TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hahn: Marrëveshja e Prespës do të shërbejë si shembull për zgjidhjen e kontesteve tjera në rajon

Telegrafi - 16.04.2019

“Marrëveshja e Prespës mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë mund të inkurajojë zgjidhje edhe në çështjet tjera të hapura në Ballkan”, thotë eurokomisari për Zgjerim, Johahnes Hahn në intervistë për ...

Thaçi flet për vizat, Hahn për taksën

Zeri - 16.04.2019

Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë - Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake.

Takimi mes Presidentit Thaçi, dhe Komisionerit Europian për Zgjerim, Hahn

RTSH - 15.04.2019

Presidenti Hashim Thaçi, është takuar sot edhe me Komisionerin Europian për Zgjerim, Johanes Hahn, i cili ka bërë edhe njëherë thirrje, që të paktën të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe.

Haradinaj: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

BalkanWeb - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndryshe nga presidenti Thaçi është shprehur me tone të ashpra për përfaqësuesen e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për komisionerin për Zgjerim, ...

Haradinaj: Lidershipi i BE ndjek politikë të gabuar në Ballkan

ABC News - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar lidershipin e Bashkimit Evropian se ka ndjekur politika të gabuara në Ballkan. Sipas Haradinaj, gabimi kryesor ka qenë ai i Federika Mogerinit dhe ...

Ramush Haradinaj: Hahn e Mogherini dëmtuan Kosovën dhe rajonin

Gazeta Tema - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj mendon se deklaratat e Johanes Hahn dhe Federicha Mogherinit rreth ndryshimit të kufijve kanë dëmtuar Kosovën dhe rajonin.

Han pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti

Portalb - 15.04.2019

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati ...

Tërheqja e SHBA-së nga Ballkani? Hahn mesazh të rëndësishëm: Drejtimin e ka Brukseli

SOT - 15.04.2019

E përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se për Komisionerin Europian të Zgjerimit, Johannes Hahn, tërheqja e SHBA-ve nga Ballkani nuk përbën një problem.

Hahn: Taksa të paktën të suspendohet

Koha.net - 15.04.2019

Komisionieri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar të paktën pezullimin e taksës për mallrat serbe.

Hahn po përpiqet që ndarja të jetë temë diskutimi në Berlin

Gazeta Express - 15.04.2019

Këshilltarja e kryeministrit, Meliza Haradinaj Stublla ka thënë se deklaratat e sotme të komisionarit Hahn janë vazhdimësi e qasjes jokonstruktive për të arritur të zgjidhja e nyjës Kosovë – Serbi ...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa

BalkanWeb - 15.04.2019

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Hahn kërkon kompromis për taksën, thotë se të paktën të pezullohet

Telegrafi - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, pas takimit me presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, edhe një herë ka bërë thirrje për siç ka ...

Hahn: Taksa së paku të pezullohet

Gazeta Express - 15.04.2019

Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn, shkruan Gazeta Express. Hahn pas takimit me Thaçin ka thënë se është e rëndësishme që dialogu ...

Hahn deklarohet pas takimit me Thaçin

Zeri - 15.04.2019

Johanes Hahn, Komisionari për Zgjerim nga Bashkimi Evropian, ka treguar se për çfarë ka biseduar sot me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në takimin e tyre në Bruksel.

Pas takimit me Thaçin komisioneri Hahn e përsërit prap: Taksa ndaj Serbisë duhet të hiqet

Java News - 15.04.2019

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn i ka përsëritur Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi qëndrimin e Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës ndaj Serbisë.

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Top Channel - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Zeri - 15.04.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn.

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Botasot - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Uashingtoni është larguar nga Ballkani, Hahn: Nuk është problem

Mapo - 15.04.2019

Vëzhguesit e vëmendshëm të politikës mund ta kenë vënë re që roli i SHBA në rajon nuk është më si dikur. Por tashmë e përditshmja e njohur amerikane, Washington Post, shkruan se Uashingtoni është ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

Telegrafi - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor ...

Çështjet e nxehta në Ballkan, Hahn bën deklaratën e papritur: Të shërbejë si shembull!

