TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks (Video)

Telegrafi - 15.05.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje me liderin e PD-së Sali Berishën.

Hashim Thaçi është kthyer në kërcënim të integritetit territorial të Kosovës

Botasot - 15.05.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka në një intervistë ekskluzive për “Bota sot”, ka komentuar Samitin e Berlinit, dialogun Kosovë –Serbi dhe raportet ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë.

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks

Botasot - 15.05.2019

Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje me liderin e PD-së Sali Berishën.

A e furnizoi Shqipëria makinerinë serbe me naftë gjatë luftës në Kosovë? Përgjigjet ish-ambasadori

Botasot - 14.05.2019

Ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka, ka thënë se i gjithë faktori politik shqiptar është kundër idesë së presidentit Thaçi, për shkëmbim të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë, me ...