ata është e një rëndësie ...

A do të vazhdojë “Buba” kontratën me Shkëndijën?, kapiteni ka këtë përgjigje

Lajm - 15.05.2018

Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani deklaroi se kampionatin do ta nderojnë deri në fund. Prandaj edhe kundër Renovës do të luajnë për fitore. “Ne jemi të koncentruar për të fituar Renovën dhe për ...

Jusufi:Nuk është e pamundur të mposhtet Shkëndija, por do të jetë shumë e vështirë

Lajm - 15.05.2018

Renova dhe Shkëndija do të zhvillojnë edhe një derbi mes vete. Në disa ndeshje të fundit, kuqezinjtë kanë dal më fitues, duke i eliminuar edhe nga kupa.

Berat Imeri:Me meritë e fituam kupën

Lajm - 15.05.2018

Kadetët e Shkëndijës janë fitues të kupës së Maqedonisë në futboll. Ata në finale mposhtën Pelisterin me rezultat 5-3 (3-2), në takimin e zhvilluar në Ohër.

Shkëndija e fitoi kupën e Maqedonisë, e mposhti Pelisterin

Lajm - 15.05.2018

Kadetët e Shkëndijës janë fitues të kupës së Maqedonisë në futboll. Ata në finale mposhtën Pelisterin me rezultat 5-3 (3-2), në takimin e zhvilluar në Ohër.

Shkëndija e nis me këmbë të mbarë, kadetët fitojnë trofeun e Kupës

InfoSport - 15.05.2018

Kadetët e Shkëndijës e kanë nsiur me këmbë të mbarë, duke u bërë ekipi i parë nga tabori i “kuqezinjëve” që sjellin në Tetovë Kupën e Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”.

LPFM, Gara për Europ dhe mbijetesë mbetet e hapur

Alsat - 15.05.2018

Lufta për titull ka marrë fund dhe të dielën pas mbylljes së këtij kampionati Shkëndija do të festojë me trofeun në duar. Ky do jetë titulli i dytë kampion por shtrohet pyetja se me çfarë dallimi në ...

Shkupi bindshëm e fitoi Pelisterin

Idividi - 15.05.2018

Shkup, 9 maj 2018 (MIA) - Shkupi bindshëm e mposhti Pelisterin me 5:2 në ndeshjen e mbetur për shkak të helmimit me ushqim të lojtarëve të klubit të Manastirit nga xhiroja e 26-të në Ligën e parë të ...

A do të vazhdojë “Buba” kontratën me Shkëndijën? Kapiteni ka këtë përgjigje

Ina - 15.05.2018

Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani deklaroi se kampionatin do ta nderojnë deri në fund. Prandaj edhe kundër Renovës do të luajnë për fitore. “Ne jemi të koncentruar për të fituar Renovën dhe për ...