TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Federer, rinia e dytë e nje Fenomeni

SuperSport - 17.07.2017

Ai eshte etiketuar si Fenomen, mbreti i kurorezuar qe qendron ne fronin e kompeticionit te Wimbledon, nje prej kampioneve me te forte ne historine e tenisit behet fjale pikerisht per Roger Federer, i ...

Triumfi në Wimbledon, Federer ngjitet i treti në ATP

Top Channel - 17.07.2017

Triumfi në Wimbledon i jep mundësinë Federer të çojë në 8 numrin e titujve të ftuar në këtë turne legjendar dhe në 19 atë në turnetë Grand Slam në karrierë.

Federer: Të fitosh Wimbledonin pa humbur asnjë set është diçka magjike

Lajm - 17.07.2017

Roger Federer ka shkruar sërish historinë e tenisit, pasi thuajse 36 vjeç arrin të fitojë një grand slem, të 19-in në karrierën e tij dhe të tetin në Wimbledon.

Kombinim i përsosur i Kate Middleton-it gjatë vizitës në Wimbledon (Foto)

Telegrafi - 17.07.2017

Kate Middleton e ka vizituar për herë të dytë këtë vit turnirin e tenisit Wimbledon, për të shikuar Roger Federer tek e fiton titullin e tetë. Por përderisa lojtarët fitonin pikë në fushë, Dukesha e ...

Federer vë rekord për tituj në Wimbledon, pa humbur asnjë set

Koha.net - 17.07.2017

Roger Federer ka shkatërruar kroatin Marin Çiliq, duke e mposhtur me 3:0 në sete (6:3, 6:1 dhe 6:4), ndërsa është bërë tenisti i parë që ka fituar tetë herë Grand Slamin Wimbledon në konkurrencën ...

Kate dhe William në momente romantike në Wimbledon (Foto)

Telegrafi - 17.07.2017

Finalja e Wimbledonit e mbajtur në Center Court të lagjes së famshme në Londër i pa shumë fytyra prominente në tribuna. Ndër shumë personalitete ishin prezent edhe çifti mbretëror, Kate Middleton dhe ...

Wimbledon: Roger Federer për herë të 11-të në finalen e turneut londinez

Idividi - 17.07.2017

Londër, 15 korrik 2017 (MIA) - Roger Federer, shtatë herë fitues në Wimbledon, ështe kualifikuar për herë të 11-të në finalen e turneut londinez falë fitores se arritur ndaj çekut Tomas Berdych, i ...

FOTO/ Wimbledon, Kate një përkëdhelje në publik për Williamin e saj

BalkanWeb - 17.07.2017

Një publik i veçantë për të festuar fitoren e tenistit Roger Federer, që hyn në historinë e Wimbledon falë suksesit të tetë në karrierë, në fushës londineze, kundër kroatit Marin Cilic.

Roger, mrekullia e 8, fiton turneun e Wimbledon

Top Channel - 16.07.2017

Ajka mbretërore britanike dhe më të njohurit e politikës ishin prezent në finalen prestigjioze të turneut më të rëndësishëm dhe më antik në botën e tenisit, aty ku Roger Federer arriti të rishkruajë ...

Federer shënon histori në Wimbledon

Evropaelire - 16.07.2017

Tenisti, Roger Federer ka hyrë në histori, pasi ka fituar trofeun e tetë në turneun ndëkombëtar të tenisit në Wimbeldon. Duke luajtur në finale kundër kroatit, Marin Cilic, Federer e ka fituar ...

Pique dhe Casillas kapen keq për më të mëdhenjtë në sport (FOTO)

Lajmi.net - 16.07.2017

Triumfi historik i Roger Federer në Wimbledon ka hapur një debat interesant në Twitter mes Gerard Pique dhe Iker Casillas. Pique dhe Casillas jo pak herë kanë pasur mos dakordime në rrjete sociale, e ...

Federer magjik, fiton trofeun e 8 të Wimbledon

SuperSport - 16.07.2017

Roger Federer legjendë e gjallë e tenisit botëror. Zvicerani triumfoi për të tetën herë në turneun grand slam të Wimbledon që mund të konsiderohet edhe si evenimenti më prestigjoz i këtij sporti.

