TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Alban Nimani sonte performon me “Gjurmët”: Do të këndojmë bashkë me publikun

Medial - 12.06.2019

Alban Nimani, i cili ka qenë bashkëthemelues i grupit “Asgjë sikur Dielli”, sot do të perfomojë në koncertin e organizuar për festën e 20 vjetorit të lirisë.

“Gjurmët” rikthehen me koncert në Prishtinë, këta janë emrat tjerë që do të ngjiten në skenë

Zhurnal - 12.06.2019

Grupi i njohur llegjendar ‘Gjurmët’ rikthehen më një koncert në Prishtinë pikërisht në ditën e 20-të vjetorit të çlirimi të Kosovës dhe intervenimit të NATO-s.Kryetari Shpend Ahmeti bashkë me ...

“Gjurmët” rikthehen me koncert pas 35 vitesh në Prishtinë

Alsat - 12.06.2019

Në 20-vjetorin e çlirimit të vendit grupi “Gjurmët” do të mbajë koncert sonte nga ora 20:30 në sallën “1 Tetori”. Në po këtë ditë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka ndarë “Çelësin e ...

Dukagjin Lipa i ftuar special në koncertin e grupit “Gjurmët”

Lajmi.net - 12.06.2019

Grupi “Gjurmët” sonte (e mërkure) mbajnë koncert në Sallën 1 Tetori në Prishtinë, shkruan lajmi.net. I ftuar special në këtë koncert është edhe babai i Dua Lipës, Dukagjini, i cili njoftoi se do të ...

Prishtina ia dhuron “Çelësin e Qytetit” bendit “Gjurmët”

Koha.net - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, bendi “Gjurmët” do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën “1 Tetori”. Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti, ka ndarë “Çelësin e Qytetit” për anëtarët e ...

“Çelësi i Prishtinës” i dorëzohet grupit ‘Gjurmët’ në shenjë mirënjohje

Lajmi.net - 12.06.2019

Sot, në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi “Gjurmët” do të mbajnë koncert në sallën “1 Tetori”, shkruan lajmi.net. Koncerti do të mbahet sonte duke filluar nga ora 20:30 dhe si shenjë mirënjohje ...

“Çelësi i Prishtinës” për “Gjurmët”

Botasot - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi "Gjurmët" ,do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën "1 Tetori" . Kryetari Shpend Ahmeti ka ndarë "Çelësin e Qytetit" për anëtarët e këtij grupi.

“Çelësi i Prishtinës” i dorëzohet në shenjë mirënjohje grupit “Gjurmët”

Telegrafi - 12.06.2019

Në 20 vjetorin e çlirimit të vendit, grupi “Gjurmët” ,do të mbajnë koncert sonte nga ora 20:30, në sallën “1 Tetori” . Kryetari Shpend Ahmeti ka ndarë “Çelësin e Qytetit” për anëtarët e këtij grupi.