TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E FUNDIT / Lojtarët në panik pasi marrin vesh se Koreja e Veriut do t'i sulmojnë me raketa blastike

Albeu.com - 13.01.2018

Një alarm , që paralajmëronte një sulm të pashmangshëm me raketë balistike, ka shkaktuar panik të madh dhe frikë sot në Hawai. Fatmirësisht, doli se alarmi ishte i rremë, por mesazhit të dytë – për ...

Tmerrohen lojtarët, marrin mesazh se Koreja Veriore do t’i godasë me raketë balistike teksa po luanin

Gazeta Express - 13.01.2018

Një alarm, që paralajmëronte për sulm të pashmangshëm me raketë balistike, ka shkaktuar panik të madh dhe frikë në Hawai të ...

“Sulm me raketë bërthamore”, alarmi i rremë që terrorizoi për një orë një shtet të tërë

BalkanWeb - 13.01.2018

Shteti i Hauait u përfshi nga paniku të shtunën në mëngjes kur banorët morën një parlajmërim telefonik për një kërcënim me raketa balistike, që u dërgua aksidentalisht nga Mbrojtja Civile, por që nuk ...

Përgënjeshtrohet lajmi për një sulm me raketë balistike

Alb Portali - 13.01.2018

Një alarm i është transmetuar gabimisht banorëve të Hauait në formë paralajmërimi mbi mundësinë e një sulmi me raketë balistike duke i kërkuar të drejtohen pranë zonave të strehimit, një kërcënim i ...