SOT - 16.04.2019

“Marrëveshja e Prespës mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë mund të inkurajojë zgjidhje edhe në çështjet tjera të hapura në Ballkan”, thotë eurokomisioneri për Zgjerim, Johahnes Hahn në intervistë ...

Thaçi flet për vizat, Hahn për taksën

Ina - 16.04.2019

Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë – Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake.

Hahn: Pranimi i Ballkanit në BE është një sfidë që kërkon përpjekje

Mapo - 14.04.2019

Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht në rajon dhe ka mbështetur të ardhmen si pjesë integrale e BE, është shprehur komisioneri evropian, Johannes Hahn.

Haradinaj: Mogherini dhe Hahn dëmtuan Kosovën e rajonin

Durres Lajm - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ndryshe nga presidenti Thaçi është shprehur me tone të ashpra për përfaqësuesen e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe për komisionerin për Zgjerim, ...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

Lajmi.net - 15.04.2019

Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë.

Hahn po përpiqet që ndarja të jetë temë diskutimi në Berlin

Zeri - 15.04.2019

Këshilltarja e kryeministrit, Meliza Haradinaj Stublla ka thënë se deklaratat e sotme të komisionarit Hahn janë vazhdimësi e qasjes jokonstruktive për të arritur të zgjidhja e nyjës Kosovë – Serbi ...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë

Albeu.com - 15.04.2019

Ka përfunduar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe komisionerit për Zgjerim të BE’së, Johannes Hahn . Hahn pas takimit me Thaçin ka thënë se është e rëndësishme që dialogu me Serbinë të rifillojë ...

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Zeri - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Lajmi.net - 15.04.2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini dhe komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn.

Haradinaj sërish godet Federica Mogherinin dhe Johannes Hahnin: Na e humbën 1 vit me deklaratat për kufijtë

Gazeta Express - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi – a mund të jetë brenda saj edhe çështja e shkëmbimit të territoreve?

Almakos - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor ...

Thaçi flet për vizat, Hahn për taksën

Medial - 16.04.2019

Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë – Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake.

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Ina - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahnin për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Koha.net - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Hahn insiston në arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Zeri - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Tërheqja e Uashingtonit nga Ballkani, Hahn: Aspak problem!

Antpress - 15.04.2019

Nuk ka qenë e vështirë të vërehet se roli i Shteteve të Bashkuara në Ballkan nuk është më si dikur. Por, e përditshmja prestigjioze “Washington Post” shkruan se, për Komisionerin europian të ...

Haradinaj akuzon Mogherinin e Hahn për deklaratat rreth korrigjimit të kufijve

Alsat - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akuzuar përfaqësuesen e BE-së Federica Mogherini dhe komisionarin evropian për Zgjerim Johaness Hahn se me deklaratat e tyre për korrigjim të kufijve i ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Lajmi.net - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan ...

Telegrafi - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn: Shkëmbimi i territoreve mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

Gazeta Express - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj i ashpër me Mogherinin e Hahnin, kërkon nga BE-ja të refuzojë thirrjet për tragjedi të reja në Ballkan

Shqipmedia - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn flet për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Tetova Sot - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Shkëmbimi i kufijve, një ide monstruoze

Albeu.com - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn: Zgjidhja e emrit të Maqedonisë së Veriut shpresë për zgjidhjen e konflikteve tjera

Botasot - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor ...

Haradinaj reagon ashpër ndaj BE-së: Një ide monstruoze

SOT - 15.04.2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është treguar i ashpër në raport me Bashkimin Evropian, ku ka drejtuar akuza ndaj përfaqësueses së BE-së, Federica Mogherini dhe komisionarit evropian ...

Hahn thotë se ka marrëveshje finale Kosovë-Serbi, por a përfshihet shkëmbimi i territoreve?

Albeu.com - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn , ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe Ballkanin ...

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

BalkanWeb - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ndryshimi i kufijve, Hahn: Mund të diskutohet nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

Java News - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn flet për shkëmbimin e territoreve: Mund të diskutohet nëse duan…

Koha.net - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Hahn: Shkëmbim territoresh, nëse duan liderët e Kosovës e Serbisë

Durres Lajm - 15.04.2019

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.