TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas 37 vitesh, Korea e Veriut përballet me thatësirën

BalkanWeb - 16.05.2019

Korea e Veriut ka bërë të ditur se po vuan thatësirën më të ashpër në 37 vjet dhe iu ka bërë thirrje qytetarëve të luftojnë kundër dëmtimit të të korrave të shkaktuar prej saj.

Koreja e Veriut përballet me thatësirën, jetohet me 300 gr bukë

Mapo - 16.05.2019

Koreja e Veriut ka thënë se po vuan nga thatësira më e keqe në 37 vjet dhe i bëri thirrje qytetarëve të saj të “luftojnë” kundër dëmeve të prodhuara nga mungesa e rreshjeve të shiut.