TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha i pandehur për falsifikim/ Reagon kryetari i FRPD-së: "What the f...” ishte kjo akuzë qesharake!

SOT - 08.11.2019

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka komentuar akuzën për falsifikim për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai shprehet se ka marrë fund përralla me para ruse dhe me pastrime parash.

Akuzat për falsifikim dokumentash, Basha: 90% e gënjeshtrës ra

Top Channel - 08.11.2019

Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë në një prononcim për mediat në lidhje me vendimin e prokurorisë për ta marrë të pandehur pasi akuzohet për falsifikim dokumentash.

Taulant Balla publikon dokumentet, tregon si do të fundoset Lulzim Basha: Këto para i ka siguruar me punë të ndershme? ...

SOT - 08.11.2019

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e ...

Rrezikon 7 vite burg për lobimin rus, reagon për herë të parë Basha

Albeu.com - 08.11.2019

Ditën e sotme Basha është shpallur i panderuar nga Prokuroria për dosjen e lobimit rus. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë nga Kruja lidhur me thirrjen e tij si i ...

E plotë/ Bien akuzat për lobimin rus ndaj Lulzim Bashës. Bllokohet në Prokurori dosja për kreun e PD-së, njëri nga ...

BalkanWeb - 08.11.2019

Shefi i opozitës, Lulzim Basha, është dërguar zyrtarisht i pandehur në gjykatë për akuzën e falsifikimit të formularëve, lidhur me kontratat e lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në shumën e ...

Zyrtarisht i pandehur për lobimin rus, reagon për herë të parë Lulzim Basha

SOT - 08.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. "90 % e gënjeshtrës u rrëzua dhe 10 % do rrëzohet në gjykatë, ...

Akuza e prokurorisë, Basha: Lidhjet me rusët i mban vëllai i presidentit më të dashur të Putinit në Evropë

Gazeta Express - 08.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Krujë, lideri i demokratëve i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me faktin se prokuroria ka dorëzuar në gjykatë dosjen për lobimin rus, ku e akuzon Bashën dhe ...

I pandehur nga Prokuroria, flet Basha: Rama hodhi akuza të rënda kundër nesh për të shkëputur vëmendjen nga skandalet ...

BalkanWeb - 08.11.2019

Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pasi mediat raportuan se dosja në ngarkim të tij ka shkuar në gjykatë nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve.

Basha: Lidhjet me Rusinë i ka vëllai i presidentit më të dashur rus në Ballkan

Botasot - 08.11.2019

Nga Kruja kryetari i PD Lulzim Basha komentoi vendimin e sotëm të Prokurorisë për ta marrë si të pandehur nën akuzën e falsifikimit të dokumenteve. Sipas Bashës, 90% e gënjeshtrës të montuar nga ...

Basha: Prokuroria e përdorur nga Edi Rama, u detyrua të tërhiqej nga akuzat

Medial - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas mbylljes se hetimeve nga Prokuroria e Tiranës për lobim në SHBA në zgjedhjet e 2017. Menjëherë pas mbylljes së takimit me të rinjtë nga ...

Lobimi rus, Lulzim Basha rrezikon deri në 7 vite burg

Albeu.com - 08.11.2019

Ditën e sotme Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishaj janë marrë të pandehur nga Gjykata për lobimin në SHBA. Prokuroria ka rrëzuar një akuzë, dhe tashmë për tre funksionarët e PD rëndon vetëm ...

Prokuroria çon në gjyq Lulzim Bashën, vjen reagimi i parë nga qeveria: Diplomati dixhital i di të gjitha

SOT - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga Partia Demokratike. Dosja për lobimin rus është dërguar në Gjykatën e Tiranës.

Tentoi ta "fundosë" me dosjen e Kalimashit, kush është prokurori që mori Bashën të pandehur

Albeu.com - 08.11.2019

Çështja e lobimit rus e Partisë Demokratike në SHBA është bërë tashmë një betejë me drejtësinë e cila ditën e sotme me kalimin për gjykim të saj për mbylljen e hetimeve, Kreu i opozitës Lulzim Basha ...

Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash, prokurori Kolë Hysenaj refuzon të firmosë

Top Channel - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha merret i pandehur

Albeu.com - 08.11.2019

Kryetari i opozitës Lulzim Basha është marrë i pandehur . Ky vendim ka ardhur pasi janë mbyllur hetimet për çështjen e lobimit rus. Basha akuzohet se ka gënjyer në formularin e financimit të PD-së në ...

Partia Demokratike: Basha hetohet për “falsifikim formularësh” dhe jo “pastrim parash”

RTSH - 08.11.2019

Partia Demokratike, nëpërmjet një materiali të shpërndarë për mediat, deklaron se kreu i saj z. Lulzim Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, janë marrë të pandehur vetëm për “falsifikim ...

Lulzim Basha akuzohet për falsifikim, reagon Balla: Lideri i opozitës ka mbi kurriz vepra të rënda. Duhet të hetohet ...

BalkanWeb - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ...

