TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Reket”, Prokuroria kundërshton Presidentin

Alsat - 13.08.2019

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski dhe Prokuroria publike e Joveskit fillojnë fërkimet e tyre të para. Në njoftimin me shkrim të Prokurorisë thuhet se nuk është koha për sulme ndaj ...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

Alsat - 13.08.2019

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së ...

Presidenti Pendarovski mbi asnjë bazë nuk e ka diskredituar PP-në, reagon kabineti i tij

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Presidenti Stevo Pendarovski në fjalimin e tij në pres konferencën e djeshme mbi asnjë bazë nuk e ka diskredituar Prokurorinë Publike në Republikën e Maqedonisë së ...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

Alsat - 13.08.2019

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale ...

PPRMV: Deklarata e Pendarovskit për “Reket” do të ishte reale nëse thirrte në votimin e Ligjit për PP

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Prokuroria publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut (PPRMV) sot reagoi ndaj deklaratës së djeshme të presidentit Stevo Pendarovski për rastin “Reket”.

“Reket”, Këshilli i Ambasadorëve mbështet qëndrimet e Pendarovskit

Alsat - 13.08.2019

Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një kumtese ka shprehur mbështetje të plotë për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski në lidhje me rastin “Reket”.

“ZHVATJA”, Këshilli i ambasadorëve i jep mbështetje PENDAROVSKIT

Medial - 13.08.2019

Këshilli i ambasadorëve sot përmes një komunikatë ka shprehur mbështetje për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski lidhur me rastin “Zhvatja” ku siç thonë me vëmendje të madhe dhe ...

“Reket” është një test për shtetin ligjor, përgjegjësi penale dhe politike për të gjithë të involvuarit

Medial - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht 2019 (MEDIAL) – Afera kriminale “Reket” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e ...

“Zhvatja” në Maqedoninë e Veriut/ Pendarovski: Pasoja për integrimin

Mapo - 12.08.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski reagoi për herë të parë për skandalin e rastit “Zhvatja” që ka përfshirë vendin, ku është përfshirë dhe prokurorja speciale Katica Janeva.

Janushev: Pendarovski ia ktheu shpinën Janevës

Botasot - 12.08.2019

Sekretari i përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev, sot në konferencë për shtyp tha se me fjalimin e tij presidenti Pendarovski ia ktheu shpinën Prokurores Speciale Katica Janeva.

Pendarovski: “Reketi” mund të shfrytëzohet kundër integrimit

Flaka - 12.08.2019

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski nuk e përjashton mundësinë vendet që nuk duan zgjerimin e BE-së, aferën “Reket” ta shfrytëzojnë si argument shtesë kundër anëtarësimit të Maqedonisë në Union.

Pendarovski demanton Prokurorinë: Kërkojmë zbardhjen e plotë të rastit “Haraçi”

Telegrafi - 13.08.2019

Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut Stevo Pendarovski, ka reaguar ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, prej ku thanë se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e ...

Presidenti Pendarovski reagoi përsëri, duke vazhduar debatin me Prokurorinë Publike

Portalb - 13.08.2019

Stevo Pendarovski , presidenti i Maqedonisë së Veriut dje ka komentuar situatën politike në vend, duke u shpreh i zhgënjyer sidomos me gjyqësorin , pas skandalit “Reket”.

Prokuroria Publike me vërejtje për fjalimin e presidentit Pendarovski

Flaka - 13.08.2019

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale ...

Prokuroria publike reagon ndaj deklaratave të Pendarovskit

Gazeta Express - 13.08.2019

Prokuroria publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut (PPRMV) sot reagoi ndaj deklaratës së djeshme të presidentit Stevo Pendarovski për rastin “Reket”.

Reket, Këshilli i Ambasadorëve shpreh mbështetje të plotë  për qëndrimet e presidentit

Flaka - 13.08.2019

Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një kumtese ka shprehur mbështetje të plotë për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski në lidhje me rastin “Reket”.

Këshilli i Ambasadorëve: Mbështesim qëndrimet e Pendarovskit për rastin “Haraçi”

Telegrafi - 13.08.2019

Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një komunikatë ka shprehur mbështetje për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski lidhur me rastin “Haraçi”.

Afera “Haraçi” është një test për shtetin ligjor dhe sundimin e së drejtës

Telegrafi - 13.08.2019

Afera kriminale “Haraçi” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e qytetarëve për politikanët dhe ...