Federer thotë se vetëbesimi i ka ndihmuar të fitojë në Wimbledon

Koha.net - 16.07.2017

Roger Federer është shprehur tejet i lumtur pas fitores së titullit të tetë të Wimbledonit. Pasi u bë tenisti i parë që ka arritur të fitojë trofeun prestigjioz tetë herë në karrierë, Federer ka ...

Federer nuk iu përmbahet lotëve pas triumfit historik në Wimbledon (VIDEO)

Lajmi.net - 16.07.2017

Roger Federer ka bërë historinë duke e fituar titullin e tetë të Wimbledonit në karrierën e tij. Zvicerani në finale mposhti 3:0 në sete Marin Cilic. 35 vjeçari bëhet tenisti i parë që arrin të ...

Lëndohet në finale të Wimbledonit, fillon të qajë tenisti i njohur (FOTO)

Lajmi.net - 16.07.2017

Marin Cilic ka pësuar një lëndim në finalen e Wimledonit ndaj Roger Federer. Finalja e turneut më të madh të tenisit ka filluar nga ora 15:00. Kroati pas setit të dytë pësoi një lëndim, i cili nuk ...

Mbreti Federer VIII

InfoSport - 16.07.2017

Roxher Federer ka fituar titullin e 8-të historik në kuadër të “Grand Slem” turneut të Uimbëlldon. Zvicerani 35-vjeçar në finalen e madhe mundi kroatin, Marin Çiliç me rezultatin 3:0 në sete, 6:3, ...

MË I MADHI – Federer e fiton për të tetën herë Wimbledonin

Lajmi.net - 16.07.2017

Roger Federer është fitues i sivjetmë i Wimbledonit. Tenisti zviceran ka hyrë në histori të këtij turneu të madh, duke e mposhtur 3:0 në finalen e madhe kroatin Marin Cilir.

Federer, ‘mbret’ në Wimbledon për herë të tetë në karrierë (Foto)

Telegrafi - 16.07.2017

Roger Federer ka fituar titullin e tetë historik në Wimbledon, pasi ka mposhtur Marin Cilicin në finale me rezultat 3-0 me sete. Tenisti zviceran ka dominuar këtë viti turneun e madh të Wimbledonit, ...

Roger Federer për herë të 8-të kampion i Wimbledon-it

VOA - 16.07.2017

Zvicerani Roger Federer fitoi për herë të 8-të titullin e kampionit në kampionatin e tenisit të Wimbledon-it, duke mundur në të treja setet kroatin Marin Cilic me rezultatet 6-3, 6-1, 6-4.

Federer fiton Wimbledonin për herë të tetë

Koha.net - 16.07.2017

Tenisti i njohur zviceran, Roger Federer, ka triumfuar në Wimbledon për herë të tetë në karrierë. 35-vjeçari mposhti në finale kroatin Marin Çiliq me rezultat 3 me 0 në sete.

Roger Federer në finalen e Wimbledon, kundër Cilic

SuperSport - 14.07.2017

Roger Federer siguroi finalen e 11 në karrierë në All England Club, pas fitores në vetëm tre sete ndaj numrit 15 të botës Tomas Berdych. 31-vjecari cek i cili shtatë vjet më parë rrugës për në finale ...

Federer, mbreti i Wimbledonit – triumfon për herë të tetë në karrierë (Video)

Gazeta Express - 16.07.2017

Roger Federer ka triumfuar në Wimbledon për herë të tetë në karrierë, askush ai ai në këtë ...

Federer kampionë në Wimbledon

VeqSport - 16.07.2017

Roger Federer ka arritur të fitojë për herë të 8-të në karrierën e tij titullin më prestigjoz të tenisit, Wimbledon. Zvicërani mposhti në finale kroatin, Marin Cilic me rezultat 3-0 në sete.

Federer në finale të Wimbledonit

Lajmi.net - 14.07.2017

Roger Federer ka siguruar finalen e turneut të Wimbledonit. Tenisti legjendar zviceran, në gjysmëfinale ka mposhtur Tomas Berdychin, 3-0 në sete. Kjo do të jetë finalja e 11 e Wimbeldonit për ...