Merret zyrtarisht si i pandehur, ja si reagonte Lulzim Basha kur u njoftua për hetimet

SOT - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është marrë si i pandehur nga prokuroria e Tiranës, në lidhje me financimet ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.

Financimi prej 650 mijë USD në SHBA, Prokuroria e Tiranës merr zyrtarisht të pandehur kreun e PD, Lulzim Basha

RTSH - 08.11.2019

Kreu i PD në opozitë, Lulzim Basha, do të përballet sërish me drejtësinë shqiptare. Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se ndaj tij kanë përfunduar hetimet për lobimin në SHBA përmes kompanisë offshore ...

Basha merret i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

Medial - 08.11.2019

Pas gati 2 vitesh hetim, prokuroria e Tiranës çon në gjykatë dosjen penale në ngarkim të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në lidhje me Çështjen kontratave të lobimit në Shtetet e Bashkuara, ...

Lobimi i PD/ Akuza që mbetet nga Prokuroria, “falsifikim stampash”

Mapo - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës këtë premte se ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit të PD në SHBA, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj partie Arben Ristani dhe ...

Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

Gazeta Express - 08.11.2019

Prej ditës së djeshme prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga PD-ja, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj partie Arben Ristani ...

Prokuroria shpëton kreun e PD, Basha akuzohet vetëm për falsifikim dokumentesh: Dëshmia e Gazmend Bardhit kalon ...

Gazeta Tema - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani dhe financieri i PD, Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh ...

Lobimi në SHBA/ Prokuroria mbyll hetimet: Lulzim Basha i pandehur për falsifikim formulari. Dosja në gjykatë

BalkanWeb - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës pushon akuzën e pastrimit të parave për Lulzim Bashën. Organi i akuzës ka mbyllur hetimet për cështjen e financimeve ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, duke e ...

Lulzim Basha merret i pandehur për lobim me para ruse, ja sa vite burg parashikon ligji

Gazeta Tema - 08.11.2019

Tashmë Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen lobimeve të kreut të PD-së, Lulzim Basha në SHBA, në prag të zgjedhjeve të vitit 2017.

Basha nga Vlora: Subvencionim 100% për Universitetin

Botasot - 07.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar në Vlorë Turin “Rrugëtimi për Shqipërinë”. Në bashkëbisedimin me të rinjtë, kryedemokrati theksoi se qeveria Rama është shkaktare kryesore e ...

Lulzim Basha: Shumë shpejt vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, qeveria e kapur nga krimi

SOT - 07.11.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dhënë dje të tjera sinjale të forta se vendi është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme. Teksa u ndal në Shkodër në një takim me të rinjtë, ai u shpreh se shumë ...

Basha: Shumë shpejtë do të ketë zgjedhje të parakohshme

Ina - 07.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Shkodër, kreu i PD, Lulzim Basha tha se shumë shpejtë do të kemi zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat akuzoi qeverinë se i shërben vetëm një grupi njerëzisht dhe shtoi ...

“Shqipëria mbahet peng”/ Basha: Shumë shpejt do të ketë zgjedhje

Top Channel - 07.11.2019

Kryetari demokrat Lulzim Basha tha nga Shkodra se vendi shumë shpejt do të ketë zgjedhje të përgjithshme dhe lokale. Në përfundim të takimit të radhës rrugëtimi për Shqipërinë, zhvilluar më me të ...

Atentati ndaj Prokurorit, Basha: I treguan kallashin kur preku interesat e qeverisë

Botasot - 06.11.2019

Ndalesa e radhës për kryetarin e PD, Lulzim Basha ka qenë qyteti i Shkodrës. Në një takim me të rinjtë e qytetit verior ai tha se Shkodra nuk meriton kryebashkiakë që gënjejnë qytetarët e saj.

Basha: Shumë shpejtë do të ketë zgjedhje të parakohshme

Tetova Sot - 07.11.2019

Pas takimit me të rinjtë në Shkodër, kreu i PD, Lulzim Basha tha se shumë shpejtë do të kemi zgjedhje të parakohshme. Kreu demokrat akuzoi qeverinë se i shërben vetëm një grupi njerëzisht dhe shtoi ...

Prokuroria mbyll hetimet për lobimin, shpall të akuzuar liderin e PD

Mapo - 08.11.2019

Lulzim Basha është zyrtarisht i akuzuar për çështjen “e famshme” të lobimit në SHBA që nisi si akuzë politike nga PS dhe përfundoi si akuzë penale në gjykatë.

Lobimi në SHBA/ Prokuroria mbyll hetimet: Lulzim Basha i pandehur për falsifikim formulari. Dosja në gjykatë

Medial - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës pushon akuzën e pastrimit të parave për Lulzim Bashën. Organi i akuzës ka mbyllur hetimet për cështjen e financimeve ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, duke e ...

Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

Zhurnal - 08.11.2019

Tiranë, 8 nëntor – Prej ditës së djeshme prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet për çështjen e lobimit rus nga PD-ja, duke marrë të pandehur kryedemokratin Lulzim Basha, ish-sekretarin e kësaj ...