Maqedoni, presidenti Pendarovski bën me faj prokuroren Janeva pas video-skandalit

SOT - 13.08.2019

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha dje se kërkon hetim të plotë, të shpejtë dhe efektiv të skandalit me rastin “Zhvatja”, ku sipas videove të publikuara një biznesmen jep 1.5 ...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

Tetova Sot - 13.08.2019

“Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski në fjalimin e tij gjatë konferencës së djeshme në asnjë moment nuk ka bërë diskreditimin e Prokurorisë Publike të Republikës së ...

Deklarata e Presidentit për rastin “Reket” do të ishte reale nëse bënte thirrje të votohet ligji për PP, thonë nga ...

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese me shkrim ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Reket”.

Këshilli i Ambasadorëve: Presidenti qëndroi pas parimeve të shtetit juridik dhe interesave të qytetarëve

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një kumtese shfaqi mbështetje për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski në lidhje me rastin “Reket”, për të cilin siç ...

Këshilli i Ambasadorëve: Mbështesim qëndrimet e Pendarovskit për rastin “Haraçi”

Botasot - 13.08.2019

Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një komunikatë ka shprehur mbështetje për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski lidhur me rastin “Haraçi”.

Afera “Reket” test për shtetin ligjor dhe sundimin e së drejtës

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Afera kriminale “Reket” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e ...

Pendarovski i kundërpërgjigjet Prokurorisë: Vetëm kërkoj zbardhje të plot të rastit “Reket”

Zhurnal - 13.08.2019

Shkup, 13 gusht, zhurnal.mk – Nga kabineti i presidentit të shtetit, sot iu janë kundërpërgjigjur Prokurorisë lidhur me rastin “Reket”. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo ...

Prokuroria Publike reagon ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

Tetova Sot - 13.08.2019

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale ...

Këshilli i Ambasadorëve: Presidenti qëndroi pas parimeve të shtetit juridik dhe interesave të qytetarëve

Tetova Sot - 13.08.2019

Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një kumtese shfaqi mbështetje për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski në lidhje me rastin “Reket”, për të cilin siç thonë, me vëmendje dhe ...

Afera “Haraçi” është një test për shtetin ligjor dhe sundimin e së drejtës

Gazeta Express - 13.08.2019

Afera kriminale “Haraçi” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e qytetarëve për politikanët dhe ...

Pendarovski: Nuk diskreditova PP-në, kërkova zbardhje të rastit

Flaka - 13.08.2019

Pas reagimit nga Prokuroria Publike, kanë reaguar edhe nga kabineti i presidentit, Stevo Pendarovski. “Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski , në fjalimin e tij një ditë ...

Pendarovski demanton Prokurorinë: Kërkojmë zbardhjen e plotë të rastit “Haraçi”

Botasot - 13.08.2019

Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut Stevo Pendarovski, ka reaguar ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, prej ku thanë se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e ...

Prokuroria reagon ndaj deklaratave të Pendarovskit për rastin “Haraçi”

Telegrafi - 13.08.2019

Prokuroria Themelore Publike përmes një kumtese për media ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të shtetit Stevo Pendarovski, në lidhje me rastin “Haraçi”.

Afera “Haraçi” është një test për shtetin ligjor dhe sundimin e së drejtës

Botasot - 13.08.2019

Afera kriminale “Haraçi” e cila i ka dridhur themelet e institucioneve të rëndësishme shtetërore dhe e sjell në pikëpyetje, edhe më shumë se deri më tani, besimin e qytetarëve për politikanët dhe ...

Maqedoni, Pendarovski përshkallëzon apelin ndaj Prokurorisë: Zbardhje e plotë të rastit “Haraçi”

SOT - 13.08.2019

Kabineti i presidentit të Maqedonisës së Veriut ka reaguar sot ndaj deklaratave të Prokurorisë Themelore Publike, e cila tha se politikanët nuk duhet të përzihen në punën e institucioneve.

PROKURORIA PUBLIKE reagon ndaj fjalimit të PENDAROVSKIT

Medial - 13.08.2019

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut nënvizon se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale ...

Prokuroria Publike reagoi ndaj fjalimit të presidentit Pendarovski

Portalb - 13.08.2019

Prokuroria Publike e Republikës së Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është koha për sulme ndaj institucioneve dhe nuk do të lejoj diskreditimin e prokurorëve dhe përzierjen në procedurat penale nga ...