Cilic në finale të Wimbledonit, e pret fituesin Federer – Berdych

Lajmi.net - 14.07.2017

Marin Cilic ka kaluar në finale të Wimbledonit. Kroati ka mposhtur 3:1 në sete (6-7 6-4 7-6 7-5) Sam Querreyn. Edhe pse e humbi setin e parë, Cilic gjeti forcën të rikthehet në lojë dhe të sigurojë ...

Roger Federer në finale të Wimblendonit

Telegrafi - 14.07.2017

Ai do të mundohet të merr kurorën e 19 të Grand Slam turneve të tenisit. Roger Federer është finalisti i dytë i turneut të sivjetmë të turneut më prestigjioz të tenisit Wimblendon.

Për herë të parë në karrierë, kroati Marin Cilic në finale të Wimbledonit (Video)

Telegrafi - 14.07.2017

Sam Querrey që kaloi në gjysmëfinale të Wimbledonit në saje të lëndimit të Novak Djkokovicit, nuk ka arrit të sigurojë një biletë për në finalen e madhe.

Federer, rinia e dytë e nje Fenomeni

Flaka - 17.07.2017

Ai eshte etiketuar si Fenomen, mbreti i kurorezuar qe qendron ne fronin e kompeticionit te Wimbledon, nje prej kampioneve me te forte ne historine e tenisit behet fjale pikerisht per Roger Federer, i ...

Federer ngrihet në vendin e tretë në renditjen e ATP, Murray mbetet i pari

Java News - 18.07.2017

Pas triumfit në Wimbledon për herë të tetë në karrierë, Roger Federer është ngritur edhe në renditjen e ATP. Tenisti zviceran, Roger Federer është ngritur në vendin e tretë me 6545 pikë në renditjen ...

Kate dhe William në momente romantike në Wimbledon (Foto)

Almakos - 17.07.2017

Finalja e Wimbledonit e mbajtur në Center Court të lagjes së famshme në Londër i pa shumë fytyra prominente në tribuna. Ndër shumë personalitete ishin prezent edhe çifti mbretëror, Kate Middleton dhe ...

Roger, mrekullia e 8, fiton turneun e Wimbledon

Shqipmedia - 16.07.2017

Ajka mbretërore britanike dhe më të njohurit e politikës ishin prezent në finalen prestigjioze të turneut më të rëndësishëm dhe më antik në botën e tenisit, aty ku Roger Federer arriti të rishkruajë ...

Federer shënon histori në Wimbledon

Zhurnal - 16.07.2017

Federer shënon histori në Wimbledon Loading... Tenisti, Roger Federer ka hyrë në histori, pasi ka fituar trofeun e tetë në turneun ndëkombëtar të tenisit në Wimbeldon.

Federer magjik, fiton trofeun e 8 të Wimbledon

Flaka - 16.07.2017

Roger Federer legjendë e gjallë e tenisit botëror. Zvicerani triumfoi për të tetën herë në turneun grand slam të Wimbledon që mund të konsiderohet edhe si evenimenti më prestigjoz i këtij sporti.

Federer, ‘mbret’ në Wimbledon për herë të tetë në karrierë (Foto)

Almakos - 16.07.2017

Roger Federer ka fituar titullin e tetë historik në Wimbledon, pasi ka mposhtur Marin Cilicin në finale me rezultat 3-0 me sete. Tenisti zviceran ka dominuar këtë viti turneun e madh të Wimbledonit, ...

Federer fiton Wimbledonin për herë të tetë

Alb Portali - 16.07.2017

Tenisti i njohur zviceran, Roger Federer, ka triumfuar në Wimbledon për herë të tetë në karrierë. Loading... 35-vjeçari mposhti në finale kroatin Marin Çiliq me rezultat 3 me 0 në sete.

Plakushi Roger Federer triumfon në Wimbledon për herë të tetë në karrierë

Java News - 16.07.2017

35-vjeçari mposhti në finale kroatin Marin Çiliç me rezultat 3 me 0 në sete. Federer nuk ka humbur asnjë set në këtë edicion të Wimbledonit. Ky ishte titulli i 19-të ‘Grand Slam’ për Federerin.