Lulzim Basha si i PANDEHUR në Prokurori për falsifikim formulari, ja sa vite burg rrezikon nëse vërtetohen akuzat

SOT - 08.11.2019

Prokuroria e Tiranës pasi ka përfunduar hetimet për kreun e PD, Lulzim Bashën, ish-sekretarin e Përgjithshëm të PD-së, Arben Ristanin dhe financierin e PD-së Ilir Dervishin, e ka çuar çështjen në ...

DOKUMENTI/ Basha në gjyq për falsifikim dokumentesh, deklarata e Gazmend Bardhit ‘fundos’ Arben Ristanin

SOT - 08.11.2019

Lideri i PD-së, Lulzim Basha, ish-Sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri i PD Ilir Dervishi janë marrë të pandehur nga Prokuroria e Tiranës për falsifikim dokumentesh dhe pastrim i ...

Lulzim Basha akuzohet për falsifikim, reagon Balla: Lideri i opozitës ka mbi kurriz vepra të rënda. Duhet të hetohet ...

Medial - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ...

“Basha s’mund të gjykohet vetëm si fallsifikator”, Balla: Gjykata duhet ta rikthejë për hetim. Kjo dosje duhet të ...

Gazeta Tema - 08.11.2019

Kreu i grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pasi Prokuroria mori të pandehur Lulzim Bashën vetëm për falsifikim dokumentesh dhe pastrim i produkteve të veprave penale, duke pushuar ...

Hetimi i Bashës për falsifikim dokumentesh, Balla: Mungon edhe një akuzë tjetër

Top Channel - 08.11.2019

Nëpërmjet statuseve të bëra në Twitter, Taulant Balla kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste është shprehur se për Bashën duhet edhe një akuzë tjetër “Pastrimi i produkteve të veprës penale ...

Lulzim Basha thirret në Gjykatë për falsifikim, Taulant Balla del me deklaratë të fortë: Të hetohet nga SPAK! (Akuzat e ...

SOT - 08.11.2019

Pas lajmit se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh, ka reaguar menjëherë kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.

Basha në gjykatë për falsifikim dokumentash, prokurori Kolë Hysenaj refuzon të firmosë

Botasot - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

Kreu i grupit të PS, Balla: Gjykata s’duhet të pranojë akuzat e prokurorisë. Basha duhet hetuar nga SPAK dhe jo nga ...

RTSH - 08.11.2019

Pas informacionit zyrtar se Prokuroria e Tiranës ka marrë të pandehur kryetarin e PD, Lulzim Basha, vetëm për falsifikim dokumentesh dhe pastrim të produkteve të veprave penale, ka reaguar edhe ...

Basha akuzohet për falsifikim, Balla: Ka mbi kurriz vepra të rënda, të hetohet nga SPAK e jo nga KÇK

Durres Lajm - 08.11.2019

Kontrata e lobimit në SHBA, Basha merret zyrtarisht i pandehur nga Prokuroria Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim ...

Balla: Basha nuk mund të gjykohet vetëm si fallsifikator, hetimi nga SPAK jo nga KÇK

Medial - 08.11.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas lajmit se kryedemokrati Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ngarkim të ...

Balla irritohet për akuzat ndaj Lulzim Bashës

Albeu.com - 08.11.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taualant Balla ka reaguar pas lajmit se Luzlim Basha është marrë i pandehur nga Gjykata për lobimin në SHBA.

Hetimi i Bashës për falsifikim dokumentesh, Balla: Mungon edhe një akuzë tjetër

Botasot - 08.11.2019

Nëpërmjet statuseve të bëra në Twitter, Taulant Balla kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste është shprehur se për Bashën duhet edhe një akuzë tjetër “Pastrimi i produkteve të veprës penale ...

“Në gjyq për 675 mijë $ në SHBA”, Spiropali: Nuk do hedhim akuza pa u zbardhur e vërteta, Basha të pastrojë figurën e ...

Java News - 08.11.2019

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar për marrjen të pandehur të kryedemokratit Lulzim Basha. Në emisionin “45 Minuta”, ajo tha se se nuk do të hedhin akuza ndaj ...

Basha merret si i pandehur, rrezikon deri në 7 vjet burg

Alsat - 08.11.2019

Pas gati 2 vitesh hetim, prokuroria e Tiranës çon në gjykatë dosjen penale në ngarkim të kreut të Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, në lidhje me Çështjen kontratave të lobimit në Shtetet ...

Akuzat për falsifikim, Balla: Lideri i opozitës ka mbi kurriz vepra të rënda, duhet ta hetojë SPAK e jo KÇK

Java News - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar në lidhje me lajmin se kreu demokrat Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ...

Lobimi/ Basha: Prokuroria e përdorur nga Edi Rama u tërhoq

Mapo - 08.11.2019

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas akuzës që prokuroria ngriti ndaj tij. Basha tha se prokuroria e përdorur nga Edi Rama, u tërhoq nga akuzat e dy viteve me radhë.