TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Spiropali takon ministrin e Jashtë rumun, jep lajmin e mirë për Shqipërinë

SOT - 16.04.2019

Ministrja Elisa Spiropali sot ka zhvilluar një takim në Bukuresht me ministrin e jashtëm të Rumanisë, Teodor Meleşcanu. Rumania ka presidencën e këshillit të BE.

Spiropali takon Ministrin e Jashtëm rumun: Mbështetje për në BE

BalkanWeb - 16.04.2019

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ndodhet për një vizitë zyrtare në Bukuresht. Gjatë qëndrimit atje, ministrja Spiropali u prit në një takim nga Ministri i Jashtëm ...

Elisa Spiropali nuk pranon t’ia mbajnë çadrën, por shoqëruesi bëhet qull në shi

Gazeta Express - 15.04.2019

Qëkur është bërë ministre, zonja Elisa Spiropali ka përfituar shofer dhe shoqërues personal. Këtë të enjte që po binte shi, shoqëruesi duhej të bënte punën e tij, pra, ta shoqëronte zonjën Spiropali ...

Spiropali: Kush tenton ti vërë zjarrin vendit, digjet vetë

Medial - 15.04.2019

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka postuar një video në rrjetet sociale ku ajo sulmon opozitën për sjelljen sipas saj të dhunshme ndaj institucioneve shtetërore, policisë së shtetit dhe pronës ...

Spiropali merr mbështetje nga Rumania për çeljen e negociatave me BE-në

Java News - 16.04.2019

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ndodhet për një vizitë zyrtare në Bukuresht. Gjatë qëndrimit atje, ministrja Spiropali u prit në një takim nga Ministri i Jashtëm ...

“Lider kurrë nuk bëhet”, Elisa Spiropali ‘thumbon’ Lulzim Bashën

BalkanWeb - 14.04.2019

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar për protestën e djeshme të opozitës së bashkuar.

Spiropali: Kush tenton t’i vërë zjarrin këtij vendi, arrin vetëm të digjet vetë

Java News - 14.04.2019

“Dje u dogj edhe keq shpresa e të paktëve se Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi luftojnë trimërisht për interesat e popullit, dhe jo për pushtetin e tyre të humbur”, theksoi në një ...

Zëdhënësit e një krize të cilën e mohojnë

Respublica - 14.04.2019

Elisa Spiropali ka deklaruar sot se Lulzim Basha nk bëhet kurrë lider. Mund të ketë të drejtë. Madje shumë të drejtë. Por zonja në fjalë e di shumë mirë se ajo është lexuesja e një teksti të shkruar ...

Spiropali takon ministrin e Jashtëm rumun: Mbështetje për në BE

Durres Lajm - 16.04.2019

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ndodhet për një vizitë zyrtare në Bukuresht. Gjatë qëndrimit atje, ministrja Spiropali u prit në një takim nga ministri i Jashtëm ...

Elisa Spiropali ‘thumbon’ Lulzim Bashën: Lider kurrë nuk bëhet…

LajmiFundit - 14.04.2019

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar për protestën e djeshme të opozitës së bashkuar.

Protesta e opozitës, Elisa Spiropali: Kush tenton t’i vërë zjarrin këtij vendi arrin vetëm të digjet vetë

Gazeta Tema - 14.04.2019

“Dje u dogj edhe keq shpresa e të paktëve se Sali Berisha, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi luftojnë trimërisht për interesat e popullit, dhe jo për pushtetin e tyre të humbur”, theksoi në një ...

Paralajmëron Spiropali: Kush tenton t'i vërë flakën këtij vendi do digjet vetë

SOT - 14.04.2019

Zëdhënësja e Qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar lidhur me protestën e dhunshme që opozita mbajti ditën e djeshme, e cila zgjati për rreth katër orë.

Spiropali si Rama, hyn në Facebook dhe sulmon protestën e opozitës (VIDEO)

Albeu.com - 14.04.2019

Edhe pse këtë herë Edi Rama nuk ka hyrë live në Facebook të komentojë protestën e opozitës , ministrja e tij nuk ka ngurruar ta bëjë këtë gjë. Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh ...

“Basha s’bëhet kurrë lider”/Këlliçi-Spiropalit: Nafije e Skënderbeut

Mapo - 14.04.2019

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka replikuar me Elisa Spiropalin, pasi kjo e fundit u shpreh përmes një postimi në rrjetet sociale se kreu i PD, Lulzim Basha s’ka për t’u bërë kurrë lider.